Šta je novo?

Lidl Beograd

Možeš ali ne u toj meri. Ovde ljudi bukvalno ne staju plus su stalno u nekom spidu. Face iskrivljene. Maxi recimo vidi se da se radi ali lagano, nemaju tu presiju brzine.
mislis ljudi rade svoj posao u radno vreme i za pare koje su ugovorene (da li je dovoljno - to je druga prica), a ne u maksiju da ih ima ukupno 4 od cega je uvek jedan menadzer koji pusi oko objekta i 1 radnik uvek na pauzi, pa tebi ako treba nesto ili ako je guzva - cekaj i snalzi se - jer ti si tu zbog njih a ne oni zbog tebe (u starosnu strukturu i radne sposobnosti necu ulaziti ovaj put)
 
Obilazila sam razne prodavnice i kod nas i u ino, nigde radnici nisu izgledali ko magarac na samrti. U ostatak priče i analize ni ja neću ulaziti.
 
Lidl je kupio plac u Sremčici pored Toplane.
1710851432835.png
 
Све има овде

Рани јавни увид за потребе израде ПДР за зону комерцијалних и привредних садржаја дуж ауто-пута Београд-Ниш, општине Вождовац и Гроцка
https://www.beograd.rs/cir/gradski-...o-puta-beograd-nis-opstine-vozdovac-i-grocka/

елаборат.JPG
 
Nije OMV tu već Mol. Baš me je zbunilo jer OMV je iznad pa sam pomislio da grade izmedju Ikee i OMVa.
 
Sta ce im treci logisticki centar, toliko im dobro ide kod nas?
Interesantno.


Jel i u susednim zemljama imaju po tri logisticka centra, npr Bugarska, Hrvatska?

Cisto me zanima (Pokusacu i sam da istrazim).
 
Sta ce im treci logisticki centar, toliko im dobro ide kod nas?
Interesantno.


Jel i u susednim zemljama imaju po tri logisticka centra, npr Bugarska, Hrvatska?

Cisto me zanima (Pokusacu i sam da istrazim).
Meni se cini da im ide fenomenalno. Znam razlicite slojeve drustva ako pricamo o finansijama, LIDL je na moje cudo, nekako kupio sve njih. Oni koji stede misle da je prejeftin, oni koji vole da eksperimentisu sa hranom i jeftinim alatom su isto odusevljeni, mnogi vole sve limitirano sto se prodaje jer jel nikada vise to neces naci.

Pre neke dve godine u top 10 lidla sa najvecim profitom zarade po radnji, 3 su bile iz Srbije, 2 iz Bga, tako neki podatak je bio.
Sada vidimo koliko se LIDL siri, mislim da ni sami nisu ocekivali toliki uspeh. Tako da me ne cudi ovo sa novim skladistem.
Isto tako sam cuo i da je ozbiljno odlomio parce kolaca Delhaize grupaciji, pa S&G radnje dosta pate zbog LIDLA pa i sam maxi.
 
Planirali su prvobitno 100 marketa u Srbiji, ali sa ovim trećim logističkim centrom biće ih sigurno još više.

Lidl jeste napravio pometnju na tržištu ali ne treba se zaustaviti nikako na tome i dozvoliti da se samo jedan strani lanac toliko proširi. Potrebno je bar još dva lanca diskontera koji bi ušli kod nas i tada bi zaista imali zdravu konkurenciju i nešto manje cene. Pominjali su se Billa, Kaufland, Spar, Carrefour i sve se završilo neuspešno što nije dobro.

Sve dok bude vladao monopol u trgovini i dok svako ne oseti udarac, odnos prema kupcima se neće drastično promeniti. Lidl je to jednim delom napravio, ali sa druge strane imaju agresivnu kampanju i polako se prilagođavaju domaćem modelu poslovanja, njihove cene se već slabo razlikuju od onih u Maxi/Idea.
 
Danas sam ostavio auto na 2 sata u Lidlu u Tosinom bunaru (pored Zelene avenije) i kad sam dosao po auto, vidim da je vreme besplatnog parkiranja smanjeno na 90 min i da svaki zapoceti sat nakog toga kosta 300 DINARA. 300?! Bezobrazluk van svake granice. Parking im je stalno ispod 50% popunjenosti. Cemu ovo?
 
