Šta je novo?

"Metro na vodi"

Zanimljiv izgled ali šteta što nema izlaz na gornju palubu. Ovo je više za zimski period, leti bi ja drugačije birao.
dffdd.jpg
 
Сасвим ок за јавни превоз. Немамо ни у ГСП панорамске аутобусе. Предпостављам да је на крми рампа за укрцавање.
 
Па ево, две са обе стране
1651144607164.png


Мислим да је је то мало, ваљало би да буде и са предње стране. Поготову крад народ крене д аизлази, а други да улазе па још са бициклом.
 
Иако ми је драго да су у оптицају домаће фирме, морам да приметим да у портфолију једне и друге нема градских пловила. И једни и други праве пловила за луксузне потребе, а градска прича је нешто мало другачија. Изузетно велико хабање свега, плус безбедност нервозних путника. Желим им пуно успеха у схваком случају.
 
Мене интересује како је осмишљено пристајање и укрцавање-искрцавање.
 
Венеција је наравно пример, али би ми морали да тражимо варијанте које су на рекама. Специфика навигације се доста разликује.
 
Не напомињи!

Додуше од свега набројаног овај речник треанспорт би још и имао смисла
 
Пасарела код Бетон хале је изгурана. Ови остали побројани пројекти надам се да ће да буду одбачени у потпуности.

Али она ке дошла након одустајања од Фуџимотовог облака који руинирао и тај део Калемегдана.
 
Оба пројекта су погубно бацање пара.
 
Vrh