Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643590#p643590:3h6xompc je napisao(la):
мајстор » Pon Jul 29, 2019 9:42 pm[/url]":3h6xompc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643518#p643518:3h6xompc je napisao(la):
Perkan » Pon Jul 29, 2019 6:37 pm[/url]":3h6xompc]@Majstor,

Molim te objasni mi kakve veze standard ima sa putarinom?

Aj molim te...

Da čujem...
Мени је невероватно твоје питање, али ево
Кад имаш 3000е плату а десет дана вињете је нпр 12е у Аустрији, и кад имаш плату 250-300е па ти је само путарина за 570 км око 16е. Стандард живота или висина примања игра итекако велику улогу. Да не причамо о цени горива и свим другим лудостима у овој земљи. Поделиш лепо 3000 са 12. Онда поделиш 300 са 16. Добијени износ говоре о разлици у стандарду а самим тим о безобразно високој цени путарине.

bravo Majstore,

Aj mi sad objasni

1. Kako sa 250e platom putuješ autoputem do Grčke na odmor.
2. Kako u Grčkoj platiš benzin koji je skuplji od naše "lude zemlje"
3. Kako platiš putarinu na svakih 30km autoputa koja je približna ili skuplja od celog našeg puta BG-Preševo, ako iole ideš južnije od Olimpijske regije
4. Kako objašnjavaš približno istu cenu goriva u Austriji u poređenju sa našom "ludom" zemljom

Aj molim te... jedno po jedno, ako nije problem...
 
Perkan":qfnx9do1 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643590#p643590 je napisao(la):
мајстор » Pon Jul 29, 2019 9:42 pm[/url]":qfnx9do1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643518#p643518 je napisao(la):
Perkan » Pon Jul 29, 2019 6:37 pm[/url]":qfnx9do1]@Majstor,

Molim te objasni mi kakve veze standard ima sa putarinom?

Aj molim te...

Da čujem...
Мени је невероватно твоје питање, али ево
Кад имаш 3000е плату а десет дана вињете је нпр 12е у Аустрији, и кад имаш плату 250-300е па ти је само путарина за 570 км око 16е. Стандард живота или висина примања игра итекако велику улогу. Да не причамо о цени горива и свим другим лудостима у овој земљи. Поделиш лепо 3000 са 12. Онда поделиш 300 са 16. Добијени износ говоре о разлици у стандарду а самим тим о безобразно високој цени путарине.

bravo Majstore,

Aj mi sad objasni

1. Kako sa 250e platom putuješ autoputem do Grčke na odmor.
2. Kako u Grčkoj platiš benzin koji je skuplji od naše "lude zemlje"
3. Kako platiš putarinu na svakih 30km autoputa koja je približna ili skuplja od celog našeg puta BG-Preševo, ako iole ideš južnije od Olimpijske regije
4. Kako objašnjavaš približno istu cenu goriva u Austriji u poređenju sa našom "ludom" zemljom

Aj molim te... jedno po jedno, ako nije problem...
Ides off. Ali moram da ti odgovorim posto me tvoj stil pisanja mnogo podseca na jednu novopecenu profesiju u Srbiji. Tako sto se ljudi zaduzuju za j letovanje eto tako! Zato sto je to kod nas luksuz za 70% gradjana. Ako je poenta tvojih postova kako nam je sve super, zlatno doba pa su ovolike putarine opravdane onda mi je jasno kojoj struji pripadas i sa vama ne treba polemisati uopste. Jel bre normalno da putarina od Beograda do Nisa u jednom pravcu bude 900 din? Da ne pricam sto je autoput katastrofa. Nove deonice na jugu i istoku se uopste ne odrzavaju, trava, djubre, smrdljivi toaleti. J

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Opet botovsko podmetanje... samo sam čekao.
Ko kaže da je sve super? ja ne...

Ja samo pokušavam da i tebi i drugima ukažem na licemerje u kojem se davite,,,
Grcima, Austrijancima ćete platiti i skuplji benzin i skupe putarine i nećete se žaliti... ali zato bi da Srbiji ne platiš ništa ili nešto sitno...
I pri tome ćeš isticati primer Austrije kao pozitivan...

Nije ti žao da u Grčkoj spiskaš 1000 ili više EUR, ali ti je žao svojoj državi da platiš 16 EUR putarine????
Zaista?

A najgori su mi ovi što idu po Hrvatskoj da letuju...
De pogledajte malo kolike su tamo putarine.... ne žalite se?
Bilo vam lepo?
Ništa se ružno nije desilo, samo ne treba otvarati usta i sve je ok?

Sramno...
 
Perkan":1h64u5pe je napisao(la):
Opet botovsko podmetanje... samo sam čekao.
Ko kaže da je sve super? ja ne...

Ja samo pokušavam da i tebi i drugima ukažem na licemerje u kojem se davite,,,
Grcima, Austrijancima ćete platiti i skuplji benzin i skupe putarine i nećete se žaliti... ali zato bi da Srbiji ne platiš ništa ili nešto sitno...
I pri tome ćeš isticati primer Austrije kao pozitivan...

Nije ti žao da u Grčkoj spiskaš 1000 ili više EUR, ali ti je žao svojoj državi da platiš 16 EUR putarine????
Zaista?

A najgori su mi ovi što idu po Hrvatskoj da letuju...
De pogledajte malo kolike su tamo putarine.... ne žalite se?
Bilo vam lepo?
Ništa se ružno nije desilo, samo ne treba otvarati usta i sve je ok?

Sramno...
Nasa najpoznatija turisticka mesta kostaju po danu, skoro pa kao smestaj u Grckoj. I dosta sa tim kvazi patriotizmom. Sta nas poredis sa Grckom ili Austrijom gde je standard drasticno visi? Uporedi nas sa Bugarskom. U Bugarskoj mesecna vinjeta kosta 15e i za te pare se vozis gde hoces i koliko hoces. Hrvatska ima fenomenalne autoputeve otuda i veca cena a uostalom pravljeni su za strane turiste, lokalci ih i ne koriste. Ko hoce u HR ma more lako ce naci dobru alternativu u vidu magistrale za put do mora. Sta je sledece, izdajnici smo ako godisnji odmor provedemo na moru a ne u Srbiji? I zanemarimo sad put do Grčke jednom godisnje. Sta ako cesto putujem od juga do BG-a? Treba stalno da placam 15e u jednom pravcu? Jel to normalno?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Radi isto sto, kako sam kazes, rade lokalci u Hrvatskoj... idi magistralom.

Ista logika.
 
Perkan":1jcw5rtz je napisao(la):
Radi isto sto, kako sam kazes, rade lokalci u Hrvatskoj... idi magistralom.

Ista logika.
I putuj do Beograda 10 sati Da iznesem samo jos zakljucak i to je to. Cena putarine nije u skladu sa standardom gradjana. Cena putarine je previsoka za kvalitet autoputeva. Pozdrav i svako dobro.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
I.ne, ne.mislim da je izdajnik ko.ide.na.letovanje.
Ne to nisam.mislio uopste.

Kazem da je onaj ko ode u Grcku i Hrvatsku, plati isti ili.skuplji benzin i.putarinu, a zali se na sopatvenu zemlju, prosto receno - licemer.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643633#p643633:2f4pv8wc je napisao(la):
vostic.pfn » Uto Jul 30, 2019 12:33 am[/url]":2f4pv8wc]
Perkan":2f4pv8wc je napisao(la):
Radi isto sto, kako sam kazes, rade lokalci u Hrvatskoj... idi magistralom.

Ista logika.
I putuj do Beograda 10 sati Da iznesem samo jos zakljucak i to je to. Cena putarine nije u skladu sa standardom gradjana. Cena putarine je previsoka za kvalitet autoputeva. Pozdrav i svako dobro.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Tacno!
Putuj.10 sati.za.0 EUR ili 2.5 sata zq 900.dinara.
Sve ima.svoju cenu!
 
Perkan":39qjczq8 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643633#p643633 je napisao(la):
vostic.pfn » Uto Jul 30, 2019 12:33 am[/url]":39qjczq8]
Perkan":39qjczq8 je napisao(la):
Radi isto sto, kako sam kazes, rade lokalci u Hrvatskoj... idi magistralom.

Ista logika.
I putuj do Beograda 10 sati Da iznesem samo jos zakljucak i to je to. Cena putarine nije u skladu sa standardom gradjana. Cena putarine je previsoka za kvalitet autoputeva. Pozdrav i svako dobro.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Tacno!
Putuj.10 sati.za.0 EUR ili 2.5 sata zq 900.dinara.
Sve ima.svoju cenu!
Brate ne slazemo se, nema potrebe da sirimo ovu prepisku. Pozdrav

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643628#p643628:wvsjl29y je napisao(la):
Perkan » Uto Jul 30, 2019 12:13 am[/url]":wvsjl29y]Opet botovsko podmetanje... samo sam čekao.
Ko kaže da je sve super? ja ne...

Ja samo pokušavam da i tebi i drugima ukažem na licemerje u kojem se davite,,,
Grcima, Austrijancima ćete platiti i skuplji benzin i skupe putarine i nećete se žaliti... ali zato bi da Srbiji ne platiš ništa ili nešto sitno...
I pri tome ćeš isticati primer Austrije kao pozitivan...

Nije ti žao da u Grčkoj spiskaš 1000 ili više EUR, ali ti je žao svojoj državi da platiš 16 EUR putarine????
Zaista?

A najgori su mi ovi što idu po Hrvatskoj da letuju...
De pogledajte malo kolike su tamo putarine.... ne žalite se?
Bilo vam lepo?
Ništa se ružno nije desilo, samo ne treba otvarati usta i sve je ok?

Sramno...

O cemu ti pricas covece?? Kroz celu Austriju vinjeta za 10 dana kosta 10 evra. Dizel 1.15, u Nemackoj 1.19-1.25, a u Srbiji je dizel 1.35. Jel si ti svestan sta pricas? A plata tu je 300 evra, a ovde je 3000. Autoputevi u Srbiji su uzas, rupa za rupom, neravnine, kolotrazi, na nekim deonicama imas i cucavce umesto wc solje, djubre na sve stranje. Trebali bi da uvedu vinjete, nego gamad lopovska oce da iscedi poslednji dinar. Da drzava voli svoje gradjane, samo bi stranci placali autoput, dok bi se nama putarina vracala kroz porez. Moze ova Zorana serulja da prica i masta sta oce, ali ja znam sta je autoput u Nemackoj, Sloveniji i Hrvatskoj, a sta u Srbiji. To je neuporedivo, a cena putarine je isto neuporediva, u Nemackoj je nema, osim za kamione, u Austriji i Sloveniji je postena, a u Srbiji je lopovska, kao i cela nam vlast.
 
U Austriji dizel 1,15€ a benzin 1.32€
U Srbiji dizel 1,35€ a benzin 1,32€
@ Perkan, brate jel znas ti o cemu pricas ili samo nagadjas?
Cak i u grckoj je dizel tu negde kao i kod nas , dok je benzin dosta skuplji.
Eto toliko, a da ne govorimo o platama...
 
Markoni , malo si se prevario u Beču ti je jutros dizel 1,139 evra ili 134 dinara. A kod nas 160 dinara sa kojim pređeš oko 10% manje.

Slaninar što ne uporedi sa Makedonijom cenu dizela, tamo je oko 1 evro.
 
Opet stara priča o vinjetama. Najpoštenija je naplata po pređenom km. To je čak i EU skoro objavila i ići će se u tom pravcu. A cene goriva od zemlje do zemlje. Država živi od akciza i poreza. Kod nas mogu akcize da budu manje, ali bi bile druge stvari skuplje kao što je struja.
 
Струја и треба да буде скупља . Срамотно је колико је цена ниска струје у односу на земље у окружењу .
 
Možda je, pored lopovluka, kod nas rupa do rupe na putevima i zato što je Srbija uložila milijarde u fakultetsko obrazovanje koji su joj se zahvalili tako što su zbrisali da žive u Austriji, a da uloženo u njih nisu vratili državi.

Možda je, pored lopovluka, kod nas rupa do rupe i zato što je država Srbija stotinama hiljada ljudi dala stanove džaba, da podižu porodice i gaje decu koja će, kad porastu, dobiti besplatno obrazovanje, prodati stanove i staviti pare u džep i zbrisati u Austriju.

A možda je rupa do rupe i zbog toga što i dan danas vidamo rane koje nam je nanela ta ista Austrija dok sene miliona nerođenih tumaraju okolo, opet zbog te iste Austrije.

Svaka tebi čast na tvojoj Austriji, ali meni se ta zemlja gadi.

JA NE TVRDIM DA JE U SRBIJI BOLJE!
NE TVRDIM DA NEMA LOPOVLUKA!
NE TVRDIM ČAK NI DA JE PUTARINA JEFITNA!

Samo iznosim hipokriziju takvih kao ti koji će rado i bez gunđanja platiti sve troškove, svuda, a kad dođu u Srbiju, onda će da se žale.
Umesto toga, bolje bi bilo da otvoriš neku firmu ovde i zaposliš ljude.
 
