Šta je novo?

Magistrala/autoput Nis-Pristina

Има ли каквих вести или дешавања са овог градилишта? Каква је ситуација са терена, да ли је ико ишао тамо скоро?
 
Hajde, pošto ima novosti, neću nikoga da tamburam po zadnjici za nekropostovanje.
 
Велики Врачар, хвала на вестима. Дуго нисам ишао ван Београда на ту страну, па свака информација значи.

Не могу да проценим има ли пуно напретка, делује ми да је све успорило доста, надам се да ће се од пролећа убрзати више.
 
Велики Врачар, хвала на вестима. Дуго нисам ишао ван Београда на ту страну, па свака информација значи.

Не могу да проценим има ли пуно напретка, делује ми да је све успорило доста, надам се да ће се од пролећа убрзати више.

Ovu deonicu poluautoputa ce zavrsiti do leta. Rec je o 5.5km. Problem je sto za naredne deonice jos uvek nije raspisan tender tako da cemo sigurno imati barem godinu dana praznog hoda.
Vesic je okacio na twiter da ce u ovoj godini biti raspisana jos tri tendera za deonice prve sekcije i okacio je sliku ali tvit je nedostupan pa ne mogu da vidim o cemu je tacno rec. Ono sto znam to je da na delu kroz Prokuplje eksproprijacija jos uvek nije zavrsena. Gotovo svi vlasnici kuca su poveli sudske sporove.
 
Da, od 5,5km motoputa 1+1 prave poluautoput...

a dobiće bolju petlju sa X nego Kragujevac ili Kruševac
 
Ових 5,5 км полуаутопута су најбесмисленији радови у историји радова у Србији. Буквално, после завршетка радова ће се до Прокупља стизати минут спорије него раније, јер и до сада ту ограничење брзине било 100 км/ч, колико може максимално бити и на полуаутопуту, а онда ће се код Мерошине успоравати прво због петље, а онда због кружног тока. Потпуно бесмислено. Зашто није одмах грађен пун профил аутопута или рецимо уместо ове деонице рађена обилазница Мерошине сличне дужине која би донела неки бенефит моментално? Деоница која се сада ради је буквално требала последња да се ради.
 
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić najavio je da će u julu biti otvorena prva deonice autoputa Niš – Merdare.

Video je od pre mesec dana
 
Ima solidan broj radnika i mašina. Rade nekim srednjim tempom. Slobodna procena je do kraja godine.
Screenshot_20230710-185315_Gallery.jpg
Screenshot_20230710-185301_Gallery.jpg
Screenshot_20230710-185254_Gallery.jpg
Screenshot_20230710-185237_Gallery.jpg
Screenshot_20230710-185229_Gallery.jpg
Screenshot_20230710-185203_Gallery.jpg
Screenshot_20230710-185158_Gallery.jpg
Screenshot_20230710-185147_Gallery.jpg
Screenshot_20230710-185132_Gallery.jpg
 
И ето, од мотопута са ограничењем од 100 км/ч на овој деоници, након ових радова добићемо...мотопут са ограничењем од 100 км/ч. :ROFLMAO:
 
Вучић је најавио отварање деонице у току следеће недеље. Има ли каквих вести доле са локације. Мислим да ја на комплетном форуму ово најмање покривен ауто-пут.
 
Po objavljenim slikama na RTSu, rekao bih da je put dobio oznaku A4

 
Vrh