Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Na Zrenjaninskom Putu sam primetio samo jednu info-tablu, stajalište Blok Branko Momirov u pravcu prema mostu. Duž celog Pančevačkog Puta od okretnice Duboka Bara do poljoprivredne škole još uvek nije postavljena nijedna.

Zrenjaninski Put ima mnoštvo frekventnih linija koje su međusobno lako zamenljive ako se propusti bus, 10,2 kilometara Pančevačkog Puta od gradskog prevoza ima samo antibiotik 108 čija jedina alternativa je međumesni, mnogo skuplji i često pretrpani Pantransport. Informisanje putnika u realnom vremenu je valjda potrebnije tamo gde postoji jedna linija na 20 minuta nego tamo gde busevi voze svakih 100 sekundi i to uglavnom u istom pravcu.
 
IMG_8123.jpeg
E3F43C19-6221-483C-8999-FC33DF7BFF94.jpeg

I apsolutni pobednik: https://x.com/kubicela/status/1806052995525988760?s=46&t=J_HHsL7cXzXTKa03nMFifA
 
Čuh sada i u 31 novu najavu.
No, ona jedna trčeća Novatronic tabla napred u BMC-u se ne može videti iz prikolice, ne kapiram ih uopšte, kako su zamislili da je jedna dovoljna u zglobnom autobusu.
Ovako sama najava je radila korektno.
 
To nije ništa u poređenju sa ikarom sa 700 u kom je pisalo "Kralja Radoslavaaada a rampa/a/"
Softver im je izgleda pobrkao stajališta u Batajnici sa Adom Ciganlijom i stajalištem Železnička Rampa između Ovče i pruge BG-PA. Pomešali sva 3 gradska regiona, Srem, Banat i Šumadiju :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Doduše, sad sam tek preko Gugl Mape otkrio da osim u Ovči postoje još dva stajališta sa potpuno istim imenom, u Batajnici i Železniku. Kao što stajalište Dunavska postoji i na Dorćolu i u Zemunu, Ruska na Bulevaru Vojvode Mišića i kod Pupinovog Mosta, Toplana na Vidikovcu i u Višnjičkoj Banji...
 
Aj da shvatim da kilave, al ne mogu da shvatim da će ladno da uvežu unutrašnje displej, a spoljašnje ko šiša... Pa ćemo tako da se u smeru ka Trgu vozimo 43 sa destinacijom Kotež ili kad se terminus promeni zbog radova, nama ce stajati zakucani terminus.
 
Za vreme ozloglašenog BusPlusa, to je i bilo tako, i bukvalno su istog dana unosili izmene u softver, tako da su displeji vukli apsolutno ispravne podatke.
Na kraju je i na validatorima bilo informacija o izmenama, a mislim da je ta ideja prvobitno sa ovog foruma potekla. Bilo je praktično nemoguće da se ne primeti ako dođe do neke izmene. Sve je to na kraju super funkcionisalo dok našeg gradonačelnika nije pozvala 2008. godina da ga usmeri kako to sve zapravo treba da izgleda.
 
Ако ишта имао си систем, за плаћање је било једноставније, ја да бих плаћао месечну морам стално да идем на исто место где сам је извадио док сам са бус плусом у било којој продавници која има апарат то могао обављати. Валидатори су били круцијална ствар по мени. Ја не могу да замислим да у Ластиним отокарима и темсама видим новатроник дисплеј како забада слова. Такође оно што сам готивио код валидора (поред јасне најаве) је што су приказивали време нисам морао стално телефон да вадим да бих погледао.

Ово што они сад покушавају је импровизација, да се Шапић самостално питао мислим да ни апликацију не бисмо имали а камоли било какву најаву ст. Притом у сред инфлације смањујеш цену карата и сасвим сам сигуран да од карата не постоји никакав приход јер их скоро нико ни не плаћа, а сад на то додати одштету коју је град платио Кент карту за раскид уговора, за имплементирање "новог" система, уградњу "смарт" стајалишта и ето шта смо добили једним генијалним потезом
 
Ако ишта имао си систем, за плаћање је било једноставније, ја да бих плаћао месечну морам стално да идем на исто место где сам је извадио док сам са бус плусом у било којој продавници која има апарат то могао обављати. Валидатори су били круцијална ствар по мени. Ја не могу да замислим да у Ластиним отокарима и темсама видим новатроник дисплеј како забада слова. Такође оно што сам готивио код валидора (поред јасне најаве) је што су приказивали време нисам морао стално телефон да вадим да бих погледао.​
Ranije sam mogao bez problema da idem u koji god sam deo grada hteo, jer čak i tamo gde su njive i gde lokalci tačno znaju gde staje gradski prevoz, sa sve preskakanjem stajališta (niko ne uliza i ne izlazi), zahvaljujući zvučnoj najavi validatora, znao sam u svakom trenutku gde sam i koliko ima do mesta gde silazim. Danas, koliko god dobro poznavao grad, ne usuđujem se na ovako nešto, barem ne u meri kao ranije.​
 
Softver im je izgleda pobrkao stajališta u Batajnici sa Adom Ciganlijom i stajalištem Železnička Rampa između Ovče i pruge BG-PA. Pomešali sva 3 gradska regiona, Srem, Banat i Šumadiju :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Doduše, sad sam tek preko Gugl Mape otkrio da osim u Ovči postoje još dva stajališta sa potpuno istim imenom, u Batajnici i Železniku. Kao što stajalište Dunavska postoji i na Dorćolu i u Zemunu, Ruska na Bulevaru Vojvode Mišića i kod Pupinovog Mosta, Toplana na Vidikovcu i u Višnjičkoj Banji...
Dom zdravlja Voždovac za dva različita DZ
 
Vrh