Šta je novo?

Napušteni objekti i lokacije





Не знам шта је, али бар 15 година напуштено пропада. Налази се на Зрењанинском путу пар стотина метара пре ауто шкоде на истој страни. Од безброј невероватно ружних призора на овом путу, овај штрчи и мислим да свима упада у око као најгори.
Не знам да ли постоји неки закон по коме онај ко је у власништву мора да заврши или санира објекат, подрум овог је депонија и легло пацова а надземни део је буквално за физиолошке потребе :blah:
 
Kao mali sam od '96 do '99 ziveo u Krnjaci i pre nekoliko godina sam se vratio i sto se tice tog objekta kao deci su nam pricali da je to od poznatog coveka kog su zvali po nadimku Beli i koji je jos pre te '96e ubijen. Tu je planirao da pravi auto servis i pored te zgrade auto otpad. A komsijska prica dalje kaze da je njegova zena otisla na zapad, da se sve to i dalje vodi na nju, dok je dozvolila nekim rodjacima da koriste kucu koja se nalazi sa leve strane ovog uslikanog objekta.

P.S. Jos jednom da naglasim da su to pricali nama dok smo bili deca, tako da ja nisam bas siguran dal je to istinita prica...
 


Не знам шта је, а једнако је ружно из две улице, ово је из народног фронта а излази и на Призренску.
 






Београдски Памучни Комбинат рекао бих. ...Карићев будући пројекат, упс... Мишковићев будући пројекат, упс ...?
 
Borčanac, zgrada u Prizrenskoj je Karićev nikada završeni projekat. Tu je čak bilo i muljanja, valjda je njegova Astra rentala taj objekat Mobtelu (koji je bio pola državni) za neke ogromne pare, a da objekat nikada nije bio ni završen, a kamoli useljen.

Na mestu Pamučnog kombinata "Delta" planira da izgradi stanove i šoping mol, tzv. "Delta land". Ko zna da li će ikada biti išta od toga.

No, kada smo već kod napuštenih objekata - znate li onaj napušteni objekat na Južnom bulevaru? Evo jlaki ga je baš na ovoj temi okačio:

jlaki":pxinijnn je napisao(la):
Evo, mogli bismo i na Beobuildu da počnemo da pravimo bazu napuštenih objekata u dragom nam gradu. Ja sam dosta prostora već prijavio i ovde i bilo bi kul kada biste to i vi uradili:

...

Napušteno gradilište na početku Južnog bulevara Bulevara Oslobođenja:
grAUL.jpg


...

Na sajtu Gorana Vojvodića (tačnije njegovog biroa "Biro.VIA") sam pronašao projekat adaptacije ove zgrade. Projekat je rađen 2012. za potrebe kompanije "Roaming" (www.roaming.rs):

juzni1.png


juzni2.png


juzni3.png


juzni4.png


juzni5.png


Izvor: Biro.VIA

Nadam se da je ovo ozbiljno i da ćemo, bože zdravlja, dočekati i da se izgradnja ovog čuda privede kraju :)
 
Хвала Хомере! Сликао сам јер је неко спомињао зграду иза графита, па је и објашњено већ то што си написао. Знам да је Карић и са том фирмом муљао, па потом Мишко, па ко зна ко ће. Та хронологија ми некако има јаку симболику. Моћници се отимају, све је већ опљачкано а за преко хиљаду судбина и њихових породица већ је давна прошлост, од свих заборављена. Све ове слике на теми су, кад се замислиш, ретроспектива нехуманог злочина који се на много начина рефлектује и умножава. Као и за бим Славију, И. К. Л. који је у отимачини и запаљен, многе друге фирме у којима су се ковали планови, гајиле наде, стварао живот, храниле породице, испољавао труд, амбиција, креација ,симпатије, прославе, празници... Није чудо што смо после свега овакви и што смо паралисани и све више отуђени, неповерљиви, депресивни... Тешко је, али ако се из овога морално, материјално, духовног понора дигнемо опет, као и преци небројено пута... Сигуран сам да нам ни небо није граница, да нас више ништа не би задржало у животу и напретку и да ћемо тек онда показати право, темељно, морално, и стваралачко лице. Ми то морамо да документујемо, анализирамо, осмислимо даљи пут и будућност бољу.
Ово је једини форум на који сам се у животу регистровао, а ненормално много читам, никада ме овај виртуелни живот није привлачио, па ни сад, човек сам који не може да клоне па хоћу да допринесем колико могу и ако се из авиона види да нисам из бранше. Ако ништа, да охрабрим вас који имате квалитет, да не посустанете, да се никада не предајете, да имате челичне живце, вољу, да вучете и друге горе из овог муља.
То вам је обавеза, за то вас је бог даровао, за рад и жртву. А то сам ја овде препознао, да можете, фантастичан потенцијал који даје наду. Изузетном снагом, знањем и маштовитошћу, да се све дигне на виши ниво... то нема ко други... ви сте младост, снага и памет. Невероватне особе које само треба да се пробуде и фанатично да загризу, па и мање обдарени понекад могу да направе додатну вредност уз вас. Ово му дође као јавна похвала и подстрек за све овде, ако ништа, јасно је да се овде не зарађује, те је ово јуначки подухват за опште добро, сам по себи.


