Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Pa da vidimo kako su to zamislili za studente:


Редни број
1. и 2.

Назив категорије

Студенти високошколских установа до навршених 26. година живота
Студенти докторских студија и Студенти факултета чије основне или интегрисане академске студије трају шест школских година, до навршених 28. година живота

Потребна документација
- фотокопија личне карте (оригинал на увид) за стране студенте фотокопија пасоша (оригинал на увид), за студенте из ЕУ фото-копија пасоша или личне карте (оригинал на увид);
за студенте са пребивалиштем на територији града Београда:
- оригинална потврда о похађању акредитоване високошколске установе на територији Републике Србије или оригинална потврда о похађању факултета у иностранству/ испоставе у Београду која мора бити на српском или енглеском језику или преведена на српски од стране судског тумача.
за студенте са пребивалиштем ван територије града Београда:
- оригинална потврда о похађању акредитоване високошколске установе на територији града Београда за студенте докторских студија:

- доказ да лице није у радном односу: оригинална потврда коју издаје НСЗ којом се потврђује статус незапосленог лица, не старија од 15 дана или оригинал уверење РФПИО о периодима осигурања (не старије од 15 дана)




OK, na prvi pogled deluje logično, samo:
- ako ovo važi za vađenje mesečne karte (ne piše za koji period karte), ovo je katastrofa
- potvrda od PIO i NZS... samo jedna filijala u Gradu je umrežena (Skenderbegova), za ostale treba da se izvadi i odnese papir (svakog meseca, ako se kupuju mesečne karte)



Ovo dobijemo kada neškolovana neobrazovana sirovina sa kupljenim doktoratom delegrira nesposobne diplomce lažnih fakulteta zaposlene preko raznih partija da funkcionalni i razrađen sistem zamene sa državnom službom.
 
Скендербегова.
20230531_095156.jpg
 
Juče sam uhvatio telefonsko uključenje Gangule u BGD hroniku.

Kaže da su gužve zato što nemaju dovoljno aparata za štampanje karata i da moli ljude da plate sve SMS-om.

Toliko o organizacionim sposobnostima. Brate, ne možeš da kupiš 1000 aparata unapred.

Ali opet ona priča koju ponavljam godinama. Ljudi koji vode ovaj grad ne žive život građana, već neki svoj paralelni život iz službenih automobila.
 
Па шта би ти - осим што свако мора да има мобилни телефон, мора да буде и постпејд корисник... А може и на припејд број да уплати прво паре на трафици, па онда одатле да плати превоз. Low tech... low concept.
 
Па шта би ти - осим што свако мора да има мобилни телефон, мора да буде и постпејд корисник... А може и на припејд број да уплати прво паре на трафици, па онда одатле да плати превоз. Low tech... low concept.
Low-tech poništavači u vozilima, pantljičare i povlastice sa markicama su bile inteligentnije rešenje od ovoga.
 
Sreća pa se nisu usudili da ovo rade u decembru, pa se ljudi makar ne smrzavaju u ovim redovima napolju. Jer jelte, kome još treba kršten prostor sa čekaonicom i mestima za sedenje, kad može jedna prčvarnica da se iskoristi...
 
A šta čekaju? Vraćanje para, tj zamena kredita sa starih BusPlus kartica? ili nešto drugo?
I ja treba da zamenim, ali nema šanse da čekam u tom mega redu. I da li su uopšte smislili kako će to da vraćaju? zarobljene su mi 2000 dinara : 50 dinara karta = 40 vožnji.
 
Što reče neko nemamo bolje.

 
Što reče neko nemamo bolje.

U subotu u Skender begovoj sam bila jedina koja je kupovala kartu. Za nezaposlene nije bila potrebna potvrda, iako sam je imala. Rekli su mi da je samo ovo prodajnog mesto umreženo sa NSZ, i da mi ne treba ni za sledeći mesec potvrda, samo lična karta.
 
U subotu u Skender begovoj sam bila jedina koja je kupovala kartu. Za nezaposlene nije bila potrebna potvrda, iako sam je imala. Rekli su mi da je samo ovo prodajnog mesto umreženo sa NSZ, i da mi ne treba ni za sledeći mesec potvrda, samo lična karta.
A kako je bilo do sada? Dopuna na kiosku?

I da li je to što si kupila u subotu bila karta za do kraja ovog meseca, ili za jun?
 
Piše neko danas na Benchmark forumu da je naleteo na Beloga u autobusu, kaže da se vozio u njemu i proveravao karte, nije izlazio iz vozila, bar dok se on vozio autobusom (kaže da se vozio 6 stanica).

