Šta je novo?

Migranti u Srbiji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@laki72

Izbeglice su uglavnom bile srednji sloj i većina njih sa fakultetskim diplomama. Dolaze iz zemalja gde se do skoro bolje živelo nego kod nas.

@kokili


To što te ljude nazivaš "hordom" govori najbolje o tebi.
 
Da nacine nasu zemlju boljom? Pa ovi su isti ko cigani ako ne i gori od njih. Malo ce vremena proci dok ne pocnu da prave sranja i kod bas i po Evropi, da organizuju napade i maltretiraju sve zivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@loyola

Pre nego što napišeš gluposti ibformiši se malo.

"Isti ko cigani"

Znaš li ti druže zašto se kaže arapski brojevi. Znaš li koji je grad u istoriji bio prestonica nauke (bagdad).

I o tome bi mogli da diskutujemo ko kod koga pravi sranja. Evropljani kod njih ili oni kod nas.


A o tome kako izbeglice mogu da se uklope u sistem izguglajte selo kukujevci, koje danas nema nezaposlenog.

Selo je pre rata bilo naseljeno hrvatima pa je došlo do razmene pa danas tu žive srbi iz krajine.

Da nam je više kukujevca....
 
@ MilisaV Šta to govori o meni? Koliko je hordi prešlo preko ovih prostora? Gde su žene i dece ovih ljudi? Da li je velika većina njih vojno sposobna, učestovala u raznim ratovima? Odakle im pare za toliki put? Sa bankomata? Zašto baš u Evropu? Zašto baš zelenom transferzalom?
Mi ni Srbe nismo gledali kad su stizali sa zapada, a sad nam se kao srce cepa oko ovih?
Milion pitanja bez odgovora...
 
Da azilanti mogu da "učine zemlju boljom", ta Evropa bi ih primila isto onako kako prima one Srbe koji vrede. Šljam nam obavezno vraća.

Nisu oni ludi, ali mi jesmo.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Вожд":3l29rxp0 je napisao(la):
OVO NIJE POSAO ZA POLICIJU: Pronađite mesto za emigrante koji kampuju u centru Beograda!

http://www.kurir.rs/vesti/beograd/ovo-n ... ak-1866895

Смета им што кампују у парку а и смета им што их полиција "тера". Све их треба потрпати у камионе и правац камп у Прешеву. Сви азиланти и илегални мигранти треба да прођу прво здравствени карантин и тријажу.
 
Molim vas sto pre da mi posaljete ove ljude. Francuska je poznata po tome da je otpad sveta. Ce se pobrinemo za njih.15 miliona stranaca, par hiljada gore dole nije problem. A i trenutno gradimo 2000 dzamija u državi. Mora to da se popuni nekako.


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
 
Јбг, тако им следује према колонијалној традицији и НАТО задатку. Беше има и оно место у Немачкој где је градоначелник звао азиланте да се населе.
 
Дошљак, i ti si se odnekle doselio, jel'da? Kako to da onda nemas ni trunke razumevanja i empatije prema ljudima koji su pobegli od rata i bede?
Problem je vrlo konkretan i aktuelan, puno ljudi bez krova i hrane, mislim da je krajnje sebicno histerisanje o nekakavim posledicama u sirem smislu, jer o event. posledicama mozemo samo da nagadjamo, a to nece promeniti situaciju.
Takodje, u Evropu godisnje emigrira mnogo vise ljude, samo sto su to pojedinci tj. nisu ovako na gomili, pa su zato za nas neviljivi, samim tim ne razmisljamo o njima.
 
@stf

SAD i evropske zemlje su imale najveći razvoj upravo kad su bile otvorene prema emigrantima.

sad je neka nova moda jbg.


@kokili

možda ti nisi gledao na srbe sa zapada, zato kad tako nešto izjavljuješ pričaj u jednini. nemoj me stavljati u isti koš sa tobom.



@loyola

ti očigledno imaš kompleks više vrednosti.
 
MilisaV":1divhopq je napisao(la):
@stf

SAD i evropske zemlje su imale najveći razvoj upravo kad su bile otvorene prema emigrantima.

sad je neka nova moda jbg.

То баш нема много везе са имигрантима већ је историјска случајност.
 
