Šta je novo?

Most 'Ada Ciganlija - Blok 70'

Ljubo, apsolutno ima veze jedno sa drugim, menja se lokacija, zbog novog sadržaja i mogućnosti za provod, privlačiće još više ljudi.
To nis dve nepovezane stvari, već će obe, ako budu postojale u isto vreme i na istom mestu da privuku više ljudi nego sabrane svaka ponaosob.

Kada budeš u 21:30 kružio tražeći mesto u blizini stana, seti se svojih reči.

A kada se "urede splavovi", samo jedno glasanje i jedan potpis nas dele od ugostiteljtsva na suprotoj obali na Adi na drugom kraju mosta.

Što se tiče matematičkog modela - možda ga i nisu pravili jer već znaju šta će da pokaže, ili ne znaju da ga naprave tako da se ne pokaže sve greške u njihovom rezonu?
Seti se kako su hteli da kopaju kroz nasip, kako planiraju druge stvari - tako su pristupili i ovome.
 
Poslednja izmena:
Na Adu se svakako ne bi išlo masovno posle 21h, taj koji ide u Vanilu, Peticu, Sunset i ostale koji su ugl na makiškoj strani, verovatno ne želi da šeta 2, 3, 4 km do tamo, lakše mu je da pređe vozilom most, ionako tada nema gužve.
Радним данима у сезони сви иду после посла на макишку страну јер је на НБГ страни тада хладовина и не могу мост+паркинг у зони на НБГ страни никако да конкуришу бесплатном паркингу уз стари обреновачки пут који је уз саму обалу језера. Можда би недељом и празницима паркинг на НБГ страни донекле био атрактиван мада сумњам да би било масовно, jaка је навика паркирати уз стари обреновачки друм
 
Ljubo, apsolutno ima veze jedno sa drugim, menja se lokacija, zbog novog sadržaja i mogućnosti za provod, privlačiće još više ljudi.
To nis dve nepovezane stvari, već će obe, ako budu postojale u isto vreme i na istom mestu da privuku više ljudi nego sabrane svaka ponaosob.

Kada budeš u 21:30 kružio tražeći mesto u blizini stana, seti se svojih reči.

A kada se "urede splavovi", samo jedno glasanje i jedan potpis nas dele od ugostiteljtsva na suprotoj obali na Adi na drugom kraju mosta.

Što se tiče matematičkog modela - možda ga i nisu pravili jer već znaju šta će da pokaže, ili ne znaju da ga naprave tako da se ne pokaže sve greške u njihovom rezonu?
Seti se kako su hteli da kopaju kroz nasip, kako planiraju druge stvari - tako su pristupili i ovome.

Ma apsolutno jasno za splavove, ja prvi bih krenuo bagerom od plavog prevoza pa do Ostružnice i dalje, ali to je već gotovo, prosuto mleko! Jasno je sve i za tu ekipu i celu negativnu selekciju. Nije i da ne delim te neke strahove, pogotovo za nbg obalu Ade. Da se razumemo, da će biti korzo, biće, razbiće generalni mir, mada tu opet dolazimo baš do toga da iako imamo najveći interes, nismo ekskluzivni vlasnici ni bloka, a ni keja. :)

Naravno da sam bio u situaciji da tražim mesto i u 20 i u 23 i u 05h :), razumem i to i zaista mislim da na tom prostoru neke učenije glave mogu naći rešenje koje će biti ok ne samo za vlasnike vozila, nego i za sve stanare što se tiče prostora, a istovremeno destimulativne za dolazak vozila sa strane tu. Meni laiku zona deluje ok. Naravno da i ja sumnjam u celu tu ekipu, znamo šta je bilo u srcu bloka kod starog zanatskog centra (ne znam ni da li su to rešili još uvek), više gledam na to da se izvrši pritisak da ozbiljni stručnjaci naprave studiju, a uopšte apriori nisam protiv mosta, baš suprotno.

