Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Inače nije cela deonica snimljena, postaviću sliku:
Capture.jpg
 
Da, idemo off, ali možda i ne jer je Moravski prvi digitalni autoput, pa je možda ovo prava tema.
:gobb:

DAB je običan radio, samo digitalni, ne treba mu internet. Te dodatne informacije emituje sistem koji emituje radio stanice. Bar tako ja shvatam.
@ĆoRaVa_SoVa
Koji sistem imaš u autu, Andorid ili šta?

Definitivno je neophodno uvođenje nekog sistema informisanja vozača koji je napredniji od ovih površnih i retkih informacija preko 202

Ima mogućnost povezivanja putem Android-a i IOS-a i tada ceo sistem na kolima postaje "pametniji" ali kao što rekoh skoro pazario auto pa se nisam mnogo igrao sa njim.
 
Prvi put vidim ovakav betonski "tobogan" na spajanju sa nadvoznjakom.
Nadam se da ce doprineti da se ne oseti prelaz na spajanju.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: SCS
Prvi put vidim ovakav betonski "tobogan" na spajanju sa nadvoznjakom.
Nadam se da ce doprineti da se ne oseti prelaz na spajanju.
Koliko vidim na prvoj deonici ih nije bilo?(nadvožnjak kod Pojata pre oko 1 god)
Deonica 1.PNG

Edit: Moja greška ipak ima na nadvožnjacima(ali preko autoputa).

Deonica 1.PNG
 
Ako sam shvatio o kom "toboganu" pričate, to je prelazna ploča. Ona je obavezna na autoputevima, na saobraćajnicama nižeg reda može i ne mora, zavisi od visine nasipa. Šta će nam? Pa nasip ima veća sleganja od konstrukcije, i kako bi mu se malo "pomoglo", jer bi ta razlika u sleganju brzo upropastila put. Osim toga bi ta sleganja počela da maltretiraju i most, jer vozilo ne bi prelazilo preko mosta nego bi ga prvo udaralo pa ga onda "zajahalo". To ne bi bilo prijatno ni vozačima, ni automobilima, logično.
 
Plus, moraće da se proširi. Biće šire saobraćajne trake i zaustavna.
 
Vrh