Ja sam juče video dvojicu Belih koji su na Terazijama ušli u EKO 2, sad ne znam da li su proveravali karte, video sam da drže neke crne uređaje u ruci.
 
Najveci red u novijoj istoriji Srbije!
Veći je bio na otvaranju Lidla, kada je piletina bila oko 120 din.

A kako je bilo do sada? Dopuna na kiosku?

I da li je to što si kupila u subotu bila karta za do kraja ovog meseca, ili za jun?
Ne pratiš na času. ;) Kačio sam kako izgleda karta za povlašćene kategorije. A do sada je bilo da sve kategorije osim zaposlenih kojima je firma uplaćivala, odu do kioska i sami uplate za željenu zonu za kategoriju kojoj pripadaju.

Kako je zamislio da povlašćene kategorije plaćaju SMSom? (retoričko pitanje)
Isto kao što je zamislio da se SMS - om kredit sa stare kartice zameni adekvatnom papirnom kartom.
 
A kako je bilo do sada? Dopuna na kiosku?

I da li je to što si kupila u subotu bila karta za do kraja ovog meseca, ili za jun?
Ranije sam kupovala na kiosku dopunu za nezaposlene, a karticu sam izvadila baš u Skender begovoj, nije trebala potvrda, mislim da ima više od 2 godine da su bili umreženi Bus plus, NSZ i PIO fond (zbog penzionera mlađih od 65).
Karta je za jun, piše mesečna povlašćena karta, važi od 1.6. do 30.6. do 23:59h. Odštampano je i vreme kupovine, cena i prodajno mesto.
 
Ranije sam kupovala na kiosku dopunu za nezaposlene, a karticu sam izvadila baš u Skender begovoj, nije trebala potvrda, mislim da ima više od 2 godine da su bili umreženi Bus plus, NSZ i PIO fond (zbog penzionera mlađih od 65).
Sva prodajna mesta Kenkarta (BUS PLUS) su bila umrežena. Plastična karta je važila 3 godine. Ako si imao čipovanu ličnu kartu, nije bilo potrebe da bilo šta od dokumentacije prikupljaš, osim u slučaju kada se menjao status korisnika. Gužve su bile samo početkom oktobra, i to u Beograđanci i mislim Skenderbegovoj, jer su studenti prve godine "opsedali" te dve lokacije, pa si znao po nekoliko sati da čekaš, ali dobra stvar je bila što su u Beograđanci postojali aparati sa brojevima, pa si mogao da vidiš koliko stotina ljudio je ispred tebe u tom trenutku, i da proračunaš kada bi otprilike došao na red, pa onda lepo izađeš napolje i za to vreme obaviš neki drugi posao u okolini.​
 
Ne pratiš na času. ;) Kačio sam kako izgleda karta za povlašćene kategorije. A do sada je bilo da sve kategorije osim zaposlenih kojima je firma uplaćivala, odu do kioska i sami uplate za željenu zonu za kategoriju kojoj pripadaju.

Ali to znači da je u praksi važenje mesečne karte drugačije nego kao što piše u službenom glasniku?
Ili niko nije preneo šta u SG piše za povlašćene kategorije?

Ranije sam kupovala na kiosku dopunu za nezaposlene, a karticu sam izvadila baš u Skender begovoj, nije trebala potvrda, mislim da ima više od 2 godine da su bili umreženi Bus plus, NSZ i PIO fond (zbog penzionera mlađih od 65).
Karta je za jun, piše mesečna povlašćena karta, važi od 1.6. do 30.6. do 23:59h. Odštampano je i vreme kupovine, cena i prodajno mesto.
Hvala za objašnjenje.
Ali to sada znači da ćete sada svakog meseca (dok ste na evideciji NZS) čekati u nekom redu da kupite kartu, umesto plaćanja dopune na kiosku, kao do sada.
 
Upravo tako. I ne samo u redu za kupovinu karata, nego i u adekvatnim ustanovama odakle treba da uzmu potvrdu koju treba da prilože uz ličnu kartu, koja mora da se fotokopira ako nije čipovana. Na šalteru bila žena koja je porodični penzioner i svakog meseca mora da ide do PIO fonda u Nemanjinoj, jer nisu umreženi sa njima. A ni naplatna mesta nisu međusobno umrežena, zato što je ta penzionerka sa šaltera u Knez Mihailovoj upućena u Skenderbegovu jer nisu imali papira za štampanje kartica, a u Skenderbegovoj je poslali natrag jer nisu umreženi, kao što rekoh, i nemaju uvid u to da li je ubačena u sistem ili ne.​
 
Ово може да се реши тако што би се куповала карта преко SMSa, а у случају контроле да се покаже смс и потврда .
 
Vrh