Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Ocekujte na leto 2026 otvaranje ovog AP. Nazalost vrem brzo prlazi pa ce i to da dodje

Према његовој процени, Моравским коридором грађани ће моћи да се провозају за пет или шест година
 
Prema ugovoru, za koji on nije znao kada je to rekao, rok je 4g, tj. 2023.

Pred kraj videa je baš nahvalo tursku firmu i rekao da neće biti problema.

Dalje naklapanje o tome kada će sve biti završeno je za mene bespotrebno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685840#p685840:zriepadp je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Dec 05, 2019 12:31 pm[/url]":zriepadp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685818#p685818:zriepadp je napisao(la):
Dzontra » 05 Dec 2019, 12:06[/url]":zriepadp]Ajd kad su se svi raspričali da i ja iznesem moje skromno mišljenje i očekivanja.

Ne sviđa mi se način kako počinje gradnja ovog autoputa. Odluka o gradnji, izboru izvođača, ceni itd nije doneta po nekim procedurama kao u razvijenim zemljama nego više nekom direktnom pogodbom. Donosi se čak i specijalni zakon za ovaj put koji je u koliziji sa drugim zakonima gde se traži transparentnost i obesmišljava te zakone. Ovde se dolazi do toga da ne postoji vladavina prava. Puko donošenje zakona nije isto što i vladavina prava. Baš zbog toga prirodno se javlja sumnja da li to stvarno toliko košta ? Da li je po sredi korupcija? Da li je po sredi ucena ili reket amerikancima ili možda neki dil? A možda sve zajedno preko leđa običnog naroda. Zbog toga svega sam beskrajno tužan i ljut.

Ono što mi se sviđa je sledeće:
Drago mi je da se pravi autoput. Povezuje istok i zapad zemlje. Povezuje nekoliko gradova i daje im šansu za razvoj (jeste da zvučim kao BOT ali je tako). Ozbiljna firma će ga raditi. Mislim da će ga odraditi kvalitetno i brzo (pa imaju zakon koji im daje odrešene ruke). Brzo svakako. Mislim da neće biti kašnjenja jer im se ne isplati da se razvlače 10 godina. Amerima je u cilju da uzmu lovu odrade i idu dalje. Bolje im je da završe i da se fokusiraju na Niš-Priština i uzmu još koju milijardu i od nas i mučenog naroda na Kosovu nego da se razvlače. (Cenim da će oni raditi taj put pošto su "prijatelji" i sa Srbima i sa Albancima).
Sviđa mi se i dinamika gradnje. Prvo povezuju Kruševac sa K10 i Kraljevo sa A2. Sredinu rade posle. Ako bih ja pravio put, isto tako bi ga pravio da veliki gradovi što pre dobiju autoput. Da se petlja kod Čačka na A2 rastereti i dobije smisao. Izgradnjom autoputa do Kraljeva odgovara svima koji idu u pravcu Raške, Novog Pazara pa i Crne Gore.
Ladno imam bota. :shock: :lol: :lol: :lol:

Ajde de. Ne laskaj sebi :)
 
Ne znam da li ovde postoji neko pravilo oko registracije nadimaka, šta već, ali da neko izabere srodan nick i dođe ovde, to baš nismo doživljavali.
 
Уфффф, ја се извињавам, нисам схватио до сада да имамо и Џонтру и Џона Траволту! :)

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685897#p685897:e1huykqz je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Dec 05, 2019 1:33 pm[/url]":e1huykqz]Travolta je ovde već 4 godine, one and only, ostali su kopije.

Hahahahaha. Šta bi onda trebao reći pravi Travolta :D ?

Pratim već neko vreme forume ali nisam komentarisao iz prostog razloga jer nisam mogao mnogo da dprinesem. Sa ovim novim putevima ću biti u prilici da dprinesem pa sam se zbog toga i registrovao. Kad sam se registrovao tad sam bio pod utiskom filma Pulp Fiction pa dadoh nick Dzontra. Ja sam Dontra, ti si DzonTravolta. Ali ok razumem da slika mozda pravi zabunu.Kad budem u prilici stavicu neku drugu da ne bude zabune. A ako ti bas znaci registrovacu se pod drugim nick-om :).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685826#p685826:1bdbufwa je napisao(la):
dragan » Чет Дец 05, 2019 1:19 pm[/url]":1bdbufwa]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685817#p685817:1bdbufwa je napisao(la):
Mikie » 05 Dec 2019 12:06 pm[/url]":1bdbufwa] Немојте Драгане да се бавите демагогијом, прихватите да неко не мисли исто као ви. Људи легитимно сумњају да се ови баве "сумњивим" комбинацијама. :sesir:
Drugi se bave demagogijom, a svako ima prava na svoje mišljenje.
Nisam ja to ni osporavao, pročitaj i protumači malo bolje moje postove.

Stavar je u tome što nekoliko članova na više tema mora da nadje nekog
"političkog protivnika" kako bi mogli da vredjaju i bljuju po njemu i usput
po aktuelnoj vlasti, potpuno bolesno ponašanje te "Sekte zajapurenih".
Читам и тумачим врло добро ваше постове и колико схватам ви мислите да је ова власт успешна по неким критеријумима. Ја вероватно имам неке друге критеријуме.

Је л' мислите да немају разлога да буду, у најмању руку, кивни на ове са власти? Не само централне, него и локалне, наравно. Мени је криво што вас нападају уколико то нисте заслужили, али ако бодете очи са изјавама које иду у смеру да хвале позицију, а опет види се да убијају слободу и слободно мишљење, а на све то и краду огроман новац који смо сви ми направили и уплатили у буџет, логично је да ће да кажу нешто против таквог мишљења. Мислим да свако има пуно и легитимно право да сумња у било шта што су ови са власти икада урадили, али и у оно што ће урадити.

Ово што сам написао не значи да гласам за опозицију нити да говорим у њихову корист или да сам на било који начин симпатизер њиховог "програма", напротив не видим да би све ове наследнице Демократске странке икако биле боље и од бивше Демократске странке, нити од садашњег СНС-а и СПС-а и осталих. Да смо неко друштво не бих осећао потребу да се правдам последњом реченицом. Обећавам да нећу више коментарисати политичке постове на овој теми. :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685902#p685902:2xr4mmnz je napisao(la):
Dzontra » 05 Dec 2019, 13:45[/url]":2xr4mmnz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685897#p685897:2xr4mmnz je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Dec 05, 2019 1:33 pm[/url]":2xr4mmnz]Travolta je ovde već 4 godine, one and only, ostali su kopije.

Hahahahaha. Šta bi onda trebao reći pravi Travolta :D ?

Pratim već neko vreme forume ali nisam komentarisao iz prostog razloga jer nisam mogao mnogo da dprinesem. Sa ovim novim putevima ću biti u prilici da dprinesem pa sam se zbog toga i registrovao. Kad sam se registrovao tad sam bio pod utiskom filma Pulp Fiction pa dadoh nick Dzontra. Ja sam Dontra, ti si DzonTravolta. Ali ok razumem da slika mozda pravi zabunu.Kad budem u prilici stavicu neku drugu da ne bude zabune. A ako ti bas znaci registrovacu se pod drugim nick-om :).

Kad se uloguje pravi Travolta, rado ću mu ustupiti nadimak.
Tim pre, ako pratiš ovaj forum, onda si morao da izbegneš da uzmeš isti ili sličan nadimak.
No, dobro, nemam nameru nikoga da ubijam. :sesir:
Vratimo se na temu. :dil:
 
Treće, šta kome to implicira, to je njegov problem ili razlog da me napadne
jer nisam u "Sekti zajapurenih pljuvača" na ovu vlast, kojima smeta ovaj AP.

Dakle, na dan potpisivanja ovog značajnog Ugovora, ovde se nagomilala
mala grupa da pljuje i mrači, jer ne mogu da podnesu uspeh ove vlasti.

Prigodnu pesmu još nisam našao, jer za takve likove nije je ni lako naći.

Eh, izgleda ni "Vernicima Dnevnika" nije baš lako, progone ih razni sektaši. Ma ne brini Dragane, kako sada stvari stoje, siguran sam da će se kroz koju godinu stvoriti povoljna klima za još jedan "uspeh ove vlasti" u vidu novog Golog Otoka za sve Nas koji ne mislimo kao Vi. Pa će i ovaj forum biti mjesto gdje će se moći čuti samo ono što je Vođa rekao, a ti glavni prenosač linkova koji za sadržaj imaju samo Njegove mudre riječi!

Meni je drago što se prave autoputevi, zato sam i na ovoj temi. Ali mi iz "Sekte zajapurenih pljuvača" shvatamo da ne pravi Vučić niti ovaj autoput niti bilo koji drugi projekat u zemlji, već da ga pravimo mi, od svojih para, i zbog toga hoćemo da znamo tačno kako se troše naše pare i imamo svako pravo da kritikujemo sve za šta smatramo da nije dobro ili da može i mora bolje.
 