Drakche":1xlr1v8y je napisao(la):
Дошљак, i ti si se odnekle doselio, jel'da? Kako to da onda nemas ni trunke razumevanja i empatije prema ljudima koji su pobegli od rata i bede?
Problem je vrlo konkretan i aktuelan, puno ljudi bez krova i hrane, mislim da je krajnje sebicno histerisanje o nekakavim posledicama u sirem smislu, jer o event. posledicama mozemo samo da nagadjamo, a to nece promeniti situaciju.
Takodje, u Evropu godisnje emigrira mnogo vise ljude, samo sto su to pojedinci tj. nisu ovako na gomili, pa su zato za nas neviljivi, samim tim ne razmisljamo o njima.

Сви смо ми од некуд, што би рекао Драган Јове Торбица :D Мада ми је баба рођена у Београду :mrgreen:

Наравно да имам емпатију, али сам против тога да им дозволимо да се шврћкају свуда како желе и да капмују по парковима, неки ред мора да постоји.

У земљама из којих мигранти долазе и даље владају многе опаке заразне болести. Они се крећу у огромним групама где су услови за ширење заразе идеални, а притом због избеглиштва имају минималну хигијену што још више погоди потенцијалној епидемији. Аутобуска станица је место где се сусрећу људи из целе Србије и шире, што још више погоршава ситуацију. Мислим да поред све те емпатије, безбедност треба да буде на првом месту, и да се изврши карантин и тријажа пре свега због азиланата самих.

Свуда у свету се зна ред, само код нас мигранти кампују по центру града.
 
Da se hoce , kako uvek imamo neko žarište, lako je proglasiti epidemija slinavke, šarpa i sl.
što uključuje poseban režim svih ulaska i izlaska iz zemlje ....
 
Балкан је последњих чест векова источно предворје Европе, такозвано чистилиште.
 
stf":3b6bkmt2 je napisao(la):
Балкан је последњих чест векова источно предворје Европе, такозвано чистилиште.

Jeste i oni pokusavaju i dalje to da rade.

Ali situacija se ipak menja, mi smo sada kolko tolko etnicki "cisti" posle svih ovih balkanskih ratova a zapadna evropa je u procesu afrikanizacije, da ne kazem islamizacije.
 
Слинавка и шап, најзаразније oбољење говеда. Код људи је блаже и са оздрављењем, али су људи и битан извор заразе код говеда, како директно тако индиректно. А вирус може да се пренесе капљично ветром и до 100 км. Треба имати и то на уму.
 
Otišli smo predaleko. Ne mogu da verujem šta pišete - tema hitno pod ključ!
 
Kad bi postojala mogucnost asimilacije ove populacije u Srpsko drustvo, to bi bilo super uzimajuci u obzir nas deficit novorodjenih.
Voleo bi da ovo bude neka sansa za Srbiju, naravno i za ove azliante da im pruzamo svetljiju buducnost.

Problem je sto ova drzava ne zna da brine o svojoj deci i svojim nezaposlenima a kamoli o migrantima.
Verujem ipak da, kad bi postojala volja, da bi moglo da se uradi nesto pozitivno od ovog priliva ljudi.
 
spatiotecte":1lvjmk9w je napisao(la):
stf":1lvjmk9w je napisao(la):
Балкан је последњих чест векова источно предворје Европе, такозвано чистилиште.

Jeste i oni pokusavaju i dalje to da rade.

Не покушавају, они то раде успешно све време.
 
Kokili":etfdllwb je napisao(la):
@ MilisaV sjaši
Ne. :oops:
jednostavno
,,...Bajram je i da imam milion dukata, bajram je, kupio bih brdo bureka... ,,

Nemam ja Bajram, a nemam ni bureka ni za sebe ni moje

Samo se pitam
Bugarska je članica EU od 2007.god. i daleko daleko im je bliža za ulaz , nego preko Makedonije i Srbije
zašto, i čemu baš preko nas , a pride ta tom putu ih dočekuje Madjarska ograda-
dovoljan razlog da se stavi prst na čelo
oko sada nama već uobičajne manimulacije sa nevoljnicima, ma čij da su ....
 
Rekoh daj Bože da ne bude rata. Imam decu, a za ovu situaciju ne vidim rešenje.
 
Hajde bar jedno slovo
Bugrska kao članica EU se graniči sa Turskom preko kojje dolaze , jedno buć i vec mogu da plivaju kroz EU
de nadjoše ovoliko naokolo i to da gaze baš preko nas sirotana....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh