Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

patrick-stewart-facepalm-gif.gif
 
I ovo sa ovom fejk aplikacijom je još jedan slikovit prikaz kakvi bolidi upravljaju javnim prevozom u gradu.

Sreća pa ovaj Šakal nije ništa zlonamerno uradio, a nije da nije mogao. Bukvalno je bio u idealnoj situaciji da napravi haos, pogotovo sa tehnički polupismenim korisnicima.
 
Баш као и она буђава НСмарт. Изабереш станицу, па линију у менију и приказује сва возила на тој линији што значи да ја треба да га јурим на мапи. Глупост.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Изабереш станицу и приказује списак свих возила која наилазе (од најближег до најдаљег). Онда кликнеш на возило на списку и покаже ти где се налази. Можеш да изабереш и више возила или сва возила.

Лоше је што поред саме иконице ма мапи не приказује број линије већ само гаражни број уколико се кликне на иконицу.

Добро је што можеш да идеш по мапи града, видиш сва стајалишта и кликнеш на оно које ти треба. Код Бус Плус апликације је могло преко тренутне локације (углавном ми је запуцавало), назива стајалишта или кода стајалишта. Друга добра ствар је што можеш да видиш целу трасу линије и стајалишта.

Овако изгледа када се изаберу возила са једне линије. Случајно је испало да се не види изабрано стајалиште. Иначе, могу да се виде сва возила на линији, није ограничено на најближа три као код Бус Плуса.
Screenshot_20221118-160600.jpg

Овако изгледа када се бира више линија. Настаје хаос јер се приказују све трасе линија и стајалишта.
Screenshot_20220728-072850.jpg

Користио сам паралелно обе апликације у Београду и Новом Саду. Новосадска завршава посао иако је графички лошија од Бус Плуса. Из мог искуства новосадска тачније одређује локацију (постоји дугме за освежавање локације у сваком тренутку) и ређе не приказује возила. Код Бус Плус апликације често нисам могао да видим возила са линија 12, 13 и 89 ако су удаљена више од једног-два стајалишта. Чак ми за Аду Циганлију уопште није приказивао 89, а за Чукарицу јесте.
 
Da kao u NS i Nišu. Videćemo ujutru kako radi.

Послато са Pixel 6a помоћу Тапатока
51083c699167b6f23a627b61cc1cd358.jpg
 
Poslednja izmena:
I ovo sa ovom fejk aplikacijom je još jedan slikovit prikaz kakvi bolidi upravljaju javnim prevozom u gradu.
Još slikovitije je što ti isti grade Novi Savski most i tunel u produžetku, most Ada - Blok 70, izmeštaju Zoo vrt na Adu, podvožnjak ispod železničkog nasipa, rade proširenje Višnjičke...​
 
Ima tu još kapitalnih projekata koji će uticati na razvoj Beograda, nap. izmeštanje GSP depo-a iz bloka 66, produžetak bul. Zorana Đinđića, pruga do aerodroma NT, obilaznica oko BG, . . pa i sredjivanje stanja oko GSP-a, kupovina novih vozila i ova nova naplata prevoza.
 
Proradila je prava aplikacija. Još nema mnogo autobusa, ali ono što mogu da primetim je da se sada vidi garažni broj (na 16 je prvi 3123). Bira se linija po linija, znači ako vas zanima više linija, moraćete pojedinačno da ih označite. To i nije toliko loše, jer ako uzmemo za primer prometno stajalište 298, više od pola linija je nebitno za mapu (15, 67, 68, 71, 72, 75, 84). E sad, verovatno postoji i primer gde je potrebniji prikaz svih linija. Sve u svemu, deluje mi jednostavno, a garažni broj je lep dodatak za nas zaluđenike. :) Eto da i ja pohvalim nešto, da ne bude da stalno kritikujem. :)
 
Naravno da pametnjakovići nisu stavili da app bude globalno dostupna. Sad svi turisti moraju da menjaju region naloga na Srbiju da bi skinuli app ili da jure apk...
 
