Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Весић: Град посебну пажњу поклања развоју Миријева

Друга станица на путу покретне канцеларије Горана Весића данас је било насеље Миријево где су мештани могли да у разговору са градским секретарима и директорима комуналнх предузећа укажу на своје проблеме.

Весић је овом приликом подсетио да је Миријево једно од највећих насеља у Београду те да зато заслужује и посебну пажњу Града.

- Данас смо обишли радове на зацевљењу Миријевског потока који представља велики здравствени, комунални и еколошки проблем и то је оно што смо председник Општине и ја обећали грађанима средином године. Град је обезбедио средства у износу од 70 милиона динара што је око 600 хиљада евра и до краја године ће радови бити готови. То значи да неће више бити отворене канализације што је био један од већих проблема – рекао је Весић.

Он је најавио да ће Општина радити на реконструкцији месне заједнице где ће се направити општински услужни центар као и једна мултифункционална сала за организовање културних догађаја.

- Град Београд је већ изабрао извођача за пројектовање и изградњу новог вртића у Миријеву који би на пролеће требало да почне да се гради, а градиће се и нова основна школа. Ширимо Улицу Драгослава Срејовића, она се шири до Волгине улице, а наставићемо до Миријева. Исто тако ћемо проширити и Булевар краља Александра. Оно што је најважније је да ће Миријево 2028. године бити завршна станица прве линије метроа што значи да ће грађани Миријева до Жаркова стизати за 24 минута. То ће потпуно изменити начин живота у Миријеву јер ће грађани бити саобраћајно повезани са читавим градом и тиме показујемо колико нам је Миријево важно – рекао је Весић.

Он је нагласио да оваква врста разговора најбоље одржава политику Града Београда која мора да буде добра за људе, јер само тако се решавају проблеми грађана.

Председник општине Зведара Владан Јеремић је нагласио да грађани Миријева добијају посебну пажњу и Града и Општине и да у оваквим разговорима могу да виде да се проблеми решавају.

izvor: beograd.rs
 
Ово је неки горњи део потока ван насељеног дела?
 
Хвала Соле за слике. Овај део код школе, плаво обојен је каналисан одавно, преко њега је травњак. Мени је познато да је поток надземан од Роспи ћуприје до Ладне воде, али тај део је уствари општина Палилула а не Звездара (Миријево).
 
Ono gde rade i gde su dovukli velike betonske cevi je deo koji je na slikama gore oznacen kao Izvori.
Znaci sve zgrade desno u M Bulgakova koje nisu na frontu ulice već iza su bez kanalizacije !! I njihova kanalizacija ide tu iza i sliva se dole do ispod NiS pumpe i nema gde dalje...
Sada tu kopaju od Matice Srpske gde je stadion levo a ona dva stovarišta desno, pa izmedju njih na gore uzbrdo

 
Grad je navodno odvojio 600k eura za sredjivanje potoka, ali to je izgleda samo taj deo o kom pričate. Cuo sam da je zabranjeno izdavanje gradjevinskih dozvola na Paliluli dokle god se potok ne reši, kapiram da to vazi za deo kod bulevara..
Bas je malo bzvz, ne oseca se nesto, bar ja do sada nisam primetio, ali stvarno bi grad trebao da se pozabavi sa tim, posebno ako planiraju stanicu metroa u bulevaru..
 
Предпоставио сам да се ради о неком узводном делу Миријевског потока. Мени је криво што је овај поток каналисан, али очигледно нисмо дорасли изазову да имамо поток у густо насељеној средини. Део потока на територији Палилуле је баш деградиран, поток тече буквално кроз дворишта и често је избетониран, мада су мали мостићи симпатични.
 
Jesmo dorasli, ali lakše je da isti bude zacevljen, nego da se pozabavi problem nemanja (funkcionalne) kanalizacije u naselju.
 
Е па то је пример да нажалост нисмо дорасли. Поток је могао да буде лепо уређен и да оплемени амбијент.
 
600k evrića se odnosi na deo kod Nis pumpe u Mirijevu.
Potok ,odnosno kabriolet kanalizacija, se osećala na lakat krivini kod stovarista, zatp sto su privatni investitori, iznad pumpe, prikačili zgrade na kabriolet kanalizaciju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890422#p890422:1q40bgnb je napisao(la):
Дошљак » 17 Oct 2021 11:35[/url]":1q40bgnb]Е па то је пример да нажалост нисмо дорасли. Поток је могао да буде лепо уређен и да оплемени амбијент.