Као предизборни говор, непотребно, патетично... а морао сам да кажем. Хвала свима! Кренуо би редом по листи свима да забодем по плус...
 
^^^
Ti imaš plus od mene. Nije loše povremeno se potsetiti da bi praćenje izgradnje ovog ili onog projekta na Beobuildu trebalo da bude samo deo šire slike, sagledavanja na koji način ti projekti utiču na celinu života u gradu. Preterani fokus na izgradnju i struku, isključivo na zgrade, arhitekturu i estetiku, izostavlja iz vida da su ti projekti samo konačni izraz ko zna kojih i čijih interesa, samo trenutni pobednik sukoba više različitih strategija razvoja grada, koje su nazalost retko kad javne ili poznate onoliko koliko bi trebale biti. I tržni centar i kockarnica i biblioteka mogu imati divnu spoljašnost i biti savršeno funkcionalne, ali nemaju istu funkciju i ne utiču na zadovoljavanje stvarnih potreba ljudi na isti način. Racio je hladan, tu nema ni kreativnosti, ni inicijative, ni vrednosnog sistema, jer osnovni postulati i lične vrednosti iz kojih sve ostalo proizilazi nikada nisu nuzna, logička posledica bilo čega, uvek su pitanje slobodnog izbora. Zbog toga je malo emocija dobrodošlo ako su takve da nas teraju da budemo aktivniji, da manje gledamo da li je projekat lep ili moderan, a više kako će uticati na zivot ljudi, kakve vrednosti promoviše, šta nam govori o popularnim trendovima u glavama onih koji odlučuju, odnosno, šta će se dešavati ako se stvari nastave tako kako su krenule. Pošto su tvoje dosadašnje poruke baš takve, u svakom slučaju imaš moju podršku.
 
Никако не разумем кад само раскопају, однесу па онда ништа тако, дуго или заувек... поготово кад се види из пола града
 
Kakva je prica sa Seceranom. Ciji je to objekat i glavno pitanje sta sa njim?
 
To je stolica iz scenografije za neki film sad odgonetajte koji
Secerana je u drzavnom vlasnistvu nudjena je na prodaju par puta nije bilo zainteresovanih po cjeni od valjda 27 mil evra
radnicima se duguje 3 mil evra za plate itd sta ce biti na kraju nezna se
A ja bi tu napravo kampus fakulteta bg univerziteta koji nemaju svoj prostor njih oko 10 tak
 
sasa901":w6ajk69f je napisao(la):
coki moki :D ps sta je to gde se nalazi :)
Саша901, у једном делу Шећеране, одмах до позоришта Љубише Ристића, се налазила једна приватна фабрика кондиторских производа "ВБ Меџик". Производили су изузетно квалитетне чоколадне барове и чоколадне преливе. Отуда на сликама кесице са тим производима, а на једној се виде и ролне фолије у које су се паковали ови чоколадни барови. Често сам ту долазио по природи посла око опреме.
На жалост, фабрика је затворена пре неких четири године (знам целу причу), а опрема која је била у фабрици је тек крајем прошле године продата на лицитацији.
 
Epa gago mozes li nam objasniti cemu su sluzile masine na slikama steta za fabriku i ja se sjecam cokoladica vide se i na slikama ,moze malo vise detalja sto su propali ,sad djeluje jako tuzno
nema traga na sajtu apr za seceranu stoji sledece
Назив: DIMITRIJE TUCOVIĆ 1898 - U STEČAJU
Пословно Име: DRUŠTVENO PREDUZEĆE PRVA SRPSKA FABRIKA ŠEĆERA DIMITRIJE TUCOVIĆ - 1898, BEOGRAD (ČUKARICA) - U STEČAJU
Статус: Привредно друштво у стечајном поступку
Матични број: 07042400
Правна форма: Друштвено предузеће
Седиште: Општина: Београд-Чукарица | Место: Београд-Чукарица | Улица и број: Радничка 3
Датум оснивања:31.12.2000
ПИБ: 105202246
http://pretraga2.apr.gov.rs/EnterpriseP ... BE492FEBC8
 
Гага":24pm6m9r je napisao(la):
sasa901":24pm6m9r je napisao(la):
coki moki :D ps sta je to gde se nalazi :)
Саша901, у једном делу Шећеране, одмах до позоришта Љубише Ристића, се налазила једна приватна фабрика кондиторских производа "ВБ Меџик". Производили су изузетно квалитетне чоколадне барове и чоколадне преливе. Отуда на сликама кесице са тим производима, а на једној се виде и ролне фолије у које су се паковали ови чоколадни барови. Често сам ту долазио по природи посла око опреме.
На жалост, фабрика је затворена пре неких четири године (знам целу причу), а опрема која је била у фабрици је тек крајем прошле године продата на лицитацији.
Zanimljivo je da je deo masina i dalje na tom mestu.
 
Cukarica banovo brdo ulica n. h. bogoljuba cukica
dsc09721.jpg
 
Juzni bulevar nisam znao da su grede celicne koje nose konstrukciju
dsc09781.jpg
 
Vrh