Радним данима у сезони сви иду после посла на макишку страну јер је на НБГ страни тада хладовина и не могу мост+паркинг у зони на НБГ страни никако да конкуришу бесплатном паркингу уз стари обреновачки пут који је уз саму обалу језера. Можда би недељом и празницима паркинг на НБГ страни донекле био атрактиван мада сумњам да би било масовно, jaка је навика паркирати уз стари обреновачки друм

Ali mogu da konkurišu vremenu koje izgube do tamo, a pogotovo u povratku na izlasku iz onog uskog grla...
 
Ali mogu da konkurišu vremenu koje izgube do tamo, a pogotovo u povratku na izlasku iz onog uskog grla...
Не треба никад потценити на шта су наши људи спремни само да би избегли да пропешаче пар стотина метара. Довољбо је видети како се сви који дођу превозом набију на сам почетак Аде и по цео дан се гужвају у замућеној води док је пар стотина метара даље полупразно.

А зона не би само демотивисала да се долази колима до моста већ би демотивисала и оне који се сада паркирају у блоковима да би избегли зону, нпр у Белвулу где је зелена зона.
 
.... Naravno da i ja sumnjam u celu tu ekipu, znamo šta je bilo u srcu bloka kod starog zanatskog centra (ne znam ni da li su to rešili još uvek), više gledam na to da se izvrši pritisak da ozbiljni stručnjaci naprave studiju, a uopšte apriori nisam protiv mosta, baš suprotno.

Ovi em na pritisak reaguju - inatom, em pošto su kupili diplome i doktorate - preziru stručnjake (pa vidiš šta ovaj radi sa proširenjem ulica).
Srtuka je projektovala blokove i otišla u penziju. Sada imamo ekipu koja prostor i površinu vide kao plen na kojem će da grade i da zarade (to je ekipa koja je u mladosti sprejem potpisivala navijačke grupe na saobraćajnim znacima i tablama duž autoputa). To ne poznaje javni interes i korist za građane, to ne vidi dalje od sebe i svog interesa. To je ekipa koja kopa kroz nasip. Neće oni da angažuju stručnjake, oni misle da samo treba da narade da se napiše mišljenje koje njima odgovara.
Za sve ove godine nisu produžili šetalište na nasipu duž bloka 70A. nemaju interes u tome, samo mogu da dobiju problem što će se ljudima otvoriti oči da konano shvate da se na putu produžavanaj uređene obale nalazi - šljunkara, pa posle još jedna, i još jedna... za jeftinu ekspolataciju građevinskog materijala, u srcu glavnog grada. Možda zato i hoće taj most - umesto jedinog ispravnog i logičnog rešenja - nabudžena prečica koja će da napravi mnogo problema.
 
Не треба никад потценити на шта су наши људи спремни само да би избегли да пропешаче пар стотина метара. Довољбо је видети како се сви који дођу превозом набију на сам почетак Аде и по цео дан се гужвају у замућеној води док је пар стотина метара даље полупразно.

А зона не би само демотивисала да се долази колима до моста већ би демотивисала и оне који се сада паркирају у блоковима да би избегли зону, нпр у Белвулу где је зелена зона.

Nisam ni znao da je zelena zona u Belvilu sad. :) Svakako sve što destimuliše ljude da kolima tu dolaze, pozdravljam. E sad da će biti gungula svakako, pa biće prometno. Sad nekome to smeta, možda starijima koji su tu tražili mir, ali opet sve ima svoje, atraktivnost lokacije se povećava, cena kvadrata, biće uređenije. Vaganje interesa svih, fluidna stvar, negde se dobije, negde izgubi.

Meni najiskrenije nije parking najveći strah, generalno su ljudi dobro organizovani tu i bore se i na nagoveštaje neke. Evo ja nisam već par godina tu, još uvek sam u nekim viber i fb grupama. Više me brine šta planiraju tu čim se pređe most. Kad pogledam ovako istorijski, imao sam neku moć da predvidim neke motive koji se kriju iza nekih lepih paravana, pre svega što se ekonomije tiče, bez zezanja. Neki predosećaj mi kaže da će tu kod Izija da izmeste BG nightlife za deceniju, bar ovaj deo koji konvergira ka NBG, nadam se da neću biti u pravu.
 
