Šta je novo?

mis irbijeva

sasa901

Higher intermediate
Učlanjen(a)
14.05.2012.
Poruke
973
Pohvaljen
375
od vera pa na dole ulica je polu iskoriscnena
a ima velikog ponecijala :)
blizina buleara autoputa i ustanicke :grand:
 
sredjivanje ulice ;)
zar to ne mozes sam da zakljucis zar moras da postavljas tako glupa pitanja ???
 
па нигде не пише санацила или реконструкција улице. само си написао ово:

sasa901":1z1kh0rc je napisao(la):
od vera pa na dole ulica je polu iskoriscnena
a ima velikog ponecijala :)
blizina buleara autoputa i ustanicke :grand:

где је ту реконструкција/санација?
 
dal brate ti sam ne mozes da zaklucis da je u pitanju sanacija i popunjavanje livade koja je zarsla i koja nicemu nesluzi sem da ljudi bacaju smece na nju i da se okuplkaju psi lutalice?
 
Ako mislis na onu livadu preko puta Industrije precizne mehanike (tj sada sportskog centra), ona je predvidjena za Inkluzivni servisni centar za decu sa smetnjama u razvoju. Bio je organizovan Teleton na RTS-u početkom aprila i skupili su fina sredstva. Mislim da su još pre mesec dana ispitivali zemljište na toj parceli. Sama dinamika radova za sada nigde nije objavljena, kao ni sam projekat i sl. ali je definitivno tome namenjena.
 
i ta livadica i dalje imas nekih baraka a malgla bi da bude fina ulicica :)
zavucena a blizu svega :)
 
Jel zna neko sta je planirano na raskrsnici mis irbijeve i velizara kosanovica na poljancetu,gde su nekad bili lokali(pekara,kladionica,itd)?
 
hm...

zar tema ne bi trebalo da se zove "Mis Irbijeve" (femininum)? :)
 
Budući da se ona zvala g-đica (Adelin Paulina) Irbi, ulica bi valjda trebalo da se zove Irbina , jer ona nije bila g-đica Irbijeva. U Sarajevu je mis Irbina ulica. Da se zvala Meri, ulica ne bi bila Merijeva nego Merina.
 
Pa nije bas tako. Ispravno bi bilo ulica Mis Irbi jer kod nas formalno gledano u imenima ulica uvek rec "ulica" dolazi prva - dakle zvanicni naziv je "ulica Pere Petrovica" a ne "Perina ulica" ili "Petroviceva ulica". Primeticete da je u adresama uvek tako, i da na tablama rec "ulica" uvek stoji iznad, a ne ispod
 
sta ce da bude na toj poljanici mani te se gramatike :)
 
Vrh