Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

3.jpg


Gužva na Pojatu, rade dve rampe, obe su i za ENP i keš.
 
Znaci do sledece jeseni gotovo KV- Ca a do kraja godine KS-ppojate a za tri sve . U prevodu za 5 sve ...
 
Da, sta? Kinezi su do Pakovraca imali mnogo bolji finis nego Ameri do Krusevca.
 
Prosao i ja danas ponovo, krenulo se sa nasipanjem kamena 0/63 i 0/31.5 (slojevi nevezanog agregata pre asfalta) od petlje Pojate ka Stalacu i Cicevcu. Slojevi nasutog kamena za sada vidljivi samo od Pojata prema prvom nadvoznjaku/mostu preko zeleznicke pruge, dalje ka Cicevcu i Stalacu nema, rekao bih da je tek pocelo. Asfaltiranje bi trebalo poceti na jesen Septembar-Oktobar a do kraja godine da se zavrsi deo do prvog kruznog toka u Makresanu (bez petlje u Pojatu). Asfaltna baza postavljena cim se prodje drugi kruzni tok i krene prema V.Banji i Kraljevu. Sumarno, ono sto moze da se vidi sa magistrale je da su betonski radovi na mostovima (na ovoj deonici koja treba da se zavrsi do kraja godine) skoro zavrseni, jedino ne znam za pozicije koje se ne vide sa magistrale, petlja u Cicevcu i sl.
 
Poslednja izmena:
Da li bi neko mogao da mi pošalje link do Sentinel satelitskih snimaka, jer ne mogu nikako da nađem...
 
Благодарим на сликама Небодерко! Види се да већ сада прилично касне, шта је ту је!
 
@SCS hvala na slikama,usput znaš li možda kuda ide trasa starog puta.Malo mi deluje konfuzno jer sa ove dve slike zaključujem da prati trasu Autoputa ali mi nije jasno gde će preći ispod ili iznad.
Uzgred kolega je bio pre neki dan na trasi i kaže da su ih provezli od Pojata do Kruševca trasom.
IMG_20220804_203425.jpg

IMG_20220804_203518.jpg
 
Danas sam prošao kroz Konjeviće ka Baluzi, i od Preljine auto-putem ka Beogradu. Trasiranje je urađeno jako blizu trenutne petlje Preljina, a i sa te petlje su vidljivi određeni zemljani radovi na nekih 40-50 m odatle.
 
Вероватно је било ,али ако може неко да ми објасни ( никако ми то није јасно и не могу ту слику да створим у глави ) како ће се спојити Милош Велику ту са Моравским коридором? Нигде је на видим везу ,једино што ми пада на памет је да се излази ( као сада ко хоће у Прељини ) па да се одатле прави АП веза ка Моравском,али то је много глупо па одбацујем....Јуче сампоново пролазио и никако ми није јасно...
 
Ако ја добро разумем ову мапу ,био сам у праву , нажалост . Значи излазиће се са АП-а па преко надвожњака ( који је у обичном профилу ) се спуштати на нови правац АП-а ?
Безвезе ако је тако...
 
Ако ја добро разумем ову мапу ,био сам у праву , нажалост . Значи излазиће се са АП-а па преко надвожњака ( који је у обичном профилу ) се спуштати на нови правац АП-а ?
Безвезе ако је тако...
Nema izlaska sa AP. Ukida se sadašnja naplatna Preljina, taj deo praktično postaje raskrsnica dva autoputa. Ko nastavlja na Moravski iz Beograda ili Požege, samo se uključuje kroz ovu raskrsnicu. Ko hoće za Čačak isključuje se na novoj naplatnoj rampi Preljina koja se gradi 2 km južnije od sadašnje i deo je Moravskog.
Nadam se da nisam bio previše konfuzan.
 
Može li neko da mi objasni gde će približno biti isključenje kod Vitanovca (blizu skretanja sa puta KG-KV ka Vrnjačkoj Banji)? Hvala!
 
Vrh