Šta je novo?

Murali Beograda

Poenta ti je totalno pogrešna, zato što je ovde reč o tome da treba da se adresa zgrade istakne tako da se jasno vidi, a ne da ja treba pola dana da provedem u traganju nekog broja unutar nakaradno numerisanih zgrada, čiju numeraciju ne znaju ni sami stanovnici tih blokova. A murali sa golubovima, lisicama i decom, u lakšem snalaženju za kućnim brojem pomažu koliko i GPS signal na planini gde nema domet. Dakle, suština je, obeleži broj zgrade u pripadajuću joj ulicu, tako da mogu ljudi za manje od minuta da znaju koja je zgrada u pitanju.​
 
Овакви мурали могу бити само оријентири типа "е ја живим у згради са нацртаном лисицом" уместо да се каже Јурија Гагарина 138 или Браће Јерковић 29 па ти нагађај где је који број. Али за такве оријентире није нужно да буду мурали, често се људи оријентишу локалима или рекламама ако постоје на/у зградама. Старији људи се и данас оријентишу према кафанама мада је мало која преживела до данас.
 
Da li neko zna kako se naziva ovaj stil crtanja, sa ovakvim ostrim linijama i oblicima? Kada bih hteo da nadjem takve stilove na Guglu, sta bih kucao? Znam da vecina grafickih stilova ima svoj neki naziv, ali ne znam kako ih identifikovati osim da se pita na nekom konkretnom primeru pa ako neko od umetnika i dizajnera zna...

7d1ugkdyzin01-jpg.144740
 
Ja sam kucao polygon art i izaslo mi je dosta slicnih slika.
Da li neko zna kako se naziva ovaj stil crtanja, sa ovakvim ostrim linijama i oblicima? Kada bih hteo da nadjem takve stilove na Guglu, sta bih kucao? Znam da vecina grafickih stilova ima svoj neki naziv, ali ne znam kako ih identifikovati osim da se pita na nekom konkretnom primeru pa ako neko od umetnika i dizajnera zna...

7d1ugkdyzin01-jpg.144740
 
Da, izgleda da je to to. Sad sam gledao i poklapa se. Bukvalno nikad mi ne bi palo na pamet da kucam polygon, iako ovo zaista izgleda kao poligoni u video igrama i 3D modelingu. 😄

Hvala ti. 😀(y)


Offtopic, da iskorim post kada sam ga već okačio, a ako treba preneću posle pitanje na adekvatnu temu, ako je ima.

@lukander01
A da li možda znaš kako ovo naći i kako klasifikovati ovaj dizajn stil? Mislim na ovo kako se senče neke boje i oblici, tako da podseća na siluetu a opet nije samo silueta.
vCx1Uznr.jpg

Voleo bih da je neki veseliji primer 😄 ali šta ću, ovo je jedini na koji sam bio naišao a setio se da sačuvam sliku kao primer. Ovo viđam i na Youtubu, nego naravno, ne znam kako se naziva (ili makar koje se tehnike koriste) pa sve i da hoću ne mogu da nađem bolji primer jer ne znam šta da tražim u pretragama...
 
Poslednja izmena:
Taj полигон арт ме подсећа на игру коју сам обожавао као дете, танграм. :)
 
A da li možda znaš kako ovo naći i kako klasifikovati ovaj dizajn stil? Mislim na ovo kako se senče neke boje i oblici, tako da podseća na siluetu a opet nije samo silueta.
Pogledajte prilog 144764

Voleo bih da je neki veseliji primer 😄 ali šta ću, ovo je jedini na koji sam bio naišao a setio se da sačuvam sliku kao primer. Ovo viđam i na Youtubu, nego naravno, ne znam kako se naziva (ili makar koje se tehnike koriste) pa sve i da hoću ne mogu da nađem bolji primer jer ne znam šta da tražim u pretragama...
Ja bih ti ovde išao na "layered stencil art" kao termin za pretragu.
 
ili low poly art + murals
U toj oblasti su oblici zivotinja postali najpolularniji. Cuveni vuk, recimo.
Tehnicki nije toliko tesko za preslikavanje na zid, ako vec imas odabran motiv.
Ako nisi vican u crtanju, originalne low poly figure mozes dobiti uz pomoc photoshopa, filtera i IA generatora.
 
Poslednja izmena:
Moguće, moguće.

A naknadno uočih i tamo desno kako je pisalo ''NATO bombardovanje Jugoslavije je zločin'' i onda se našao neki triggerovani pa precrtao ''Jugoslaviije'' i dodao ''Srbije''. :LOL:
Koji smo mi fenomen od naroda, a i koliko ovde ima dokonih boodala. :LOL:

Podsetilo me na onu ''prepisku'' koja je pre 10ak godina stajala na zidu Maksija na Cvetnom trgu :
P...r gradom neće šetatiP...r gradom ▮▮će šetatiP...r gradom ▮▮će šetati malo sutra :LOL: Narod inatlija bogte. :LOL:
 
Podsetilo me na onu ''prepisku'' koja je pre 10ak godina stajala na zidu Maksija na Cvetnom trgu :
P...r gradom neće šetatiP...r gradom ▮▮će šetatiP...r gradom ▮▮će šetati malo sutra:LOL: Narod inatlija bogte. :LOL:
Imam da dodam ovo :D

Kakva koncentracija psihijatrije po metru kvadratnom, ovo skoro nisam video. Ne zna se ko kome tera inat

302588910_2490571874415775_4326205087614145164_n.jpg
 
Мислим да је оно што умањује вредност мурала на крају објекат на којима су исцртани.
 
Mural Gavrila Principa u Velikom Selu. I ovo se računa kao deo Beograda?
 

Prilozi

  • P9011064.JPG
    P9011064.JPG
    211,6 KB · Pregleda: 197
Pošto se i predgrađa računaju u beogradske murale, mogu da nastavim. Evo jednog od najlepših murala koje sam snimio, posvećen jednom mladom heroju palom u Bitci na Košarama, lokacija centar Lazarevca:
 

Prilozi

  • P8060030.JPG
    P8060030.JPG
    194,8 KB · Pregleda: 185
  • P8060031.JPG
    P8060031.JPG
    186,9 KB · Pregleda: 189
Vrh