@Mikie
Ova vlast, kao i sve predhodne od 2000g, ima dobrih i loših poteza.
Za neke ih treba pohvaliti, a za druge kritikovati, ali argumentovano.

Inače, ja sam se učlanio u DS od samog početka kada je bila cela i
kada je vidio Mićunović, a izašao sam posle ubistva Đinđića, jer mi
se smučila politika, pogotovu kada je stranka počela da se raspada.

@filozof
Ti i dalje polemišeš sa zamišljenim političkim protivnikom, kao nap.
one razne kate u karateu gde se maše nogama i rukama po vazduhu.

Ako ti stvarno misliš da sam ja pristalica Vučića, onda si u problemu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685855#p685855:20y6viay je napisao(la):
dragan » Čet Dec 05, 2019 1:54 pm[/url]":20y6viay]Prema ugovoru, za koji on nije znao kada je to rekao, rok je 4g, tj. 2023.

Pred kraj videa je baš nahvalo tursku firmu i rekao da neće biti problema.

Dalje naklapanje o tome kada će sve biti završeno je za mene bespotrebno.

Jeste li videli ugovor?
 
Mene pitaš da li sam video ugovor koji je jutros potpisan?! . . Zašto?
https://www.mgsi.gov.rs/lat/aktuelnosti ... e-i-njenih
Meni je dovoljno šta je na osnovu tog ugovora rečeno u vezi rokova.
Kome to nije dovoljno, neka traži da lično vidi šta piše u ugovoru.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685754#p685754:3f365xy2 je napisao(la):
dragan » 05 Dec 2019 09:38 am[/url]":3f365xy2]Gledao sam direktan prenos i šta je rečeno na osnovu Ugovora :
" . . već do novembra 2021. godine biće završena deonica do Kruševca, odnosno do Koševa u dužini 28km, a za manje od 3 godine biće završen autoput Čacak - Kraljevo, što je dodatnih 31km.
Ostaje da se za manje od 4 godine potpuno završi 57km od Adrana do Koševa, odnosno od Kraljeva do Kruševca - kazao je predsednik Srbije."

https://www.blic.rs/biznis/vesti/potpis ... ne/8c1vzej
 
Ako se pozivaš na ugovor, onda te pitam šta u njemu piše.

Ti meni sad kažeš da ga nisi video, jer je jutros potpisan i onda se pozivaš na novinarski članak i izjavu Vučića. Dakle, novinarski članci su za tebe nekada pouzdan, a nekada nepouzdan izvor. Od čega to zavisi? Ja ovde vidim gomilu rupa u informacijama, ali po svemu sudeći čekaćemo između 4 i 6 godina da bismo se vozili Moravskim koridorom. Imajući u vidu dosadašnja iskustva, verovatno 6. Vreme će pokazati.

I hajde da ne pravimo od ovoga novi konflikt (već ih imaš dovoljno na ovom forumu), nego da sačekamo objavljivanje tog ugovora. U međuvremenu, entuzijasti iz tog dela Srbije će nas izveštavati povremeno sa terena kao i do sada, kako bismo videli da li imamo razloga da hvalite ili da pljujemo vlast.
 
Da, pozivam se na zvaničnu izjavu predsednika Srbije, a ne na članak.
Osim toga postavio sam i link Saopštenja ministarstva o potpisivanju.

Mogao si da vidiš da sam gledao prenos, a i snimio sam tu izjavu da
ne bi bilo nekih nesporazuma i mogu ovde da je postavim, ako to hoćeš.

Konflikte sami proizvodite u nastojanju da omalovažite ovaj projekat.
 
Ljudi, ja imam zemlju koja je u selu Miločaj ( prvo selo posle Adrana ka Čačku), i baš preko parčeta te zemlje treba da prodje novi autoput. Niko nas nije kontaktirao, niti vlasnike ostalih parcela blizu moje što se tiče eksproprijacije . Verujem da neće ići sve tako brzo kako najavljuju.
A pogotovo nemam pojma šta će biti sa delom zemlje koja je završila u Moravi kako je reka menjala svoj tok. Jer po planu, oni treba da ispravljaju i sredjuju tok morave, samim tim taj deo će oper biti na suvom :)
 
Covjek vise vjeruje procjeni predsjednika i ministarke nego procjeni tamo nekog strucnjaka. Sta zna strucnjak sta je autoput, ima predsjednik koji zna sve, nemojte da mi moramo da mislimo koliki su rokovi, koliko to kosta...
 
Moram da se nasmejem tvojoj poslednjoj konstataciji, a i celom tvom postu. Kada nemaš argument, onda imputiraj drugima kako omalovažavaju projekat.

