Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

@GavSa
Postoje takozvane karbonske motke čak i sa sistemom za automatsko resetovamje i vraćanje u predjašnji polozaj,Imaju ih ponegde Grci,Francuzi a kod nas na Moravskom koridoru i Ruma Šabac bi ttebale biti takve.
Na ostalim putevima se planiraju.

E sad postavljanse pitanje koja je onda uoošte svrha i postavljati rampu ako se stvar ovako završi.

 
Pre 5 dana blokirano mi je plaćanje putarine jer mi kartica ističe danas.

Kartica uredno radi do ponoći a od sutra počinje da važi nova koju sam izvadio. Ne vidim poentu blokiranja od 5 dana i ostavljanja korisnika bez usluge.
 
Pa banke obično 15 dana pre isteka stare pošalju novu karticu. Ne vidim šta te sprečava čim dobiješ novu karticu da je dodaš.
 
Jedino kod Poštanske štedionice treba da se čeka da stara kartica istekne da bi nova postala aktivna.
 
U banci su mi da je ne aktiviram pre 1.8. i da koristim staru do zadnjeg dana. I nisu mi je poslali nego sam morao lično da idem da tražim gde je. Neozbiljnost Poštanske Štedionice
 
Pritom novu danas ne mogu da aktiviram, sajt me samo vrati na početnu stranu....
 
Odmah sam pretpostavio da je baba Poštanska u pitanju. A karticu bi trebalo bi da aktiviraš prvom transakcijom na pos terminalu ubacivanjem čipa ili transakcijom na bankomatu (može i prikaz stanja na računu).
 
Aktivirana, već je bilo plaćanja sa nje ali mi je OB ne prihvata. Ali expres je prihvatio recimo
 
Za Srbiju uvek može Dina da se doda, ko ih nije odmah uništio. One svakako imaju duži rok trajanja od vise i mastera.
 
Iz nekog razloga morao sam da čekam 24 h da kartica proradi u potpunosti....
 
Juče sam hteo da skinem i da ljubim svoj grčki tag.
Vraćao sam se sa odmora, i imao 3 rampe. Na prvoj ulaznoj, jedan dva auta zaobišao. Na drugoj desetak i tu sam se već naslađivao.
Ali, šlag je bio na poslednjoj -Evzoni.
U zaustavnoj naređani kamioni, a u preostale 2 napravile se tri kolone vozila po sigurno oko 100 kola.
Ostanem u desnoj i pošaljem dete u izviđanje. Čim mi je podneo izveštaj da je elektronska desno, prebacim se u zaustavnu i nakon 1-2 kamiona oslobodi mi se put ka prolazu
Zahvaljujući tome, na granici tek nekoliko vozila.
Kroz Mk, svuda i po destak vozila čeka, a prošao sam bez zaustavljanja.
Prekonfigurišite, naručujte, vačjda će i Grci povećati broj e kanala. Divota. Baš sam se superiorno osećao.
 
Juče sam hteo da skinem i da ljubim svoj grčki tag.
Vraćao sam se sa odmora, i imao 3 rampe. Na prvoj ulaznoj, jedan dva auta zaobišao. Na drugoj desetak i tu sam se već naslađivao.
Ali, šlag je bio na poslednjoj -Evzoni.
U zaustavnoj naređani kamioni, a u preostale 2 napravile se tri kolone vozila po sigurno oko 100 kola.
Ostanem u desnoj i pošaljem dete u izviđanje. Čim mi je podneo izveštaj da je elektronska desno, prebacim se u zaustavnu i nakon 1-2 kamiona oslobodi mi se put ka prolazu
Zahvaljujući tome, na granici tek nekoliko vozila.
Kroz Mk, svuda i po destak vozila čeka, a prošao sam bez zaustavljanja.
Prekonfigurišite, naručujte, vačjda će i Grci povećati broj e kanala. Divota. Baš sam se superiorno osećao.
Odličan post za one koji i dalje masovno kuliraju tag,čekaju u kolonoma svaki dan a posle psuju zaposlene na naplatnum rampama.

Imaju izbor postpejda,pripejda,Enpay ali lepše je stajati u kolonama stiskaj kvačilo i kočnicu i menjač i gledaj kako pored tebe prolaze ljudi koji su shvatili da 2.022 dinara ili 10 litara goriva i nije tako velika cifra za uredjaj koji ti daje 6 posto popusta na svaki prolaz i traje 7 godina
 
Da stvar bude gora, video sam i masu naših ljudi koji imaju tag, ali u Makedoniji čekaju u redu.
A grčki ne mora ni da se kupi - naručiš ili uzmeš u Grčkoj na rampi pošto prethodno naručiš.
Na jednom od tih prolazaka pored kolone, mlađi sin kaže: "Crkni, sirotinjo!".
Bio sam jesenas, ali tada nije bilo gužvi, a i išao sam samo do Soluna pa dobitak i nije bio neki.
Ali, ovo juče bilo je nestvarno.
I pre negde i juče, videh da ima poprilično stranih tablica sa našim tagom.
Trebalo bi da se poradi na standardizovanju pozicija e kanala. Idealne su krajnje leve, kao što je na Obrenovcu. Ako se formira kolona, ona je na devijaciji desno, a iz leve trake se direktno prolazi.
A Batočina je dalje crna rupa sa jednim. Ispred mene se sinoć tik pred isključenje ubaci Bugarin sa G klasom koji je kulirao kućicu dok mu se nije rampa spustila pred zvezdom.
Onda se vraćao nazad, pa stao daleko, pa opet nazad, napred ... I tu mi ništa tag nije vredeo, a jeo sam svoja balls.
 

Komšije konačno završile tender za uvodjenje naplate putarine bez kućica i rampi.
Vrhovni sud odbio žalbu Austrijskog Kapša i domaćeg ponudjača na odluku da se posao dodeli Česima i Slovacima.
 
Nažalost korisnika apsolutno si u pravu.Očigledno da upravljač puta ne može da natera firmu zaduženu za održavanje da uniformiše sistem.Ili da svuda ne prikazuje ili da svuda prikazuje.Ovako su korisnici zbunjeni.
 
Ako imam tag za putničko vozilo, pretpostavljam da ako vozim prikolicu ne mogu da koristim tag u tom slučaju?

Takodje, čini mi se da ostale zemlje: HU, SK, CZ imaju istu putarinu za vozila <3.5 nevezano da li se vuče mala prikolica (do 750kg) ili ne.
 
Da dodam i Bugarska i Grčka, od ovih za koje znam 100%. Grci imaju neko ograničenje po visini za prikolicu. Nisam tačno proveravao, ali pošto vučem kampera vidim da izbace glavu i gledaju neke markere.
 
Ako imam tag za putničko vozilo, pretpostavljam da ako vozim prikolicu ne mogu da koristim tag u tom slučaju?

Takodje, čini mi se da ostale zemlje: HU, SK, CZ imaju istu putarinu za vozila <3.5 nevezano da li se vuče mala prikolica (do 750kg) ili ne.
Za Srbiju mozes da uzmes novi tag za drugu kategoriju.


Da dodam i Bugarska i Grčka, od ovih za koje znam 100%. Grci imaju neko ograničenje po visini za prikolicu. Nisam tačno proveravao, ali pošto vučem kampera vidim da izbace glavu i gledaju neke markere.
2.5m, bar su mene tako pitali, ja se provlacim sa 2,7, jer mi ne vide klimu na kovu prikolice :D
 
Пре три месеца дупло ми је наплаћена путарина на путу Београд - Суботица, у оба смера.

Кажу тај дан су сви имали исти проблем који су прошли.

Рекламирао сам, али још увек нису рефундирали средства. Је л имао неко сличан проблем?
 
Te
Пре три месеца дупло ми је наплаћена путарина на путу Београд - Суботица, у оба смера.

Кажу тај дан су сви имали исти проблем који су прошли.

Рекламирао сам, али још увек нису рефундирали средства. Је л имао неко сличан проблем?
Ako je iznos za koji si zadužen bukvalno duplo od normalne cene onda je u pitanju greška Puteva Srbije.

Ako je iznos veći od normalnog za recino 350-400 dinara koliko su otprilike troškovi vanrednog postupka,onda postoji nekoliko mogućnosti.

Nisi imao adekvatno registrovan ulaz ali bi bilo čudno da ti se to ponovi i u povratku.

U tom slučaju oni gledaju video zapis pa odlučuju na osnovu toga da li si držao odstojanje,imao pravilno postavljen tag,zaustavio se pored kabine da zatražiš asistenciju inkasanta,da li je oprema tada imala prijavu kvara itd.

U svakom slučaju obrati se mejlom preko sajta i reklamiraj pa ćeš imati viße informacija koje posle možeš i ovde podeliti kao iskustvo za druge korisnike.
 
Наплаћен је исти износ два пута, у истом тренутку, на обе наплатне станице. Дупли рачун је сторниран тако да је сада све у реду.
 
Vrh