Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Izgleda da stvarno prate ovaj forum


"МЕСЕЧНА КАРТА

Извод из Службеног листа Града Београда, број 31 објављен 17. Мај 2023 године. Месечна карта је карта која важи за неограничен број вожњи у току календарског месеца. Месечна карта се може купити за вожњу на подручју једне зоне или за вожњу на подручју две зоне.
Месечне карте за наредни ЈУН месец, се купују од 01. Јуна па све до последњег дана у месецу, односно до 30. Јуна.​

Пример: Месечна карта купљена 01. Маја или 10. Маја или 24. Маја 2023 године, важи до краја месеца у којем је купљена, односно важи до 31. Маја 2023 година"​

 
Izgleda da stvarno prate ovaj forum


"МЕСЕЧНА КАРТА

Извод из Службеног листа Града Београда, број 31 објављен 17. Мај 2023 године. Месечна карта је карта која важи за неограничен број вожњи у току календарског месеца. Месечна карта се може купити за вожњу на подручју једне зоне или за вожњу на подручју две зоне.​

Месечне карте за наредни ЈУН месец, се купују од 01. Јуна па све до последњег дана у месецу, односно до 30. Јуна.​

Пример: Месечна карта купљена 01. Маја или 10. Маја или 24. Маја 2023 године, важи до краја месеца у којем је купљена, односно важи до 31. Маја 2023 година"​

Ovo je odsjaj zdravog razuma, ne bih tako daleko isao da prate forum
 
Od jutros i zvanicno nema pracenja vozila ni na aplikaciji ni na stanici ni preko SMS. Aplikacija radi ali ne prati ni jedno vozilo. To je to. Cekamo novu app koja ce biti ko zna kad :) Sto kaze jedan moj drugar koji vuce na sns stranu " pa sta mogli smo i pre bez toga" hahahahaha
 
Uđem juče u bus, ne radi displej, broj linije se jedva vidi napred pošto je ispisan hemijskom na papiru, nema validatora, nema najave stanica, nema više aplikacije, ne radi praćenje buseva u realnom vremenu, nema ničeg, bukvalno povratak 15 godina u nazad.

Bravo Gangula, ala si ga opravio, svaka ti čast
 
Od jutros i zvanicno nema pracenja vozila ni na aplikaciji ni na stanici ni preko SMS. Aplikacija radi ali ne prati ni jedno vozilo. To je to. Cekamo novu app koja ce biti ko zna kad :) Sto kaze jedan moj drugar koji vuce na sns stranu " pa sta mogli smo i pre bez toga" hahahahaha
Nismo mogli, nikad neću zaboraviti rekordno čekanje 307 od 2 sata, a nisam imao nikakvu informaciju šta se dešava, stajao sam i čekao i bio ubeđen da će doći svakog trenutka, ali autobusa jednostavno nije bilo
 
Citam sad da ce polovinom Juna startovati novi sistem za pracenje vozila. Ako tako bude onda 15 dana snalazenja, mada ne verujem im nista svakako :)
 
Ovo je odsjaj zdravog razuma, ne bih tako daleko isao da prate forum
Vidi se da si nov član. Prati se forum i te kako, samo je pitanje ko ga u kolikoj meri prati. Znam na osnovu toga što su neke mod stvari koje sam predlagao, da su bile implementirane, najviše što se tiče gradskog prevoza. A i stvari koje su neki drugi člasnovi pisali i predlagali su se kasnije realizovale.​
 
Pa videćete na kraju juna letnji red vožnje 😂😂😂

Samo da se prekrstim levom nogom i da se molim.

Sa tim nivelisanjem, hehe aj da šaljemo 2 vozila umesto 3 vikendom, ionako za bolje nisu... Reći ćemo da se pokvario, i lagano.
 
Od jutros i zvanicno nema pracenja vozila ni na aplikaciji ni na stanici ni preko SMS. Aplikacija radi ali ne prati ni jedno vozilo. To je to. Cekamo novu app koja ce biti ko zna kad :) Sto kaze jedan moj drugar koji vuce na sns stranu " pa sta mogli smo i pre bez toga" hahahahaha
Ja i dalje vidim vozila sa displejima koji su povezani na BusPlus sistem. Pretežno Solarisi. Lako se raspoznaje, pošto je destinacija ispisana latinicom.

Što znači da sistem još nije potpuno ugašen. Čim displej povlači informacije o smeru vozila.
 
Ja i dalje vidim vozila sa displejima koji su povezani na BusPlus sistem. Pretežno Solarisi. Lako se raspoznaje, pošto je destinacija ispisana latinicom.

Što znači da sistem još nije potpuno ugašen. Čim displej povlači informacije o smeru vozila.
Meni na IOS-u radi app ali vozila nema, na androidu ista prica. Ni jedno vozilo se ne prati.
 
У ластиним возилима још увек постоје бус плус апарати са најавом стајалишта
 
A sad da se nadovežem na sopstveni post

Izgleda da stvarno prate ovaj forum


"МЕСЕЧНА КАРТА

Извод из Службеног листа Града Београда, број 31 објављен 17. Мај 2023 године. Месечна карта је карта која важи за неограничен број вожњи у току календарског месеца. Месечна карта се може купити за вожњу на подручју једне зоне или за вожњу на подручју две зоне.​

Месечне карте за наредни ЈУН месец, се купују од 01. Јуна па све до последњег дана у месецу, односно до 30. Јуна.​

Пример: Месечна карта купљена 01. Маја или 10. Маја или 24. Маја 2023 године, важи до краја месеца у којем је купљена, односно важи до 31. Маја 2023 година"​


Ako karte (papirne, SMS, kako god) važe prvi - poslednji dan u mesecu, zašto onda ne mogu da se kupe nekoliko dana unapred kao što je bilo i kod BusPlus-a i kao što je uostalom nekada bilo i sa makricama za povlastice?
U čemu je problem?
Datumi važenja karte su isto u bazi podataka, bez obzira kada karta je prodata i bez obzira da li je izdata u papirnoj formi ili kao SMS poruka.
 