Tri puta sam je skidao bez problema. Sad možda i dođem u Beograd na jesen da obiđem neke radove.

Screenshot_20230712-052316~2.png
 
Aplikacija ne pokazuje sve buseve na mapi. Malopre ušao u 59 koji ima upaljen Bus Logic uređaj ali nije vidljivo vozilo u aplikaciji.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230712_061543.jpg
    Screenshot_20230712_061543.jpg
    63,9 KB · Pregleda: 184
Sve u svemu, deluje mi jednostavno, a garažni broj je lep dodatak za nas zaluđenike.
Гаражни број није само за залуђенике, већ служи за пријаву проблема у возилима кроз апликацију, ако је возило прљаво или не ради климатизација и слично. Може се унети у пријави регистарска ознака возила или гаражни број.
Screenshot_2023-07-12-06-44-46-32_0dbe9f58b5ad92abe8e9121df34bf504.jpg
Screenshot_2023-07-12-06-44-59-58_0dbe9f58b5ad92abe8e9121df34bf504.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni prijavljuje vozilo koje je u suprotnom smeru 🤣 7ca koja se krece ka cvetkovoj pijaci sto me ne zanima dok 6cu prikazuje regularno.
 
Nisu tacni. Treba selektovati sva vozila sa linije koja vas zanimaju jer je meni pre dosao tramvaj za koji je stajalo 10min nego onaj za koji je stajalo 6min.
 
Znaci samo za sirotinju , za ios nista jos.
Pracenje uzas, skokovi od 800 metara, sto neko napisa veca je sanssa da kupim kartu nego da ubodem liniju
 
Meni radi ok.
Jedino da sinhronizuju kretanje sa početne sa tačnim redom vožnje.

Oduševilo me je to što sada napokon možemo videti garažni broj, da vidimo koje će nam skalamerije slati 🤣
 
Stvarno nema aplikacije za ios, nije Sapiceva greska. Isprobao sam je na drugom telefonu i aplikacija deluje dobro, samo mi se čini da već baguje gps zato sto je 50ica bila za 5 stanica i onda se odjednom pojavila jedna koja je za 0, a mapa je nije prikazivala
 
Poslednja izmena:
Ima tu još kapitalnih projekata koji će uticati na razvoj Beograda, nap. izmeštanje GSP depo-a iz bloka 66, produžetak bul. Zorana Đinđića, pruga do aerodroma NT, obilaznica oko BG, . . pa i sredjivanje stanja oko GSP-a, kupovina novih vozila i ova nova naplata prevoza.

E ako izmeštanje pogona Novi Beograd baš toliko doprinese razvoju naše prestonice, vala neka ga sutra izmeste. Ne treba uopšte ni da prave novi. Kome to još treba. Naplata po sistemu skidaj cenu, petljaj sa svim i svačim, i kao nadaj se najboljem, a efekat će se tek videti. Sumnjam da će ukupni prihodi po ovim cenama biti posebno bolji, a kriminalno su mala ulaganja u JGP, uz realno velike troškove. Ako nastave sa dosadašnjom politikom nabavke vozila, a bez plana i konsultovanja struke, za GSP i javni prevoz uopšte, definitivno dolaze bolji dani🙄 Ti kao da je ova garnitura sa svim mogućim frakcijama od juče na vlasti. Pruga do aerodroma, pa lepo, al to ko dočeka. Obilaznicu posle tolikih decenija priznajem. Meni posebno znači. Proširenje Bulevara Zorana Đinđića svakako pozitivno, al mnogo je najavljenih projekata, čiju realizaciju pitanje dal ćemo dočekati i u sledećoj deceniji. Jedna od najvećih sramota ovoga grada, jesu mučeni Bulevari patrijarha Pavla i Dimitrija. Nije da nema pozitivnih stvari. Al definitivno im se uz to pozitivno provlači i mnogo toga negativnog zadnjih nekoliko godina.
 
Vrh