Do trenutka mog pisanja, niko se nije oglašavao.

Nebtini Šapić svakako mora, sns nema jačeg kandidata a Šapke je svakodnevna tema viceva pa je uložio milione evra u bilborde i objašnjavanje istih bilborda, ne bi li digao rejting.
 
Na sremskoj strani grada je oko 350.000 glasača, pa me baš interesuje da li će neka izborna lista da se "oglasi" protiv ovog mosta koji ih povezuje sa Adom.
Videćemo, trenutno ne mogu da stignu jer ih vlast minira na sve načine, vade papiriće iz sandučeića ne bi li narod slučajno saznao i za druge stranke.
A nekima iz opozicije ulaze po domovima i vade hard diskove ne bi li našli erotske snimke.
Mislim da most ne može ni da dođe na red, jer analiza snimaka od strane vlasti "ne sme da stane".
 
Nebtini Šapić svakako mora, sns nema jačeg kandidata
Imaju jednog i te kako jakog kandidata, samo što su odlučili da ga čuvaju za neko bolje vreme. Taj kandidat je široj javnosti poznat kao totalni anonimus i nestranačka ličnost. I da, takvog ne možete da vidite na snimku ili fotografiji sa opozicionim liderima. :D

Videćemo, trenutno ne mogu da stignu jer ih vlast minira na sve načine, vade papiriće iz sandučeića ne bi li narod slučajno saznao i za druge stranke.
A nekima iz opozicije ulaze po domovima i vade hard diskove ne bi li našli erotske snimke.
Mislim da most ne može ni da dođe na red, jer analiza snimaka od strane vlasti "ne sme da stane".
Možda nas iznenade sa svečanim postavljanjem kamena temeljca za vidikovac na Fruškoj gori. ;)

Meni najiskrenije nije parking najveći strah, generalno su ljudi dobro organizovani tu i bore se i na nagoveštaje neke. Evo ja nisam već par godina tu, još uvek sam u nekim viber i fb grupama. Više me brine šta planiraju tu čim se pređe most. Kad pogledam ovako istorijski, imao sam neku moć da predvidim neke motive koji se kriju iza nekih lepih paravana, pre svega što se ekonomije tiče, bez zezanja. Neki predosećaj mi kaže da će tu kod Izija da izmeste BG nightlife za deceniju, bar ovaj deo koji konvergira ka NBG, nadam se da neću biti u pravu.
Muke mi predvideti. Hteli mi to da prihvatimo ili ne, ovakve stvari nas toliko okružuju u svakodnevnom životu, da samo glup čovek ne bi mogao da predvidi šta će da se desi.
 
Poslednja izmena:

" . . izgradnja pešačko biciklističkog mosta će početi na proleće naredne godine, . . za taj posao biti potrebno oko 12 meseci. .
. . Pre nekoliko dana potpisali smo protokol o finansiranju sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj, a vrednost projekta je između 15 i 17 miliona evra. . .
. . Za ovaj most nećemo povlačiti nova sredstva, jer smo uspeli da prebacimo novac koji je bio opredeljen za druge projekte, a koji nisu uspeli da se realizuju. Banka nam je izašla u susret i na tome sam im zahvalan", zaključio je Šapić.
 
Poslednja izmena:
Na njihovj FB stranici je ovo udruženje pozvalo na protest. Došlo je manje od 10 stanovnika . . i nije potreban neki komentar.

IMG_20231202_172059.png
 
Prema njihovoj informaciji bilo je dva puta potpisivanja : prvi put kada je primarno bilo radi navodne "seče lipa" sakupili su oko 7.000, a drugi put samo "protiv mosta" su sakupili oko 3.000 potpisa. Danas su mogli da sakupe samo 10-15 potpisa.
 
Na njihovj FB stranici je ovo udruženje pozvalo na protest. Došlo je manje od 10 stanovnika . . i nije potreban neki komentar.

Pogledajte prilog 182412
Можда зато што сте преко ноћи на кварно забетонирали билборд (по чијој дозволи?) и дошли да снимате рекламу за изборе па се (мош мислити) није скупио велик број људи тако нагло суботом ујутру осим пар људи из околине који су навикли да стражаре на ваше незаконите покушаје да се иживљавате над њиховим комшилуком

Поента пешачког моста је да га користе пешаци, не да ико долази колима до њега и онда паркира да би пешачио преко моста. Ако хиљаде људи који би једини и били прави пешаци отворено не желе ваш идиотски мост онда је порука прилично јасна, време је да се купите са својим мостом и смишљате нови дебилни пројекат за прање пара пореских обвезника, овде сте дебело исп****и, као и за бушење насипа

1701537494371.png
 
Dragane, Nije kao da ja Šapić najavljen davno pa je bilo vremena da se ljudi organizuju a i čemu bi bila poenta? Koliko sranja po gradu prave svi bi morali na protest 30 dana mesečno 🤣
 
Mogao bi Beobuid da napravi anketu da li ste za ili protiv ovog mosta? Da vidimo malo realnije kako stoji odnos.

Vecinu naprednjackih hipergradnji ne podrzavam ali ova ideja je starija od njihove vladavine i mislim da je korisna za popularizaciju bicikliranja. To bi bio jedini most u BGu na kojem ne bi slusali buku motornih vozila dok prelazite reku...samo huk vode....kakav zen...😀.
Teza da ce privuci motorni.saobracaj mi nije bas jasna-nije to shopping mall, i mislim da .je preduvana i da.se moze resiti zoniranjem i aktivnim radom komunalne policije...

Uostalom ovog mosta se.sete samo pred izbore kada se svi projekti izvade iz naftalina. Posle izbora- puj pike ne vazi do sledece kampanje...😐
 
Za mene je bitno da je dogovoreno finansiranje sa "Evropskom bankom za obnovu i razvoj" u vrednost projekta od 17mil. evra i da je najavljen početak radova na proleće koji bi trebalo da se završe za 12mes. Sada čekam rezultate tendera za nedelju dana koji je raspisala Direkcija.
 
Javna tajna je da je ovaj most radi na osnovu želje čoveka koji je danas bio na Savskom nasipu zajedno sa ovom hodajućom sramotom od bivšeg gradonačelnika Šapića.

Kao pešak i biciklista mislim da bi peščko-biciklistički most koji povezuje Adu Ciganliju sa blokovima bio koristan. Ali, da nije ni u prvih 10 ako ne i više infrastrukturnih projekata koji su prioritetni za Beograd. Ja bi pre prebacio tih 17 miliona evra u izgradnju most preko Ada Huje i SMT od obilaznice preko Bulevara do mosta preko Ada Huje. Kod nas na Zvezdari i Paliluli svi kamioni koji idu od Pančeva jer nije izgrađena saobraćajnica kreću se ulicama od kojih Batutova ima samo jednu traku. Može se novac uložiti i u proširenje Bulevara.

Potrebno je prestati sa favorizovanjem Novog Beograda koji je dobio nesrazmerno puno ulaganja iz budžeta i Grada i Republike u odnosu na druge delove Beograda, pogotovu istok koji su Zvezdara, Palilula, Grocka i Voždovac. Moram da podvučem da će ovo biti i stav na kojem ću insistirati kao neko ko će uskoro uticati i na formalan način na odluke koje se donose. Znate na šta mislim :gobb:
 
Jeste velika sramota sto most mreko Ade Huje koji se najavljuje 15 godina nije ni na vidiku.
Ali 200 miliona evra ulaganja umesto ovih 17 miliona mislim da nisu bili na visini zadatka da izguraju tako veliki projekat.
Ostaje nada da će sledeće generacije završiti SMT sa sve mostom jednog dana.
 
Vrh