@Perkan
Ne zivim u inostranstvu, vec samo prolazim. Poslovno sam puno u putu...
Srecan sam sto mogu da uporedim...
 
Niko Kažanegra":39jit76p je napisao(la):
Струја и треба да буде скупља . Срамотно је колико је цена ниска струје у односу на земље у окружењу .
Bravo, neka sve poskupi...jedino mi krivo sto na vreme ne uzeh EU pasoš. Kada prosecna plata bude duplo veca neka poskupi!

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643521#p643521:2ew0b0tg je napisao(la):
Markoni1 » Yesterday, 18:59[/url]":2ew0b0tg]Putarina u Srbiji jeste bezobrazno skupa, a putevi su katastrofa. O ceni gotiva da ne pricam. Zivotni standard je u Srbiji isto nizak pa bi realno bilo da cena goriva i putarina bude niza.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Dok nisam vozio kola (do pre 7-8) godina, verovao sam da su nam auto-putevi najgori i najskuplji na svetu. Onda smo kupili kola i krenuli malo više da putujemo na taj način po Evropi, pa sam prešao sve auto-puteve po Srbiji i gle čuda, uopšte nisu tako loši.

Naravno, postoje neke deonice koje su loše, ali toga uopšte nema toliko mnogo. Auto-put kroz Beograd je odličan, do Grčke je bio i dalje je OK, ka Hrvatskoj i Mađarskoj takođe. Jeste, problem je (bio) kada iz Hrvatske uđeš u Srbiju tih prvih par kilometara, ali dalje je sasvim OK.

E sad, ne sme se zaboraviti da naši putevi trpe možda i najveće temperaturne razlike u Evropi (-10 do +40) i to održavanje čini skupljim.

Što se tiče cene, uh, Italija, a naročito Francuska izuvaju sa putarinama. O vinjetama smo već dosta pričali i ako se gleda pošteno, najpravičnija je naplata po kilometru.

Naravno, lopovi su svuda u našim preduzećima i uz pravog menadžera bi bilo para za bolje održavanje, ali ne bi bilo para za nameštene tendere i za gledanje kroz prste svima koji prekoračuju rokove (i rade damping sa cenama, a kasnije izmišljaju razloge za produženje rokova i dodatne troškove). A naročito ne bi bilo mesta ni para za one koji projektuju puteve iz fotelje i planiraju betonsku košuljicu na klizište.
 
Pazi da taj "pravi menadžer" ne dođe u ta preduzeća da radi za 150k rsd, dok mu politika kroji kapu, a oni koji nisu učili ni u osnovnoj školi ga ogovaraju po ceo dan... Ili možda da radi, kako jedan gore reče, da se oduži državi što je koristio svoje PRAVO na subvencionisano školovanje :) ? Ne ide to tako u realnom svetu, zato i jeste kako jeste.
 
Rast standarda ne predviđa jeftiniju vožnju auto-putem. Rast standarda predviđa bolju organizaciju troškova u skladu sa principima koji su bliži socijalnoj državi. U Nemačkoj gde je auto-put "besplatan" svi plaćaju auto-put, onoliko kolika su im primanja. Time bogatiji plaćaju više, siromašniji manje. Ne verujem da bi iko bio spreman da podrži takav model ovde ni sa ovakvim ni sa boljim standardom.

Da li neko ima podatke, da li je od prodaje vinjeta u Mađarkoj i Sloveniji moguće održavati mrežu auto-puteva ili se to takođe dotira od novca građana prikupljenog od poreza. Ako je tako, to im standard takođe dozvoljava. Oni su se opredelili za taj model a da strancima pri tom uzmu približan iznos, za sedmodnevnu vinjetu koliko bi im uzeli i da se plaća po kilometru a da ovi u tranzitu prođu kroz teritoriju države.

Dakle, stepen našeg razvoja nam ne dozvoljava socijalnu upotrebu auto puta. I to nije karakteristika ni ove ni prošle ni buduće vlasti.

Loš standrad ne opravdava jeftinu upotrebu auto-puta, već iziskuje da onaj koji nema za ap, ima mogućnost da putuje magistralom. Neke stvari su nam ipak veći luksuz nego Evropi i to je sasvim logično i na mestu. I ne mešajte sad ko je odgovoran za loš standard decenijama unazad sa tim kako je jedino moguće da funkcioniše koridor kroz Srbiju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643683#p643683:31my9fr7 je napisao(la):
Perkan » Uto Jul 30, 2019 8:43 am[/url]":31my9fr7]Možda je, pored lopovluka, kod nas rupa do rupe na putevima i zato što je Srbija uložila milijarde u fakultetsko obrazovanje koji su joj se zahvalili tako što su zbrisali da žive u Austriji, a da uloženo u njih nisu vratili državi.

