Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

20240518_200630.jpg


20240518_195521.jpg


80 te
 
Znači da su na svim linijama u gradu, prigradu i vozu uhvatili svega 93 osobe dnevno bez karte. Svaka im čast, ali svi znamo da ih bude znatno više na samo 1 liniji, a da ne pričamo o celoj mreži...
 
Ma, gledao sam ih juče, u tramvaju. Neka devojka, malo blentava ali u osnovi simpatična, blajhana, i beli čiča... Pita ih čovek, Boske - kolike imaju plate. I počeše da kukaju... A znam im jednog od šefova, Gangula mu dve godine ne potpisuje rešenje za novi položaj i veću platu, a to ne radi ni naprednjačkim kadrovima... pizde i oni.

Ko i sve, tuga.
 
I ja sam konačno doživeo najavu, autobus 402, neki IK LE, prikazuje na onom trčećem malom displeju.
Ono okej je, ali glasovne najave nije bilo, nije ni zabagovao i davao je tačne informacije narednog stajališta što je dobro.
No, kod Franša je pokazivao "Franša DEperea", retardirano izgleda.

Ovo je za sada prvo vozilo u koje viđam najavu od linija koje često koristim (BG:VOZ, 9, 10, 11, 12, 14, 31, 33, 47, 48, 401, 402, 511.)

Za više od pola godine pokušaja da se uvede sistem mnogo sramotno.
Pritom najavu, za sada, imaju samo vozila GSP-a, za privatnike se ne zna kada će biti, a Strela nije stigla ni do nivoa da ima sva vozila za praćenje.
 
Често су они на делу Бајдина - Нина Кирсанова
 
Контрола вреба у ММЛ и Смедеревцем. Малопре су изашли на станицу Миријевска.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
Pisao sam ovde, svaki dan mi ulaze bus, ne možeš ih izbeći ako ne odeš na Lastu. Nema ih nigde, al zato na Smederevcu jedno 5 ekipa.
 
Излазили су из Кобре на 309 у коју сам улауио на поменутој станици тако да сам имао среће.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Da se ne lažemo, ShitLogic je dosta transparentniji po pitanju podataka u odnosu na Kentkart, praktično su implementirali opendata i dali ga svim većim igračima (Google, Moovit), fali Apple Maps još i eventualno Here.

Šteta što je sama platforma kršina živa.
 
Контрола вреба у ММЛ и Смедеревцем. Малопре су изашли на станицу Миријевска.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
Viđena jutros jedna Bela u 73 (sama, bez čopora), izašla na stanici Bul. Zorana Đinđića kod crkve. Ne pamtim kad sam ih poslednji put video ovde, znam da su se u doba Busplusa motali oko Arhiva, ne i da su produžili ka blokovima.
 
Da se ne lažemo, ShitLogic je dosta transparentniji po pitanju podataka u odnosu na Kentkart, praktično su implementirali opendata i dali ga svim većim igračima (Google, Moovit), fali Apple Maps još i eventualno Here.

Šteta što je sama platforma kršina živa.
Još samo da ta opendata postane zapravo open data, da svako ko želi je integrira u svoj app, a ne da uvode dodatnu enkripciju u svoj app da otežaju drugima da koriste te podatke.
 
Jutros nešto zabagova i nikako da se setim na koj br. pošaljem sms poruku A90 :(
Pomislih nema problema pročitaću sa info nalepnice u vozilu ili na nekom usputnim stajalištu...
Na moje zaprepašcenje , nije bilo info nalepnica ni u vozilima kao ni na jednom usputnim stajalištu i ako sam presedao sa kraja na dr. kraj grada :( :( :(
Naravno setio sam se sms br. tek kad sam stigao na odredište.
Pitam se kako će neko pa i turisti koj retko ili prvi put kad dolazi u Bgd to saznati ?
Pa nikako, a nema ni free wf ,da izgugla...
još ako ga dohvati ridjovani , pa komunalna , silom prilike provešce se ko bosi po trnju, ni krivi ni dužni :( :( :(
 
Jutros nešto zabagova i nikako da se setim na koj br. pošaljem sms poruku A90 :(
Pomislih nema problema pročitaću sa info nalepnice u vozilu ili na nekom usputnim stajalištu...
Na moje zaprepašcenje , nije bilo info nalepnica ni u vozilima kao ni na jednom usputnim stajalištu i ako sam presedao sa kraja na dr. kraj grada :( :( :(
Naravno setio sam se sms br. tek kad sam stigao na odredište.
Pitam se kako će neko pa i turisti koj retko ili prvi put kad dolazi u Bgd to saznati ?
Pa nikako, a nema ni free wf ,da izgugla...
još ako ga dohvati ridjovani , pa komunalna , silom prilike provešce se ko bosi po trnju, ni krivi ni dužni :( :( :(
Ako je bela žena, samo izađeš i hvataš šturu ako vidiš da si brži od nje, ne mogu ti ništa dok ne pokažeš dokumenta
 
Sviđa mi se što na displeju u ikarbusima pored naziva sledećeg stajališta ipak piše i naziv i smer linije, datum i vreme. U tom razmaku između dve stanice se s vremena na vreme prebaci sa naziva stajališta na naziv i smer linije.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Sviđa mi se što na displeju u ikarbusima pored naziva sledećeg stajališta ipak piše i naziv i smer linije, datum i vreme. U tom razmaku između dve stanice se s vremena na vreme prebaci sa naziva stajališta na naziv i smer linije.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
To je zato što izgubi konekciju, pa displej default-uje na svoje pogrešno vreme i pogrešan smer, a ne zato što je tako predviđeno :D
 
Vrh