Šta je novo?

MSU-Muzej savremene umetnosti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472345#p472345:2ojkn8jf je napisao(la):
hobotnica » Ned Avg 20, 2017 6:16 am[/url]":2ojkn8jf]Imamo. Galeriju i parter

To su onda galerija i parter, ne Dom...Nasa Skupstina Srbije ima 2 zgrade od kojih se jedna na Trgu Nikole Pasica naziva se Dom Narodne skupstine. Druga je u Kralja Milana, zgrada bivse Skupstine Srbije.

A kad inace pominjes dom, nasa Skupstina je jedondomni parlament, i po tome se razlikuje od nekih zemalja koje imaju dvodomni ili izuztno trodomni, pa bi tek u tom slucaju imalo smisla reci donji ili gornji dom, tj. napraviti razliku...Ali kod nas toga nema, a posto je jednodomni logicno je da postoji samo jedan Dom. ;)
 
Protivim se seci stabala generalno, ali cinjenica je da su ona sadjena krajnje neplanski, po sistemu "gde god najdes zgodno mesto", pustena da rastu divlje kao u sumi.
 
Kod nas je generalno problem što se visokim drvećem sakriva lepa arhitektura i pogled. Tako je i ova jedinstvena zgrada muzeja danas potpuno zaklonjena. Inače ako iz Zelenila ne znaju gde se šta sadi-neka pogledaju malo slike iz Beča pa će valjda uvideti gde greše. Ispred i oko lepih objekata saditi samo niske vrste, visoko drveće je za parkove i drvorede u širokim ulicama.
 
Neki kazu da su komunisti sadili drvece ispred starih fasada da bi prikrila "staru burzoaziju" itd. sto ne mora biti tacno. Mozda su, ustvari, hteli da oplemene prostor zelenilom, ali je ono prosto preraslo. Isto vazi za MSU.
Tek u poslednjih 20ak godina su nam te fasade opet postale bitne i lepe.
 
Ne verujem u to, pa jesu li prestali i raznovrsno cveće i egzotične biljke da sade po parkovima jer je to buržoaski? Verujem da je pre u pitanju nemar, nezainteresovanost i lenjost ljudi iz Zelenila glavni razlog što Beograd tako izgleda. Kad je Taš rekonstruisan pre par godina-samo je te prve godine bio posadjen onaj cvetni crveni tepih i cveće pored samih fontana. Već od naredne godine-ni cvetnog tepiha, a pored fontana su nevešto naslagali one kamene kocke, i to tako sada stoji godinama.
 
Dok brojimo sitno do otvaranja Muzeja, jedna lepa stara fotografija koja pokazuje kakav je fantastičan pogled iz zgrade bio dok nije bilo drveća do reke:
 
I ja kazem wow.

Ono kad ne znas da li je lepse spolja ili ono sto ce da prikazu unutra. Muzej deluje tako savremeno, a tako pristupacno. Valjda smo takvi uvek i bili, samo nismo umeli to primetnije da ponudimo. Secam se onog savremenog muzeja u Gracu i koliko je izgledao poseban. Ko zna da li ce moci da parira ovom nasem kroz vreme... Jasna poruka: Neunistivi smo BRE i mi i kreativnost.

Kad jos pogledam one obnovljene fasade po Beogradu, ne mogu da se natopim od milosti koliko mi grad lep, koliki potencijal, a tako je bio zapusten i tuzan. Hvala vam svima za slike!
 
Muzej izgleda sjajno spolja, ali se ne vidi od drveća.
Neko je dao predlog da se poseče drveće između Save i Muzeja i time otvori pogled sa Kališa. Tu bi mogao i parking da se napravi.

Poslato sa telefona
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480653#p480653:1vutdlro je napisao(la):
astrodule » 27 Сеп 2017 07:21 am[/url]":1vutdlro]Muzej izgleda sjajno spolja...

Такође одлично изгледа изнутра. Пре десетак дана је објекат предат Музеју.
 
Giorano, daj neke insajderske fotke, jedva čekam da vidim enterijer :) Inače Astrodule, prvi sam za sečenje drveća izmedju Muzeja i Save, ali bih ja tu napravio veliki popločani plato sa blagim stepenicama do reke-za razne performanse i uživanje u pogledu. Nikako nisam za to da tu bude parking.
 
To treba da bude prelepo jer se i prelepe pare daju
na zalost ovo se zove zamaskirani Fuseraj :mrgreen:

Letvice sluze kao ,,roštilj,, isto kao kod gips tabli da se ovaj univer zašrafi za njih
i red šrafova ce biti ukrivo zašrafljen umesto pravo po liniji zato što je letva krivo utiplovana
ili je to Primenjen Savremni Umetički Majstorluk u MSUu :lol:
 
Svaki dinar koji se da za ovaj i Narodni muzej vredi i vratiće se desetostruko. Kamo lepe sreće da nikad i nisu imali ovolike pauze u radu, jer su to dva bisera Beograda i Srbije, koje u ovoj zemlji malo ljudi ceni. Inače boco, daj da se radujemo ovim slikama i svečanom otvaranju, Bg se polako vraća na kulturnu mapu sveta gde je 50 godina i bio.
 
Vazi, hajde da se radujemo :kk:
al
i onda i ovaj primenjeni savremeni majstorluk (zvani Fušeraj)
treba da bude istaknut kao eksponat kreativnosti :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480915#p480915:2xx8fqre je napisao(la):
Vox91 » 27 Sep 2017, 19:23[/url]":2xx8fqre] Inače Astrodule, prvi sam za sečenje drveća izmedju Muzeja i Save, ali bih ja tu napravio veliki popločani plato sa blagim stepenicama do reke-za razne performanse i uživanje u pogledu. Nikako nisam za to da tu bude parking.

U pravu si. Parking onda negde sa strane. Moramo se složiti da muzej mora da ima negde u blizini parking kada već nema autobusku liniju bližu od Brankovog mosta.
 
Ma daj...kakav parking ispred, eventualno moze samo put sa kruznim ,,trgom,, (tokom) ispred MSUa
za grupne posete - autobusi da zastanu ispred i da se vrati na parking - (eksurzije penz. i učenic)
svi ostali malko peške
jer savremena skulpture i nemaju drugu galeriju nego upravo oko MSUa da budu postavljene
pa i one tako i tako treba da se vide
a usput odredice i gl. pravac kretanja : Parking - MSU

:sesir:
 
Veliki parking treba napraviti uz Teslin bulevar. Odatle se pravi ova široka staza od 8 metara kroz park do Muzeja, pa neka se publika malo prošeta. Neki veliki saobraćaj ne bih puštao da se provlači do Muzeja i da ugrožava park. Inače, planovi su da se jednog lepog dana naspram sadašnje zgrade napravi muzej u kojem bi se izlagala dela iz 21. veka, a da sadašnji MSU bude muzej 20.veka. Zgrada je već sad tesna za veliku zbirku koju ima, inače je pravljen prvenstveno za izlaganje skulptura, a za izlaganje slika nikada nije bio najpogodniji.
 
Da li ce muzej biti prilagodjen ljudima u invalidskim kolicima ?
 
...invalidskim kolicima ?
Nisam siguran ali koliko me secanje sluzi ... kao kroz maglu, čini mi se da sam negde na spratu oko stepenica video lift
te ne bi trebalo da bude komplikovano uraditi - samo prizemnu pristupnu rampu
ako grešim za lift
nije ni čudo... koliko godina je samo muzej bio zatvoren... :(
 
Vrh