Pa zato sto su neki ljudi kao ti skontali da mogu 2 sata da se parkiraju za dz pa poceli to da koriste, video sam slucaj gde covek izlazi pravi polukrug i ulazi ponovo, prepostavljam da to odradi 3 do 4 puta i eto besplatan parking za smenu koju je odradio i sad zamisli da dobar deo ljudi to koristi, narucito u delovima gde je tesko naci parking.
A zasto 300 din, pa zato sto ce vise zaraditi na onome ko dodje tu kolima pazari 3,4k nego neko sto je ostao sat vremena na parkingu.
I dolazimo do zakljucka da im nije cilj da neko njihov parking koristi kao parking servis. A nije da im je stalno ispod 50%, zna da bude dupke pun.
 
Или кад оптужујеш некога да је лопов, и да ће да те опљачка. Онда му се придружиш у пљачки, са образложењем да је то легитимно, и да је боље да будеш ловац него ловина. Шифра Стаматовић.
 

8.000 радника за један логистички центар, па то не може цео Балкан да сакупи,

Меркатор ових дана отвара свој нови логистичкк центар код Кванташке пијаце, треба им 500 радника, једва су 10-15% од те цифре нашли, а и од тих кад почну да раде први дан ће пола да побегне.
 
8.000 радника за један логистички центар, па то не може цео Балкан да сакупи,

Меркатор ових дана отвара свој нови логистичкк центар код Кванташке пијаце, треба им 500 радника, једва су 10-15% од те цифре нашли, а и од тих кад почну да раде први дан ће пола да побегне.
To je naravno sve jedna marketinska prica sa milionima, kamionima…Nece oni graditi tu vise od 80-100.000m2…Potpuno je logicno, imajuci u vidu ekspanziju u Beogradu I severno da im onaj mali centar u pazovi nije dovoljan i da trebaju drugi u Beogradu gde je sva lova i gde ce traziti vise lokacija
 
E sve si u pravu,ali kad vidim da u disu o 2000m2 radi jedna kasirka a imaju 4 kase za samo placanje i na tim kasama i radi samo kartica a narod koji ide U dis-u to nema pojma da koristi to ti govori da Srbi ne znaju da rade kao Nemci…
 
Pa zato sto su neki ljudi kao ti skontali da mogu 2 sata da se parkiraju za dz pa poceli to da koriste, video sam slucaj gde covek izlazi pravi polukrug i ulazi ponovo, prepostavljam da to odradi 3 do 4 puta i eto besplatan parking za smenu koju je odradio i sad zamisli da dobar deo ljudi to koristi, narucito u delovima gde je tesko naci parking.
A zasto 300 din, pa zato sto ce vise zaraditi na onome ko dodje tu kolima pazari 3,4k nego neko sto je ostao sat vremena na parkingu.
I dolazimo do zakljucka da im nije cilj da neko njihov parking koristi kao parking servis. A nije da im je stalno ispod 50%, zna da bude dupke pun.
Ok, sad je 90 minuta, sad moze da izadje svakih sat i po i opet isto, zar ne?
Poenta moje kritike jeste da je 300 din previse. Da je 150 pa i okej. Cist bezobrazluk. Lidl me vise nece videti sigurno, iako zivim pored.
 
Aj druze nisi 300 miliona platio. Ne zele da im se parkiraju ljudi i to je to, i hiljadu da stave njihovo je pravo.

I ja sam cesto onaj u Cvijicevoj koristio kao parking, nisam odavno bio pa ne znam da li su i tamo digli, ali znam da kad sam poslednji put dosao s namerom da pazarim, nisam imao gde da se propisno parkiram nego sam morao onkako paralelno uz garazu na divljaka.
 
Mislim da ne može tek tako da izađe i da se vrati, tj da obrne krug.
Na njihovim tablama za parkiranje piše da mora da prođe pola sata.
 
Ok, sad je 90 minuta, sad moze da izadje svakih sat i po i opet isto, zar ne?
Poenta moje kritike jeste da je 300 din previse. