Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Ево, на потезу Пет Солитера-Пере Велимировића, која је већ традиционално место за контролу карата, поред контролора и комуналног милицијаца, иде и особа у цивилу са примопредајником. Која му је сврха?
Sećam se da je bio neki klip gde kontrolorka drži neki devojku jer nema kartu i u kadru se pojavljuje bukvalno neka bakica sa pijačnim kolicima i u ruci drži motorolu, sećam se da su se svi smejali, mislio sam da je bakica uzela Motorolu koja je ispala milicionerki, ali eto izgleda da ima i u civilu nekih radnika

Evo ga:
1000005742.png
 
Nakon BG:VOZ situacije, reko da se vratim na svoju mesečnu.
I naravno sa svojim punim entuzijazmom skinuh Gangul +, sa planom da kupim mesečnu.

Kada ne leži vraže:
Screenshot_20240517_002754.jpg


Ozbiljno sada, kada će omogućiti?
Ne mogu više do Trga svakog meseca da sedim u redu i da bacam 50 dinara na očitavanje lične karte u staklencu. Usput i da strepim dal treba neka potvrda ili ne i tako to.
 
GSP pogon u Skender Begovoj. Imaju čitač ličnih karti, gužva maltene da i nema. Ako bude njih troje ispred tebe max, i to ne svaki put.
 
Не знам да ли је неко већ написао али у троли на 29 (2025) ради најава,додуше не на сваком стајалишту,гласно се чује просто сам се изненадио кад сам чуо "следеће стајалиште Шумице"
 
Не знам да ли је неко већ написао али у троли на 29 (2025) ради најава,додуше не на сваком стајалишту,гласно се чује просто сам се изненадио кад сам чуо "следеће стајалиште Шумице"
polovična najava kao i uvek ili je fazon zabagovao onaj tablet
 
Nakon BG:VOZ situacije, reko da se vratim na svoju mesečnu.
I naravno sa svojim punim entuzijazmom skinuh Gangul +, sa planom da kupim mesečnu.

Kada ne leži vraže:
Pogledajte prilog 198463

Ozbiljno sada, kada će omogućiti?
Ne mogu više do Trga svakog meseca da sedim u redu i da bacam 50 dinara na očitavanje lične karte u staklencu. Usput i da strepim dal treba neka potvrda ili ne i tako to.
Zar se mesecna ne kupuje takodje slanjem sms poruke na 9011?
 
Nikad lakši šverc.

Ili stojiš kod kase i čekaš kada će ući da bi platio.
Ili imaš kredit na telefonu pa uplatiš kada uđu.
Ili si skoncetrisan pa proviirš na svakom stajalištu da li čekaju, jer se vide sa meseca.

A postoji još mahinacija, moj prijatelj je promenio naziv kontakt na telefonu od drugog prijatelja na 9011, i onda kada uđu u bus ovaj mu pusti kopiranu poruku sa izmenjenim datumima.

Pritom, ima još mahinacija, nikad gori sistem naplate koji lako savlada prosečni svercer, čak je preje*******alo i ono "Srednja škola sam".
Ovi što su popili kazne su budale i inatori.
Priton 12,000 kazna za pola godine je ništa! Samo linija 401 preveze više putnika u jednom danu od t9ga broja kazni, ali ne čudi, jer kontrolori većinom žderu po kioscima.
 
Nema potrebe za mahinacijama. Kada vidis da ulaze posaljes spremnu poruku na memorisan broj i to traje par sekundi. Mozes cak da uradis to i na njihove oci - sta ti mogu osim da vide da je poruka poslata.
Ima ovo, kao malo zezancije ako naletiš na balvana. :)

Zdravo, ajde da mi neko objasni, pogledala sam se u ogledalu sad kad sam stigla kući, ne piše mi nigde ni na čelu ni na obrazu ni nigde nisam našla da mi piše da sam debilčina koju svako može da drka, a opet sam doživela sl situaciju:

Ulazim u prevoz, sedam na mesto, plaćam kartu preko poruke, prilazi mi kontrolorka i počinje da me maltretira kako će mi napisati kaznu što ZAMISLI nisam platila kartu pred ulazak u bus, ko da ona može da dokaže to.
Ja idem sa jednog kraja autobusa na drugi, ali ona me ne ostavlja na miru. Ja počinjem glasno da pričam da čuju ljudi kako će mi naplatiti svakako naplatiti kaznu čak i ako je karta plaćena, a ona mi govori da ako nastavim da pričam tim tonom da će mi I ZA TO naplatiti kaznu. Naravno, obe znamo da nema na osnovu čega to da uradi JER JE KARTA OD je*******ENIH 50 DINARA PLAĆENA, što je negde i bila poenta uvođenja sistema plaćanja preko SMS-a i smanjivanja cene karte, ILI IPAK NIJE i poenta svega toga je da ta govna maltretiraju pošten svet koji se umoran vraća sa posla u rasklimatanom buđavom busu koji je čekao 50 min jer kao po običaju mora u BG da nastane kolaps čim padne kap kiše. Cena je sad OK i svako će da da 50 dinara, ali kao da im ni to ne odgovara, nego im nedostaje da maltretiraju ljude i ponižavaju ih pred celim prevozom, kao da sam najveći golja da nemam ni za toliko. Stvarno verujem u to jer da je STVARNO ŽELE DA SVAKO PLAĆA KARTU BEZ IZUZETAKA, postoje mnogo bolji načini da se to ZAPRAVO izvede, ne znam, da npr pišti ceo autobus ako neko ne otkuca kartu ILI ŠTA GOD da im ne dajem sad ideje, ali u civilizovanom svetu se to tako radi: imaš kartu, ok, nemaš kartu molim te plati kartu-izađi-nećeš, stiže kazna i doviđenja prijatan dan (ne mogu ni da zamislim, ali bez ŠTA JE SMRADUŠO NEMAŠ KARTU ZAR SI TOLIKO JADNA ZNAŠ ŠTA JA MOGU SAD DA TI RADIM BRE ZNAŠ KO SAM JA itd), ali ne, kako bi onda isfrustrirane krave sa jedva završenom srednjom školom i tri zuba u glavi mogle da izigravaju i glume neku silu KOJU REALNO NEMAJU, jer da imaju, samo bi proverile karte bez vređanja, ponižavanja i maltretiranja i išle kući da jašu svoje muževe umesto što jašu sve nas.
Inače, naravno da mi nije naplatila kaznu JER NEMA NA OSNOVU ČEGA, pričam više o psihičkom maltretiraju.
 
Vrh