Šta je novo?

Murali Beograda

Mural đenerala Draže Mihajlovića u Njegoševoj:
P2010025.JPG
 
Sve murlae koji nisu na kalkanima
A i ovi koji su na kalkanima ako nemaju
1.saglasnost stanara zgrade tj vlasnika
2.saglasnost grada na temu murla da ne vredja moral da nije protivno običajima i shvatanjima sredine
Ukloniti
1.ako je navijački o trošku sva 4 velika kluba
2.ako je politički o trošku svih stranaka
3.ako je nesto 3 o trošku stanara
Objasniti stanrima da je fasada njihova i da treba da brinu o istoj i da stave agz na istu ...
Pranje fasada i peskiranje ulica po ulica počev od kneza u koncentricnim krugovima ...
Zvrljace vatati zamke praviti ...
Svakom policajcu koji uhvati na delu nagrada...
 
Jedan od retkih mural koji je više puta postavljan i komentarisan.
 
Mural Gavrila Principa u barajevskom naselju Gaj:
Историјски нетачан мурал. Принцип није овако изгледао у тренутку кад је пуцао, већ му је ово надувена фаца, са фотографије која је настала након пребијања.
 
Imam utisak da je prošlo zlatno vreme murala u Beogradu, a ovo me iznenadilo. OŠ Olga Petrov Padinska Skela

Na jednom od murala je očigledno baš Olga Petrov i to sa crvenom maramom, a zanimljivo je da su deca crtala paunove, inače ova škola je svojevremeno imala mali zoološki vrt u kojem su imali paunove, ne znam da li je to situacija i sada. Svakako, prelepi murali za prelepu školu.
1014z570_Image_Alex_Dmitrovic.jpg
1014z570_Image_Alex_Dmitrovic_0001.jpg
1014z570_Image_Alex_Dmitrovic_2.jpg
1014z570_Image_Alex_Dmitrovic_0009.jpg
1014z570_Image_Alex_Dmitrovic_0032.jpg
th-261489642.jpg
 
Mural pukovnika Arsena Pavlova Motorole, komandanta donjeckog bataljona Sparta, naselje Novobeogradska Fontana:
P6262066.JPGP6262069.JPG
 
Sjajno odradjena faca. Valjda vandali nece ovo zvrljati i pokusati neki realizam da naprave od ove umetnosti.
 
Mural Formacije Vagner u istom bloku gde je i Motorola:
P6262070.JPG
 
Vrh