увек може да се откопа када култура буде ушибана у народ
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891300#p891300:3qm7k408 je napisao(la):
vladanet » Uto Okt 19, 2021 5:07 pm[/url]":3qm7k408]600k evrića se odnosi na deo kod Nis pumpe u Mirijevu.
Potok ,odnosno kabriolet kanalizacija, se osećala na lakat krivini kod stovarista, zatp sto su privatni investitori, iznad pumpe, prikačili zgrade na kabriolet kanalizaciju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Evo i loma slika pomenutih radova. Slike su od danas.













 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899561#p899561:1k3ggy0i je napisao(la):
leobutters » Sre Nov 17, 2021 6:51 pm[/url]":1k3ggy0i]https://www.blic.rs/vesti/hronika/potresne-slike-s-mesta-stravicne-nesrece-suprug-u-soku-pred-prizorom-u-mirijevskom/2tgzrqh

I šta reći za ovo danas... Malo malo pa neko izleti na trotoar na tom delu, danas je nažalost ubio ženu.

Trebalo bi pored vozača da krivično odgovara i neko iz grada jer godinama idu apeli sa svih strana da se u tom delu na bilo koji način uspori saobraćaj.
To je deo od MOL pumpe pa do kraja bulevara, odnosno deo u kome ima po 2 trake po smeru. U tom delu jurcaju ko na autoputu, dok se u ostalom delu bulevara u kome se koristi po jedna traka po smeru mili... Jedan krajnje nakaradan bulevar, koji to i nije...
 
нема то док се не изгради директно око булевара јурцаће се

Него, треба више склонити она кола паркирана у доњем делу, срамота стварно
 
Jeзив случај, а подсетио ме је на сцену из Јужног ветра на чије се глупости клинци сад баш ложе...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HWpdj97pUR8[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899568#p899568:23je7ald je napisao(la):
SRBO » Sre Nov 17, 2021 8:12 pm[/url]":23je7ald]нема то док се не изгради директно око булевара јурцаће се

Него, треба више склонити она кола паркирана у доњем делу, срамота стварно


Slažem se, ali gde ih skloniti? Ne radi se tu o 10-20 automobila nego bukvalno na stotine i stotine vozila ljudi koji žive duž Mirijevca.

Grad ne zanima da izgradi parkiralište nego se svaki centimetar zemljišta daje investitorima koji opet koriste svaki centimetar parcele za stanove. Dobar primer su ove nove zdgrade koje niču tu u novom delu bulevara, napravljene odmah uz ulicu bez jednog jedninog parking mesta.

Pre će biti da će i u novom delu desna traka postati rezervisana za parkiranje, što čak možda i nije loše jer barem više neće biti moguće divljanje kad ostane jedna traka za vožnju


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899569#p899569:23je7ald je napisao(la):
Дошљак » Sre Nov 17, 2021 8:14 pm[/url]":23je7ald]Jeзив случај, а подсетио ме је на сцену из Јужног ветра на чије се глупости клинци сад баш ложе...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HWpdj97pUR8[/youtube]
Jbt pa ovo baš na Mirijevcu snimano ili mi se čini? Skroz gore na kraju.
 
Да, код школе и цркве, почетак булевара. Доста сцена је снимано по Миријеву. Мени је ово једна од најглупљих сцена у филму/серији, мада имам негативно мишљење о истом генерално.
 
Krivo mi je samo - pored toga što se ovo desilo - što u ovom današnjem slučaju nije radila ''narodna pravda''. Mislim dok ne stigne policija i hitna. Ne znam šta bi bilo da sam u cipelama ovog jadnog čoveka. Ne bi se lepo završilo po ćorsokake evolucije koji su divljali u BMWu.
 
Da ne planiraju oni tu da urbanizuju? Zgrade izgrađene iznad su već tako napravljene da nema šanse da i to ne iskoriste. A saobraćaj ko šiša..
 
Znači oni su bukvalno kanalizaciju tih zgrada tu sproveli u potok. Što je zabranjeno valjda... Sad nema prepreke da se tu napravi uličica i nastavi još gradnje. Između benz pumpe i metanskog potoka. Jako zapaljivo n😃
 
Naravno da ide gradnja,sta ste mislili ,da je grad resio da baci radove od 600.000 evrova, niz mirijevski potok?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Vrh