Šta je novo?

Najruznije gradjevine u svetu i kod nas.

@ hazard, jovanovm
To je kao kad vidiš Korbozjea i kopiju Korbozjea, može da ispadne super, a mogu baš da ga useru. Meni je mnogo lepši hram bio dok je bio od betona, jer smatram da su izborom mermera sve upropastili načisto. Proporcije ploča kojima je oblagan se uopšte ne uklapaju sa ogromnim gabaritima hrama, kao i boja sa onim "šarama".
Na stranu što mislim da je apsolutno besmisleno, čak šta više vrlo kič, danas graditi zgrade-crkve whatever da podsećaju na nešto vrlo vrlo staro. Takođe, nbe mnislim da bi se Aja Sofija lepo uklopila na to brdašce, bez obzira na njenu spoljašnju-unutrašnju lepotu.
Ono što mislim da predstavlja vrhunac kiča u hramu, je da su unutra sa leve strane gde je onaj "mali" oltar postavili ogromne panoe preko zidova, kao reklamne panoe, na kojima su "iscrtane" "freske". Krajnje degutazno, a tek kad se ukompnonuje u celinu sa onom belom kockicom ispred i ogromnim delom parka koji je samo ograđen sa tri metra visokom ogradom. Ja to ne razumem.

Takođe - meni se ne sviša dekorativno osvetljenje hrama. Mislim da je sve to moglo mnogo, mnogo, mnogo bolje da se uradi, te da ako ne Sveti Sava ili vernici, a ono Beograd zaslužuje bolje.

Ne želim da ulazim u vrednost i lepotu one skulpture sv Save koja može rame uz rame sa teslinom skulpturom na aerodromu.
 
A kako se zove ona zgrada na ulazu u BG sa Pancevackog mosta sa trouglastim terasama?Meni je ona ruzna ali i lepa u istom trenutku.

Nek postavi neko sliku ako moze, znate na koju mislim.
 
hram sv. save je velika sramota.. nije unisten samo pogresnim izborom (seljacko belo) i redjanjem mermera (kao u kupatilu), vec i izmenama projekta koji su veliki arhitekti bobiceve generacije izvrsili 80-ih. kada se jos doda i onaj spomenik sa zlatnim slovima - seljastvo cisto.
 
danas sam prolazio pored pa sam se setio ove teme. karićeva (?) zgrada kod cvetka

1z2osoo.jpg
 
Pravi deathstar,red bi bio da je osposebe majku mu...
 
Da, Karići su poznati po svom ukusu, kako kada su u pitanju njihove porodične kuće koje su mahom kamuflirali, što bi neko ovde rekao, ali isto tako i kada su u pitanju objekti namenjeni poslovanju.
 
Po mom misljenju ova kod Cvetka nije ruzna...da se sredi taj deo ispred i bice OK
 
BOKI SMOKI":28as5zfy je napisao(la):
A kako se zove ona zgrada na ulazu u BG sa Pancevackog mosta sa trouglastim terasama?Meni je ona ruzna ali i lepa u istom trenutku.

Nek postavi neko sliku ako moze, znate na koju mislim.
Nemam sliku, ali otprilike znam kako se zove. To je ona na Bogosloviji. Zovu je neki "toblerone zgrada" e sad ne znam odakle je taj naziv. Lepa je zgrada, samo je zapustena i siva. Kad bi se okrecila, obojila npr, situacija bi bila drugacija.
 
Sallex":3hmzhnqa je napisao(la):
BOKI SMOKI":3hmzhnqa je napisao(la):
A kako se zove ona zgrada na ulazu u BG sa Pancevackog mosta sa trouglastim terasama?Meni je ona ruzna ali i lepa u istom trenutku.

Nek postavi neko sliku ako moze, znate na koju mislim.
Nemam sliku, ali otprilike znam kako se zove. To je ona na Bogosloviji. Zovu je neki "toblerone zgrada" e sad ne znam odakle je taj naziv. Lepa je zgrada, samo je zapustena i siva. Kad bi se okrecila, obojila npr, situacija bi bila drugacija.
Stambena kula autora arh. Riste Šekerinskog (1963)

s2fgiu.jpg
 
Sallex":pr1wd3rh je napisao(la):
Lepa je zgrada, samo je zapustena i siva. Kad bi se okrecila, obojila npr, situacija bi bila drugacija.
ovo važi za pola grada
 
Zgrada izgleda perverzija dobro.. Mogu misliti kakav je pogled na Vojvodinu, Stari Grad, Zemun, Dunav...
 
Zavisi, ukoliko se vodi time da terasa treba da služi za pravljenje roštilja i pečenje paprike ili za pretvaranje u devojačku sobu onda nije funkcionalna.
 
Imam druga u toj zgradi,zovemo je valjda svi bogoslovija.Super je pogled ali buka je nesnosna,dok on kaze da ne moze da spava kada je mirno :laugh:
 
E ako je ovo lepa zgrada, onda sam ja Petar Pan!

Odo da skocim kroz prozor...

...sreca moja da zivim u prizemnoj kuci.
 
Dovoljno je da vidiš drugu stranu Dunava, a vidiš je.. :) Ne znam, ja imam osećaj da je pogled super, naročito jer sam video poglede sa nekih mesta u Višnjici ili tamo negde malo gore, pa cenim da je ovde još bolje jer je grad bliže, a na visini je, značajnoj.
 
joj koliko su ukusi samo razliciti. Recimo meni se taj objekat bas svidja. Jedino malo stakla tu i tamo ali mi je skroz ok
 
Izvinjvam se sto gnjavim,gde se nalazi,kontam da je negde na NBG?Kakva su ovo stakla,podsecaju me na ona foto gray na naocarima? :D
 
Nalazi se odmah pored opštine NBG.
Pa meni stakla i jesu zaslužna za to što mi je ružna.
Jedina stakla u gradu koja mogu da pariraju ovim su u prizemlju zgrade uprave trezora u Brankovoj.

Zaboravih na ove divne zgrade koje od P+1 postaju P+6, ima dosta varijacija na temu, sve su mi podjednako drage.

nadogradnja.jpg
 
Vrh