Šta je novo?

Lidl Beograd

Pa u Lidlu je ponuda normalno mnogo siromašnija od nediskontnih prodavaca, valjda je to samo po sebi jasno.

Što se tiče Maxija, generalno ne treba da nešto budemo nezadovoljni, sve njihove renovirane radnje su na standardu zapadne evrope i tu nema šta da im se zameri, a asortiman je jednostavno taj koji ima u Srbiji. Neće oni da uvoze stvari, to je posao samih brendova ili pak distributera da dovuku veću ponudu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=540369#p540369:2c68nwdx je napisao(la):
Dzigi Bau » 25 May 2018 12:02 pm[/url]":2c68nwdx]Sto se tice pitanja u vezi toga zasto se Lidl gradi u skoro svim delovima Beograda osim u Zemunu,nemam pouzdane informacije,medjutim politika Lidla je takva da kada se neko zaj*** sa njima,ucenjuje,trazi vise i slicno oni ga odmah,da izvinite,odje*******u,takav je slucaj bio sa Kraljevom gde ih je lokalna vlast zavlacila i oni su se odmah pokupili i otisli i nista nece biti od Lidla u Kraljevu iako je bio planiran,e tako se mozda neko iz opstine Zemun pravio pametan i bahatio u vezi lokacije za koju je Lidl bio zainteresovan,pa su ovi digli ruke,takodje je zanimljivo da u Zemunu postoji ogromna industrijska zona izmedju Galenike i Batajnice ali da vecina firmi svoje distributivne centre pravi u St. Pazovi,Simanovcima,Krnjesevcima kao sto su Delez,Merkata,Milsped,DM,Delta i mnogi drugi,sto verovatno takodje govori o totalnoj nesposobnosti celnika opstine Zemun koji u nekoj normalnoj drzavi ne bi sigurno prosli ni psiholosko testiranje za sposobnost da se brinu sami o sebi bez strucne pomoci,a kamoli da imaju neki posao,a da obavljaju javnu funkciju bi bilo u rangu naucne fantastike,ovo se inace odnosi na 99.99% cinovnika i politicara u Srbiji.
 
Lidl je dosta popravio stvar. Ide sa svojom politikom, kvalitet je ok, plate su odlične za izrabljivačku delatnost kakva je trgovina u srb bila, prodavnice su najbolje šta lidl ima kao projekat globalno.

Šta više, za malo, plitko i bedno tržište očekujemo? Super su, jer su počeli da imaju uticaja i na ostale. Po svakom osnovu.
 
ono sto se meni posebno svidja je dodjem na kasu budem 5ti, i za 3-4minuta vec izlazim iz lidla sa kesama, ima to i u ponekom maxiju gde nije guzva ili imaju vise radnika ali ovamo gde sam ja budem treci na kasi i nakon 10 minuta budem sledeci.
 
Baš me zanima da li će kod novog Lidla u Vojvođanskoj Direkcija za građevinsko zemljište izgraditi mali deo staze koji nedostaje, između staze u Ul. Dr Ivana Ribara i Vojvođanske... Bukvalno na tom ćošku uz kružni tok, biciklistička staza nikad nije povezana.
 
Нисам био, али крајње ми је симпатично оно њихово "немачки квалитет" и "српски производ" у рекламама. :lol:

Неизлечиви швапски шовинизам :roll:
 
