Šta je novo?

Muuusic

Samo jos jednu stvarcicu "na off temu", pa cemo se vratiti na nas dragi grad, a o muzici cemo na nekom drugom mestu. 6. jula u Beograd dolazi Santana. E sad, verovatno znate da sse probio krajem 60-ih i pocetkom 70-ih ("Black magic woman") faza, nakon cega su usledile godine lutanja, droge, alkoholoa, strmoglavog pada popularnosti, trazenja duhovnosti i sl. I bukvalno je iznenada (za njega je to bio doduse dug i mukotrpan put) sve krajem 90-ih sokirao izvanrednim "Supernatural" albumom i verovatno danas uziva vecu slavu negu na pocetku karijere.

Drugi primer je Joe Cocker koga smo nedavno takodje gledali. Odusevio svojevremeno nastupom na Woodstocku i obradom Beatlesa (With a little help of my friends). Ali se kako se njegova karijera razvijala, tako se on raspadao. Prica se da je njegov koncert u BG-u u "Pioniru" 80-ih godina jedan od najgorih i da je bio mrtav pijan. A evo u poslednji par godina dva puta je nastupio u Areni - fin dekica koji uziva status muzicke legende.

Elem, nadam se da i za Ejmi ima nade da jednog dana onako osedela u nekoj dugackoj haljini zapeva u Sava centru kroz nekoliko decenija i da ljudi kazu: "Neverovatno na kakvom dnu je ova zena bila u jednom trenutku svog zivota i da se izvukla na kraju".
 
Ne vredi, i ona je na "rehabilitaciji". Njen greh su doduse (samo) pljuge, a ne alkohol i droga, tako da je zaradila laringitis i narednih mesec dana ne sme ni da peva ni da govori :( Zanimljivo je i da je Adel mnogo mlada dozivela slavu, da ima samo 21 godinu, a vec dva best-selling albuma na ostrvu - videcemo kako ce se snaci u celjustima muzicke industrije (ipak je to "britanska nafta").

Posto slutim da ce se ovaj nas muzicki off nastaviti - mogu li se mozda ovi postovi o muzici prebaciti u odgovarajucu temu Muuusic na Relaxu?
 
Homer Jay":1e41nixe je napisao(la):
Elem, nadam se da i za Ejmi ima nade da jednog dana onako osedela u nekoj dugackoj haljini zapeva u Sava centru kroz nekoliko decenija i da ljudi kazu: "Neverovatno na kakvom dnu je ova zena bila u jednom trenutku svog zivota i da se izvukla na kraju".

To bih već vrlo rado platio da odslušam i vidim uživo.
 
U vezi sa koncertom Ejmi Vajnhaus - organizatori su zeleli Arenu, ali je ona bila zauzeta zbog finala "Zvezda Granda", a Usce je zakupila Colina ekipa koja vec priprema teren za njegov koncert. Buduci da Beogradu fali koncertnog prostora velikog kapaciteta (u ovakvim vanrednim situacijama kada istovremeno imas tri velika dogadjaja za tri razlicita profila publike) jedini logican izbor je bio Kalemegdan.

I jeste kontroverzno bilo zatvaranje Gornjeg grada ali organizator je nekako morao da zastiti svoju investiciju - kriza je, mnogo je koncerata, karte su skupe i logicno je da je dosta ljudi bilo u fazonu: "ma boli me pedu, cu da kupim pivce na trafici i gledam 'cert sa zidica". Inace, deo Gornjeg grada je zatvaran i ranijih godina kada su koncerti bili na terenima KK Partizan (Kelis, Simply red...)

Ono sto je bitno u celoj prici jeste da se taj prostor ne dobija za dz. Tj. nije dosa Avalon i pobio cetiri kocica u zemlju u fazonu "ovo je sad nase". Grad je naprotiv inkasirao finu lovu od zakupa livade ispod Kalisa.

hazard":2d6anjcw je napisao(la):
u svakom slucaju se lepo uklapa u nasu estradu ruznih narkomanki sa odvratnim glasom

Jng, nadam se da ne bi rekao isto za Janis Joplin 60-ih... Mislim mozda sam ja muzicki neobrazovan i imam primitivan ukus, ali pravljenje paralela izmedju Ejmi i zvezdica Granda mi deluje neukusno i maliciozno.

Sto se samog koncerta tice, posto je to danas medijska tema br 1, ljudi imaju apsolutno pravo da budu ljuti jer su dali pare, a nisu dobili ono sto su platili. No, meni su sinoc bila pomesana osecanja - razocaranje, ljutnja, pa i podsmeh, ali ipak kada podvucem crtu - veci deo koncerta mi je bilo bas zao, bas, bas, bas zao. Za razliku od hazarda ja mislim da je Ejmi bas talentovana muzicarka koja svoj ogroman potencijal baca u klozet. Cudno mi je da u bekstejdzu nije bilo nijednog "glavnog i odgovornog" koji bi je sprecio da onakva izadje na binu i postedi sebe blama, a publiku mucenja. Jeste fail, ali kad se sabere ja sam izgubio "samo" 30 i kusur evra, a Ejmi bi, ako ovako nastavi, uskoro mogla da zavrsi u Klubu 27 :(
 
Cuo sam da je makar Moby pokidao.Cak postoji i teorija zavere da je prihvatio anganzman jer je znao da ce ejmi da se odvali ko letva.

Zadnja vest je da je otkazala deo turneje posle ovoga,valjda ce je staviti u neku kliniku.

Sto se tice zvezda granda kakva crna arena,bolje da su ih strpali na hipodrom ili partizanov stadion.
 
vucko":23ktsw9k je napisao(la):
Sto se tice zvezda granda kakva crna arena,bolje da su ih strpali na hipodrom ili partizanov stadion.

Надам се да ће ускоро да их стрпавају у неки оронули дом културе на рубу наше престонице :laugh:
 
Homer Jay":l7k9ydyc je napisao(la):
li pravljenje paralela izmedju Ejmi i zvezdica Granda mi deluje neukusno i maliciozno.
Pa ne znam baš. Ejmi ima nemerljivo kvalitetniju muziku, ali u svemu ostalom su iste...... jednake morale, ponašanje, karaktere.....sve je to ista "ekipa"
 
vucko":3ufn2zt7 je napisao(la):
Cuo sam da je makar Moby pokidao.Cak postoji i teorija zavere da je prihvatio anganzman jer je znao da ce ejmi da se odvali ko letva.

Zadnja vest je da je otkazala deo turneje posle ovoga,valjda ce je staviti u neku kliniku.

Sto se tice zvezda granda kakva crna arena,bolje da su ih strpali na hipodrom ili partizanov stadion.
Partizanov (JNA) stadion je za rok i metal, za ove granduše je ona ciganska čerga u Ljutice Bogdana.
 
Nije ekipa ista. Meni se svodi na muziku, jer ne pratim zutu stampu, tako da me ne zanima da li je Ejmi narkos alkos ili sta vec, ima neverovatan talenat. Zao mi je sto su je onakvu pustili na binu. Zao mi je sto je u toliko losem stanju da verovatno vise i nije u stanju da napravi novu pesmu. Zao mi je sto je za vecinu ljudi ovde ona ruzna narkomanka i sto im je draze da odu na cecin ili colin koncert. Sve je to, ukupno, tuzno.
 
Moby je zaista pokidao i izvukao celu stvar. :kk:
Ionako sam na koncertu bio samo zbog njega tako da nisam nešto previše oštećen, ali bih voleo da sam čuo i Amy.
Kako god jedno veliko BRAVO za Moby-a.
 
Senke,pogresno se izrazih ne navijam za nikog,bilo koji stadion koji da nek prave tamo to poselo dobro dodje i stadionu kad je prazan da dobije neke parice.

@11030

Ne poistovecujem ekipu,niti uporedjujem muziku.

Ali,ako neko ko ima toliko novca postane okoreli zavisnik od droge ili alkohola da ne moze ni da odrzi koncert mislim da je on sam kriv a ne slava.Niti planiram da idem na druge koncerte niti da likujem nad njenom zavisnoscu.

Cim je neko poznat ili talentovan,postoji empatija za njega,dok su ostali ocigledno nevredni toga i klasicni narkomani ili alkosi su.
 
