Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Šta ćemo sa stajalištima na kojima stoja zona 1,2,3,4. To sve mora da se menja i da se prave nove table i oznake na stajalištima (Zona A, zona B). Sumnjam da će neko to uraditi...
 
Znači zbog njegove glupe sms karte, on će milion Beograđana smestiti u zatvor na 3 godine?
 
Znači zbog njegove glupe sms karte, on će milion Beograđana smestiti u zatvor na 3 godine?

Неће, довољно је да их пар заврши на суду са условним казнама и остали ће да схвате да се није више измотавати за 50 динара.
 
Ja očekujem zagrebački scenario i obustavljanje SMS karata onog trenutka kad naprave aplikaciju. Pre toga ne verujem da će ozbiljno kontrolisati. Sad, to su samo moja neka očekivanja i mogu se vremenom pokazati netačna.
Мислим да је за домаће кориснике СМС доступнији за плаћање. Да би се користила апликација потребно је имати стални приступ интернету а то је доста скупо ако се не поседује неки постпејд пакет. А ако неко поседује постпејд пакет углавном у оквиру њега има СМС порука више него што потроши тако да нема реалан трошак за СМС провизију. Ипак апликације треба да постоји и зато што омоћућава неке друге напредне ствари, типа праћења буса, обавештења, плана путовања, лакшу контролу наплате путем QR кода..

Са друге стране туристима је боља апликација јер је јефтиније купити неки интернет пакет него слати смс из роминга, интернет пакет већина свакако купи.

Најбоља је чешка опција да корисник може да бира да ли ће плаћати СМС ом или апликацијом.
 
Ne shvatate da sam kupovina karata nema znacaj.
Uopste nije bitna onima koji su zamislili ovo.
Vazna je kupovina telefona za vozace izrada aplikacija i drugi dobri poslovi koje je dobio Vesa i dobri ljudi.
Pare se dele sa vlastima i to je uhodana sema jos od 2000.
 
Je l iko juce video Bele u kontroli?

Sa ovim plakatima na stanici ne vidim vise razlog da ne platim kartu.

Sta je fora sa sluzbenim telefonima? Poslodavac nekima blokira VAS usluge?
 
Je l iko juce video Bele u kontroli?

Sa ovim plakatima na stanici ne vidim vise razlog da ne platim kartu.

Sta je fora sa sluzbenim telefonima? Poslodavac nekima blokira VAS usluge?
To bi trebalo u podešavanjima za broj telefona kod operatera da se omogući, verovatno je po defaultu namešteno da je blokirano slanje poruka za te servise.
S druge strane, zaposlenima ne treba uopšte ovo slanje poruka, jer bi valjda trebalo firma direktno da kupi kartu za prevoz, ako se za to radnik odlučio.
 
To bi trebalo u podešavanjima za broj telefona kod operatera da se omogući, verovatno je po defaultu namešteno da je blokirano slanje poruka za te servise.
S druge strane, zaposlenima ne treba uopšte ovo slanje poruka, jer bi valjda trebalo firma direktno da kupi kartu za prevoz, ako se za to radnik odlučio.
Ja studiram nego zbog limita od 26 godina ne mogu da uzmem studentsku a za telefon koristim od jedne osobe family paket posto to imaju u okviru firme te koji se vodi na pravno lice i tu radi vas ali 500din limit i to ne moze da se promeni.Taj broj samo zna par ljudi.I da krene da cita komunalac ugasio sam ako cuje jedna osoba koja me uznemirava godinama ako se tu zadesi.Ovako korsitim prepaid koje menjam na par meseci i za te se plasim da ne sazna pa da krenu uznemiravanja.Komentar na sapicevo da ce da zovu taj broj telefona.Pazi kad osoba zbog tebe promeni preko 20 do 30 brojeva i zivka te da te nervira.
 
Evo kako bih ja rešio te stvari oko bezbednosti i tajnosti mobilnih telefona (jer to jeste problem).

Prosto, putnik samo pokaže SMS, a Beli ako sumnja, uzme podatke sa lične karte i broj kupljene karte (piše na SMS-u), pa kasnije na kraju danu proveri da li je sve u redu.
 
Evo kako bih ja rešio te stvari oko bezbednosti i tajnosti mobilnih telefona (jer to jeste problem).

Prosto, putnik samo pokaže SMS, a Beli ako sumnja, uzme podatke sa lične karte i broj kupljene karte (piše na SMS-u), pa kasnije na kraju danu proveri da li je sve u redu.

Када се плаћа превоз СМС-ом, стиже повратна порука са јединственим бројем који заправо представља контролни број и ако „Бели” посумња, увек може да пошаље контролну поруку. Уколико се не појави на телефону оног који је платио карту, реч је о фалсификату.

Нпр може уместо броја телефона да буде 4 цифре а остало звездице, тако би се заштитила приватност
 
Vrh