Nije to sovinizam nego kompleksi ljudi ovde da je i g***o nemacko najbolje
 
Sećam se pre nekoliko godina,sa kolegom u Nemačkoj i u sred nekog razgovora o životu u D i Srb naš domaćin(nemac) nas prekine i kaže:"Ooooo pa zar vi mislite da u Nemačkoj nema sirotinje"?
Mislim da u tome leži problem sa Lidlom.Mi uglavnom idealizujemo sve na zapadu (i sve što dolazi sa zapada posebno iz Nemačke).Mislimo da tamo nema nekulturnih,prljavih,alavih...Da su svi njihovi proizvodi dobri itd.
Lidl je market kojem je prioritet da ima povoljniju cenu.Zato imaju svoje robne marke koje su kopija velikih brendova po pristupačnoj ceni.Na svim tržištima na kojima posluju klijentela su im ljudi sa nižim primanjima.Kroati (deca u školi)čak imaju pežorativan naziv za decu čiji se roditelji snabdevaju u Lidlu.
Dali su uticali na naše tržište? Paaa može se reći,podigli su plate,doneli neke nove proizvode,poboljšali odnos dobavljač-prodavac,ukinuli praksu prodaje mesta na rafovima(mada velikih brendova koji to rade i nema kod njih) i možda najvažnija stvar otvorili vrata drugim lancima koji dolaze tek kad Lidl probije led.
Izvinjavam se za dugačak post samo da dodam,lepo može da se pazari u nedeljama brendova.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Da, nemačka Nutella od 1kg, mnogo bolja od onog poljskog smeća što se prodaje kod nas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627228#p627228:12laqpjf je napisao(la):
loyola » Uto Jun 04, 2019 4:17 am[/url]":12laqpjf]Nije to sovinizam nego kompleksi ljudi ovde da je i g*** nemacko najbolje

Nije nego da manje go*** ubacuju proizvode koji se prodaju u Lidlu. Ako hoće da prodaju nešto onda moraju i kvalitet da ispoštuju.
Magazin Stiftung Warentest testira proizvode koji se prodaju po marketima često su ti proizvodi Lidl-a , Aldi-ja itd u vrhu kvaliteta a opet po pristupačnim cenama.
 
loyola":2cz193jw je napisao(la):
Nije to sovinizam nego kompleksi ljudi ovde da je i g*** nemacko najbolje
Da ne ispadne da po svaku cenu hoću da branim Lidl (jer imaju i baš gadne proizvode), ali, neki sirevi su me vratili u detinjstvo. Imaju ukus koji sam zaboravila, a koji su nekada imali sirevi kod nas. Gauda i Edamer, recimo.
Nemam pojma kakva im je politika po pitanju istočnih i zapadnih tržišta, a u Nemačkoj nisam kupovala u Lidlu da bih mogla da sama ocenim. Ali, ono što Žika reče, tačno je. Nemčka udruženje potrošača razbijaju koliko dobro i ozbiljno rade. Aldi prednjači po kvalitetu dosta toga, a koliko sam shvatila, još je jeftiniji od Lidla. Pritom, ta poređenja rade ne samo za disktontne lance vec sa istim proizvodima nekoliko najvećih lanaca, pa je tu i Edeka i Rewe i Kaufland...
Inače, kad pomenusmo ta testiranja, tako su i zvanično utvrdili da neka maslinova ulja nisu čista, da navodni divlji norveški dimljeni losos nije norveški a ni divlji... :) ima toga još.

A ja sam baš skoro imala neke mesne prerađevine iz Lidla i od našeg "renomiranog" proizvodjača. Nemac na deklaraciji ima jedan E broj, a naš 4. Otprilike je to odnos. Bila neka čajna kobasica u pitanju. Pa, da sam ne znam kakav partiota, ne svidja mi se da me "moji" toliko truju. 3 meseca sam se psihički lečila kad sam shvatila (iskusila) da su hrvatska ćureća prsa neuporedivo ukusnija od naših ili španskih. :x Ne vredi, brate, dok ne naučimo da je kvalitet važan, kao i postojanost kvaliteta, nikad nigde nećemo stići.
 
Lidlov norveški losos je iz Poljske, to i piše na kutiji.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625915#p625915:305v7qua je napisao(la):
Navip » Sre Maj 29, 2019 9:37 pm[/url]":305v7qua]Srpski Lidl je tesko sr***. Ni nemacki nije bog zna sta, ali srpski je na nivou Amana. Maxi je svemirski brod za njega.
Nece biti poboljsanja ponude, do dolaska Kauflanda za par godina.