E muko moja, ostali bez papira za štampanje karata...

Screenshot_20230530-150433.png
 
E muko moja, ostali bez papira za štampanje karata...

Pogledajte prilog 163307
Zašto je gužva danas, 30. maja, kad:

Извод из Службеног листа Града Београда, број 31 објављен 17. Мај 2023 године. Месечна карта је карта која важи за неограничен број вожњи у току календарског месеца. Месечна карта се може купити за вожњу на подручју једне зоне или за вожњу на подручју две зоне.​

Месечне карте за наредни ЈУН месец, се купују од 01. Јуна па све до последњег дана у месецу, односно до 30. Јуна.​

Пример: Месечна карта купљена 01. Маја или 10. Маја или 24. Маја 2023 године, важи до краја месеца у којем је купљена, односно важи до 31. Маја 2023 година"​



ili se karte za povlašćene kategorije mogu kupiti ranije (što ne piše nigde)?
 
Ovo je potpuno rasulo. Nakon 20min. čekanja 59ke kod VMA naišao je krcati Transproduktov MAZ 203, ljudi su visili na vratima. U kontra smeru je prošao takođe Transproduktov MAZ 203 i Otokar od istog prevoznika.
Gde su Banbusova vozila? Gde su Trans Jug vozila? Ovo je užas!
Na kraju sam ušao u Otokar na 42...
 
Vidi se da si nov član. Prati se forum i te kako, samo je pitanje ko ga u kolikoj meri prati. Znam na osnovu toga što su neke mod stvari koje sam predlagao, da su bile implementirane, najviše što se tiče gradskog prevoza. A i stvari koje su neki drugi člasnovi pisali i predlagali su se kasnije realizovale.​
Nisam toliko nov, znam na sta mislis, hocu samo da kazem da nije bas svaka iole promena koja ide u prilog zdravom razumu "citanje ovog foruma"
 
Kako mogu ljudi da saznaju, kad su objavljene infomacije ili šture ili nemušte?

A sajt im je katastrofa. Pogledao sam, broj telefona za infomacije 11 0 11 je broj Gradskog servisnog centra za bukvalno sve: od komunalne inspekcije preko kanalizacije do ulične rasvete itd, pa i za nplatu prevoza... i čeka se po 15-20 minuta da ti se neko javi... ako se iko javi.
 
Kod vozača se i dalje nalaze busplus validatori sa ubačenom karticom. Kada će njih da skinu?

Vlast uvek prati forume tj. javno mnjenje na društvenim mrežama. Pamtim dve pobede na osnovu takvog praćenja. Jedna je bila vezano za vrtiće na Novom Beogradu i neku glupu odluku koju su doneli, a druga je bila vezano za prosvetu tj sprečeno je uvođenje pedofilskog obrazovnog paketa. I treće, manje-više uspešno jeste po pitanju kovid projekta gde su eksplicitno naveli meru praćenja mnjenja na društvenim mrežama i obavezu da postupaju na osnovu većinskog mišljenja.
Nažalost, od 25. avgusta stupaju na snagu mere EU koje će zabraniti sve što se ne poklapa za zvaničnim narativom. Najavljuju pretnju ukidanja twitera u EU ukoliko se vlasnik istog ne opameti i ne uvede cenzuru.

Što se tiče penzionera, moja komšinica je s mukom išla da izvadi beogradsku busplus kartu, a tek sad neće moći da dobije doživotnu prevoznu kartu jer nema šanse da ode do PIO fonda po potvrdu jer je sve nepokretnija.

Sa gašenjem praćenja vozila, prinuđena sam da biram alternativne linije i da tako čestim promenama linija napredujem do cilja. Znači, ne čekam više moju liniju koja me vodi direkt do posla/kuće.
 
Poslednja izmena:
Kad se povela diskusija o privatnosti u situaciji kad kontrola moze da vidi broj telefona u sms poruci pre par stranica sam predlozio da poslednjih par brojeva budu skriveni. Da li je neko to procitao ovde ili samo ukljucio zdrav razum ne znam ali sada su 3 zadnja broja skrivena
 
Kako se sad ulazi u metro, recimo kod Franša? Da li ima kontrole, da li ljudi preskaču validatore ili...?
 
Kad se povela diskusija o privatnosti u situaciji kad kontrola moze da vidi broj telefona u sms poruci pre par stranica sam predlozio da poslednjih par brojeva budu skriveni. Da li je neko to procitao ovde ili samo ukljucio zdrav razum ne znam ali sada su 3 zadnja broja skrivena

Oni bukvalno uče na primedbama koje čitaju na internetu. Ne znaju, nemaju pojma.

Prvo su potpisali štetan ugovor, sigurno ima i loše namere (ugrađivanja) ali sasvim sigurno ima i neznanja.
Potom takođe na divlje raskidaju ugovor i uvode nešto što ni oni ne znau kako će da izgleda, pa u hodu prave izmene - učeći na kritikama po forumima (!?!?)
Građane-korisnike i stvarnu naplatu - ko šiša.


Pa naravno da treba neki privatnik da dobije da vodi ovaj posao, suviše je komplikovan za neznalice u državnoj službi zaposlene preko partija.
 
Vrh