Kada smo kod zvaničnih izjava predsednika u koje slepo veruješ, šta ćemo sa ovom?

https://www.rtk.rs/107751/predsednik-vu ... -koridora/

Ili gomilu drugih? Kada god ostaneš bez argumenata, ili se držiš za reči predsednika, ili za članak, ili kažeš da je to samo tvoje mišljenje.

Pročitaj svoje postove ponovo, ili daj to nekom bliskom (objektivnom) da učini, pa da ti kaže ko proizvodi konflikte. Poštujem tvoj stav da afirmativno gledaš na sve što vlast uradi, smatram da su informacije koje plasiraš potrebne ovom forumu, ali tvoje diskutovanje je u najmanju ruku kontradiktorno i konfliktno. Imam pravo da kritikujem, jer sam poreski obveznik i jako mi je stalo koliko para se za šta izdvaja u javnom sektoru. A takođe sam i građanin.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685992#p685992:3v9ijpv9 je napisao(la):
brada » 05 Dec 2019 04:27 pm[/url]":3v9ijpv9]Covjek vise vjeruje procjeni predsjednika i ministarke . . .
Ništa nisi razumeo, nije u pitanju "procena predsednika i ministarke"
već su oni posle potpisivanja ugovora i na osnovu njega tako rekli.

A, jeste procena onog vremešnog direktora, koji je to usput rekao.
 
"Према његовој процени, Моравским коридором грађани ће моћи да се провозају за пет или шест година."

Znači, prva faza Preljina-Kraljevo i Pojate - Kruševac, a druga faza NAKON nje (ne paralelno s njom) Kraljevo - Kruševac
 
Летос сам пролазио практично целом том трасом. Ту има поприлично саобраћаја. Ако успеју у сличном року завршити од Пожеге до Краљева, то би генерисало поприличан саобраћај. Једино што ће блиски градови Краљево и Крушевац, причекати спајање

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
@ivchonny
Ti ne razumeš ili se praviš da ne razumeš da govorim o izjavi POSLE potpisivanja ugovora
jer tek tada su dogovoreni i neki rokovi koje je rekao predsednik i napisala ministarka.

Možda zato što se usput baviš političarenjem pa ne vidiš očigledne dogadjaje i izjave.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686004#p686004:3jg8a2wy je napisao(la):
dragan » Čet Dec 05, 2019 5:48 pm[/url]":3jg8a2wy]@ivchonny
Ti ne razumeš ili se praviš da ne razumeš da govorim o izjavi POSLE potpisivanja ugovora
jer tek tada su dogovoreni i neki rokovi koje je rekao predsednik i napisala ministarka.

Možda zato što se usput baviš političarenjem pa ne vidiš očigledne dogadjaje i izjave.

Potpuno te razumem. Svi te razumemo, kao i tvoj koncept "argumentovanja" kroz neosnovane optužbe neistomišljenika. Gledamo takve svaki dan na TV-u. Prosto neverovatno da te ovoliki broj ljudi na forumu ne shvata, da svi ne znamo kako država i društvo generalno funkcioniše, te da svi političarimo (osim tebe naravno).

Da li je političarenje činjenica da je trebalo da bude ugovorena maksimalna cena od 800 miliona evra, od koje vlast ni po koju cenu nije htela da odstupi, a sada smo došli na 745 miliona, plus 20%. Koliko je to @dragan? 894 miliona? Izvini, političarim da je 894 miliona više od 800. Ili i na to treba da gledamo u stilu "pa to su pričali pre potpisanog ugovora"? Izvini dragane, možda te opet ne shvatamo.

Nekima od nas je u opisu zanimanja da vodimo računa o činjenicama, dokazima i sl.
 
Prvo da pokušam da objasnim tu priču o "slepom verovanju" šta je rečeno.
Nije tu u pitanju neko verovanje, već samo citiranje šta je rečeno oko rokova.
A, da li će oni i da se ostvare, ja to ne znam, premda bih voleo da bude i pre.

Znači, nema tu šta da se veruje ili ne veruje šta je on rekao, a da ne bi bilo
nekih nesporazuma ili pogrešnog citiranja, snimio sam tu izjavu o rokovima.

Evo da ovde bude objavljena, pa ako bude nekih neopravdanih odstupanja da
može da se argumentivano i sa ovim dokazom kritikuje njegova izjava o roku.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BJ6CeFCArqE[/youtube]

Što se tiče cene, već sam napisao da je ona meni kao laiku, prilično velika.
Koliko sam video, tih 20% se odnosi na neke dodatne radove i troškove.
 
Vrh