Odlican je LIdl i njegova ponuda. Vecinu stvari sto sam probao je u najmanju ruku jednak kvalitet a jeftiniji 30%. Sokovi ne valjaju nista doduse, al slatkisi/slanisi su odlicni a dzabe. Samo bi ja voleo da ima blizi kod mene da idem redovnije ovako moram u auto da sedam a to me mrzi radnim danima.
 
skupi sokovi su im dobri, ima sok od jabuke koji je jeftin a bas dobar, 100% jabuka, a ima i neki koji je minimalno jeftiniji a uzasan, jedva se primeti razlika, a ostali sokovi tipa od maline su bas skupi ali i bas dobri

sto se tice sireva obozavam vudjave sireve koji su kod nas uvek bili preskupi, u lidlu sam probao sve sto imaju budjavo, i dobri su im camembert, brie, i neki danski white i blue moon, svi ti su kao meksi, dok su im oni tvrdji, ne znam kako se zovu, uzasni, apsolutno se isplati dati 50% vise u maxiju za takvu vrstu sira

cuo sam preporuke da su im cevapi dobri, probao sam, i uzasni su, generalno svo meso je da se vozi direkt na deponiju
 
Daleko od toga da je svo meso loše. Ni meni se nešto ne sviđaju ćevapi, obični barem, šiš ćevapi su im bolji. I ostalo meso je dobro, mleveno, pileći bataci, seckana svinjetina za gulaš, itd. Preporuka za rebarca u marinadi nekoj, zaista su preukusna.
 
Meni se dopadaju ćevapi iz Lidla, mnogo su bolji npr. od Maksijevih. Verovatno je ponešto i do ukusa. Ti gde je mešano svinjsko i juneće su mi dobri, pileći mi se ne sviđaju.

Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627228#p627228:2scn56ur je napisao(la):
loyola » 04 Јун 2019 12:17[/url]":2scn56ur]Nije to sovinizam nego kompleksi ljudi ovde da je i g*** nemacko najbolje
Ма, стоји. Увлачигуштво, снисходљивост, еврофанатизам и свеукупно одсуство достојанства неких наших сународника је стални извор фрустрације и гађења. Ипак, нису то "немачки квалитет" и "српски производ" смилиле наше Феме.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627364#p627364:2scn56ur je napisao(la):
Kartograf » 04 Јун 2019 20:12[/url]":2scn56ur]Da, nemačka Nutella od 1kg, mnogo bolja od onog poljskog smeća što se prodaje kod nas.
Нису то немачка и пољска Нутела, већ западноевропска и источноевропска. Западна предузећа су поделила Европу на два тржишта. На једном, коме припада и Немачка, продају производе вишег квалитетима по редовним ценама, док на другом, коме припадамо ми, продају производе лошијег квалитета, по истим или вишим ценама. Када су се Пољаци и Мађари побунили због овога, из Европске комусије се могло чути нешто типа, то - наиме, производи лошијег квалитета по вишим ценама - је оно што наши потрошаћи траже.

Да ствар буде гора, не третирају нас тако само они. Сетимо се само поделе производа по квалитету из доба комунизма. На врху је била роба "изворног квалитета", и оно најбоље је увек завршавало у иностранству, а домаће тржиште је добијало смеће.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627615#p627615:2scn56ur je napisao(la):
nekianonimnilik » 05 Јун 2019 18:38[/url]":2scn56ur]generalno svo meso je da se vozi direkt na deponiju
То важи за највећи део меса на српском тржишту. Осим ако добро познајете месара који има квалитетне снабдеваче, или живите у мањој средини која је ближе селу, оно што купујете је лошег квалитета.

Квалитетну јунетину и телетину је скоро немогуће наћи на нашем тржишту. С пилетином је можда донекле лакше.
 
Ne ulazeći u debate, hteo sam da kažem da je trenutno u Lidlu na akciji nemačka Nutella od 1kg...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627682#p627682:3bmhnubq je napisao(la):
Kartograf » 05 Јун 2019 21:59[/url]":3bmhnubq]Ne ulazeći u debate, hteo sam da kažem da je trenutno u Lidlu na akciji nemačka Nutella od 1kg...
Аман, колега, чувајте здравље.. читав килограм, пободу!
 
Da li ste sigurni da je u pitanju nemačka Nutela ? Uvoznik je Delta DMD - ja sam se ponadao je u pitanju direktan uvoz preko Lidla mada kapiram da je to protiv poslovne prakse o uvozu, distribuciji itd ...

Pakovanje zaista izgleda kao autentično Nemačko..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Valjda pise zemlja porijekla, znam da je ranije pisalo, cini mi se u CG da je made in Italy pisalo. Ili neki drugi ferrero proizvod al znam da sam se cudio kako nije Poljska.
 
100% nemačka, sve piše na pakovanju. Čak se i po boji krema vidi odmah, tamnija je prilično od one poljske.
 
Vrh