Možda je, pored lopovluka, kod nas rupa do rupe i zato što je država Srbija stotinama hiljada ljudi dala stanove džaba, da podižu porodice i gaje decu koja će, kad porastu, dobiti besplatno obrazovanje, prodati stanove i staviti pare u džep i zbrisati u Austriju.

A možda je rupa do rupe i zbog toga što i dan danas vidamo rane koje nam je nanela ta ista Austrija dok sene miliona nerođenih tumaraju okolo, opet zbog te iste Austrije.

Svaka tebi čast na tvojoj Austriji, ali meni se ta zemlja gadi.

JA NE TVRDIM DA JE U SRBIJI BOLJE!
NE TVRDIM DA NEMA LOPOVLUKA!
NE TVRDIM ČAK NI DA JE PUTARINA JEFITNA!

Samo iznosim hipokriziju takvih kao ti koji će rado i bez gunđanja platiti sve troškove, svuda, a kad dođu u Srbiju, onda će da se žale.
Umesto toga, bolje bi bilo da otvoriš neku firmu ovde i zaposliš ljude.

Za razliku od Srbije Austriji je stalo do svojih ljudi, ne ljudi već građana. Svih. Bez obzira da li su tu rođeni ili doseljeni.
Za razliku od Srbije, prosečan građanin Austrije će sa svojim parama kupiti stan, takođe besplatno školovati dete/decu, ta deca će u srednjoj školi zavisno od toga šta su upisali dobijati lepe pare dok su na praksi. Te pare su kao prosečna plata u Srbiji. Dečiji dodatak koji daje država je oko 200 evra dok je dete na školovanju. Drugo školovanje na fakultetima je daleko jeftinije nego na našim fakultetima a još jeftinije kad se uporedi sa njihovim primanjima.

Zašto naši školovani (beže svi) ljudi beže u inostranstvo ? Da nije zbog toga što žele da normalno rade, da za taj rad dobiju adekvatnu platu od koje će moći da normalno žive ? Da nije zbog svi neradnika , sponzoruša, sendvičara, botova, raznoraznih menaĐera....... koji su se kao pijavice nakačili na leđa radnika i sisaju sve što može da se isisa. Što je najcrnje oni daleko bolje žive od ovih što im zarađuju sav taj luksuz.

Tako da Srbija trenutno ništa ne daje svojim ljudima već uzima.

Putarina je preskupa. Preskupa je zbog silnih hordi koje sisaju novac ove države.

Dokle više naplatne rampe i svi ti preskupi inkasanti, uvedite kamere i plaćanje po registrovanom korišćenju autoputa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633752#p633752:pvz3glpx je napisao(la):
Žika » Sre Jun 26, 2019 12:22 pm[/url]":pvz3glpx]Na šta liči auto put od Subotice ka Beogradu , kao kroz oranje da se vozi. Da ne pričam o magistralnim/lokalnim putevima koji su toliko propali da mora da se komplet rade.

Sa 28.10.2018.godine 1269 radnika je bilo zaposleno u sektoru naplate. Od tog broja je 201 radnik sa VS/VSS (5 završilo sportsku akademuju, 5 vaspitačica, 2 turistička, 2 ugostiteljska , 2 medicinska).
Dok sektor za održavanje državnih puteva I i II reda ima samo 78 zaposlenih. Od tih 78 zaposlenih 56 je sa fakultetima a samo njih 15 je SSS (da kaže čovek da može lopatu da im uvali).

118 975 000 000 dinara su dotacije R Srbije za 2018. (planirane).250 131 000 000 dinara su njihovi prihodi , planirani za 2018.
Zajmoви od raznih eu banaka , svetskih ... 453 627 000 000 dinara.



file.php
 
Koliko vidim, putarina od Subotice do Preseva kosta 19€ u jednom pravcu naravno. U hrvatskoj kosta od Lipovca do Krapine na primer oko 25€.
Kilometraza je naravno malo veca kod nas, ali tako drasticna razlika u putarini kod nas i kod njih bas i nije.
A da ne uporedjujemo kvalitet autoputa...
 
Vrh