Šta je novo?

Muuusic

Једно весело колце за добар дан свим форумашима :)

 
Пих, докле ће гушити квалитетну забаву :(
 
Добро јутро свим форумашима добре воље ☕
 

The Kiffness x Lonely Cat - Sometimes I'm Alone (Singing Cat)​

 
Poslednja izmena:
Ko je nepismen, novinar ovaj ili ja? Da li prevodimo imena umetnika, a imena bendova ne?

Zatim stižu Blondie, Deep Purple, Kraftwerk, Lu Rid, REM, Duran Duran, a sa otvaranjem Beogradske arene sredinom 2000-ih kreće „navala“ svetskih zvezda.


Fil Kolins, Nik Kejv i The Bad Seeds, Queen sa Polom Rodžersom, Leonard Koen, Muse, Sting, Leni Krevic, Šade, Slipknot, Chemical Brothers, Džo Koker, ZZ Top, Simple Minds, Žan Mišel Žar, Santana, Piter Gejbrijel, Kaiser Chiefs, Tom Džons
 
Da. Imena umetnika se transkribuju (kao i sva strana lična imena), a imena bendova se izbegava, jer deluje groteskno.

Ima nekih posrbljenhih koja su se ustalila kod nas, tipa (Roling)stonsi ili Bitlsi, ali meni npr grozno izgleda kad se napiše Dipeš Moud, Ajron mejden, Kvinz of d stoun ejdž I sl :D

To, međutim, jeste pravilnije i tradicionalniji mediji se toga i dalje drže, npr. "Politika", a mislim i RTS.
 
Pa valjda ako radis negde kao novinar pises kako je pravilno, a ne kako tebi izgleda bolje?
 
Овакво умеће је стварно за сваку похвалу.

 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Evo jedna za @Vox91 da mu posvetim pesmu... ☺️


Uvek kad odgledam ovaj nastup prva asocijacija bude mi Vox 😁
 
Poslednja izmena:
Sindi pre 2 meseca prosetala bulevarom pored mene, nista spec. Moracu da pogledam jel radila update/upgrade kao Megan Fox. ;)
 

@Noki
Danasnje devojke iz Pancestera, Dolova, Alibunara, Plandista, Opova pevaju zdusno "Svidja mi se Vox (on)" 🤣
Gde nađe baš ta najseljačkija južnobanatska mesta, fale ti još Skorenovac, Pločica i Mramorak pa da me ukanališ totalno..:ROFLMAO: Pazi, Dolovoooo, tamo za ručak ulove i pojedu slučajne prolaznike..
 
Vrh