Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Grčka je roming 0a zona, gde je internet 1MB 1din. Kartica se možda isplati za govorne pozove, ali teško.
Zavisi koliko je ko ovisnik interneta.
2GB bi tako bila 2000 i nešto razgovora još toliko a za te pare mislim da imaš Vodafon karticu sa neograničenim internetom koji usput možete podeliti sa bližnjima.

Na tag sam mislio za Hrvatsku najviše gde sada ljudi imaju 20tak posto popusta na pripejd a u Open Balkanu će verovatno biti bez popusta pa sam hteo reći da ko ne ide često ne mora da uzima Hrvatski tag već će te dve vožnje do mora platiti sa svog računa a ako ide često i koristi više Hrvatske autoputeve onda mu se više isplati da kupi njihovu tag/karticu.
 
grcka je u eu pa ce mi ova kartica sa 8000 jedinica dole posluziti
promotivna cijena vazi 30 dana
mozes koristit 8000 minuta ili 8000 sms ili 8000 mb ili kombinovati
viber_slika_2023-07-17_19-30-16-765.jpg
 
grcka je u eu pa ce mi ova kartica sa 8000 jedinica dole posluziti
promotivna cijena vazi 30 dana
mozes koristit 8000 minuta ili 8000 sms ili 8000 mb ili kombinovati
Tomato i bonbon ,da čuo sam i ta varijanta u principu nije loša...Ovde kod nas je prodaju od 1000-1500 dinara i razmišljam da pazarim jednu.
 
Za sve van OB i Grčke ima smisla.
Najviše me nerviraju ove EU komšije kad odem na 1 dan gasim mobilne podatke. Za duže aktiviram 1GB dodatak. Meni dosta.
 
Dali neko zna dali moze da se poveze Nemacka Master card sa TAG uredjajem.
Da pojasnim.
Zivim i radim u Nemackoj ali imam auto i u Srbiji na Srpske tablice pa bi registrovao jedan TAG uredja ali kao povezanu platnu karticu moram povezati Nemacku, sta mislite dali ce raditi?
 
Dali neko zna dali moze da se poveze Nemacka Master card sa TAG uredjajem.
Da pojasnim.
Zivim i radim u Nemackoj ali imam auto i u Srbiji na Srpske tablice pa bi registrovao jedan TAG uredja ali kao povezanu platnu karticu moram povezati Nemacku, sta mislite dali ce raditi?
Mislim da hoće bez problema samo je moraš uneti na obe države naravno,tablice čak nisu ni bitne jer su u poštama davsli ugovor sa PP tablicama.
 
I ja čekam, datum putovanja se bliži a niti Enpay šalje taj mejl niti mi stiže grčki tag naručen pre par nedelja...
 
Stigao u Gr i bez taga. Odustao sam od dalje prepiske. Jedino ću im uputiti mejl da otkazujwm.
Plaćao sam karticom, nije bilo gužva i sve je bilo lako.
Ali, na isključenju sam imao zanimljivu situaciju. Bočna rampa bez posade. Ubacim karticu, ali mi je odbije.
Zatiim, pokušam kešom, i kako sam zaboravio sitan novac da ponesem, ubacim 20€. Račun je 1,80. Vrati mi 10+5 u papiru i još 13,20 u metalu.
Svidela mi se dobrodošlica i tih 10€ viška odmah su završili u plažnom baru za pivo i ležaljke (u Leptokariji pivo 3e).
Jedino još nisam rešio tf karticu.
 
Јуче купљен у пошти таг за Отворени Балкан, 2022 РСД, на сајту урађена по упутству регистрација за Србију и С. Македонију, па ћемо Боже здравља видети у септембру како то функционише.
 
Ja 2 dana pokušavao da odštampam dobar nosač za tag u domaćoj radinosti, za drugi auto. Jutros krenuo na put, dosao na rampu, kad nema taga. Ostao u "prvom" autu 😂😂😂
 
I zaboravih, na svim makedonskim rampama, poneko je bio na elektronskim, a i u onim za ručnu, tako da nije bilo neke bitne razlike u vremenu prolaska, a možda sam čak negde i pre prošao.
Plaćao sam karticom i razlika je u postupanju Makedonaca i Grka. Makedonac uzima karticu, a Grk izosi terminal napolje. Ali svejedno, i kod jednih kod drugih, rampa se podiže vrlo brzo po davanju kartice, ali se čeka štampa.
Zato, ko nije obezbedio OB tag, neka se ne sekira, nije strašno.
Ali zato, ko može, neka se potrudi da dođe do grčkog. Tu je već druga situacija i mnogo više vredi
Do Epidaurusa, recimo, 14 rampi ima!
 
Kod nas na određenim naplatnim rampama ima izbačen dodatak za beskontaktno plaćanje i kucanje pin-a
 
Kod nas na određenim naplatnim rampama ima izbačen dodatak za beskontaktno plaćanje i kucanje pin-a
Ima ali korisnici ga vremenom kače retrovizorima,otvaraju vrata pa puste kočnicu auto se malo vrati i tako je vućina pokidana i polomljena.

Svakako praksa je da se korisniku doda pinpad jer niko ne želi ni najmanju sumnju na bilo kakve nelegalne radnje.
 
Vrh