Svojevremeno se odrzavalo ''poselo'' na malom kalemegdanu. Neke stvari koje se ticu opste kulture i odrzavanja nivoa grada ne treba dopustini ni za kakve pare. Tim seljacinama treba uvesti porez da se pushe, na tv termine, novinske clanke, na sav sund, em bi ih bilo manje em bi drzava nesto i zaradila.

@vucko: da ne ulazim u dubinu empatije i narkomanije... koliko sam skapirala njoj nije prvi put da se ovako ponasa, pretpostavljam da su na koncertu bili ''fanovi'' a oni valjda znaju kakva je.
 
Homer Jay":q941vh4h je napisao(la):
I jeste kontroverzno bilo zatvaranje Gornjeg grada ali organizator je nekako morao da zastiti svoju investiciju - kriza je, mnogo je koncerata, karte su skupe i logicno je da je dosta ljudi bilo u fazonu: "ma boli me pedu, cu da kupim pivce na trafici i gledam 'cert sa zidica". Inace, deo Gornjeg grada je zatvaran i ranijih godina kada su koncerti bili na terenima KK Partizan (Kelis, Simply red...)

Треба имати у виду да је за саобраћај био затворен и Булевар војводе Бојовића од Лукоил пумпе тако да је то омогућило да се направи паралелна журка са неколико хиљада људи у крају где се боље чује него са зидина Калемегдана. Сумњам да је неко донео одлуку да купи улазницу због тога што је чуо да ће бити затворен Горњи град. У сваком случају невезано за примарне мотиве, због безбедности су морали да буду затворени и Г. град и Булевар в. Бојовића. Ко зна шта би се десило да се по зидинама пењала маса жељна што боље позиције из које би можда могла да види стондирану Ејми или да су претрчавали Бул. В. Бојовића у жељи да буду што ближе месту дешавања.

Homer Jay":q941vh4h je napisao(la):
Cudno mi je da u bekstejdzu nije bilo nijednog "glavnog i odgovornog" koji bi je sprecio da onakva izadje na binu i postedi sebe blama, a publiku mucenja
Па да је тај главни и одговорни спречио да изађе концерт би био отказан, дали би разлог публици да тражи новац назад (можда би у идеалним условима могли добити један део од цене улазнице пошто се ради о фестивалу где није само Ејми наступала) овако је испоштована сатница и она је "певала". Блам не постоји на естради а за публику их баш заболе док год долазе у великом броју и дају паре а пошто масе имају кратко памћење долазиће они и даље. Довољно да је закрпе у некој клиници и следећи концерт добро одради (чак и ако поново буде стондирана довољно само да отпева како треба а то је већ радила) и ето нама великог повратка Ејми а сва ова бука око ње ће се окренути у њену корист.
 
Na samom Bulevaru vojvode Bojovića, na bedemu sa železničkom prugom i onom platou kod Kule Nebojše su se skupili ljudi koji nisu hteli/imali da plate kartu.
A baš u subotu pre podne komentarišem na kafici kako neću da rizikujem 4000x2osobe da gledam kako se lujka raspada na bini.

Javili nam da se lepo čuje i sa ulice, stukli piće, otišli do 25. maja i dok smo se pronašli u gužvi ispred ulaza, ljudi već počeli da izlaze k'o popišani, da izvinete.

Razumem da su zatvorili gornji grad zbog bezbednosti, ali u subotu su i parkirali kompoziciju teretnog voza na pruzi (?!) kod Kule Nebojše.
A ispred ulaza im se skupilo par hiljada ljudi da slušaju za dž.
Lep je to prostor za publiku, ali očigledno poslednja solucija za organizatore, ne može se izolovati kao npr. Ušće.
 
@Homer Jay
Адел има проблема са гласом јер пева на погрешан начин, па мора да иде на часове технике певања, колико год то звучало чудно:
There are commonly two approaches singers take. They are called 'singing through your chest' or 'singing through your head'.

Singing through your chest can increase the chances of callouses and nodules appearing on the vocal chords. But the latter approach drastically decreases the chances of those problems occurring.

Adele sings more through her chest at the moment.
 
Vrh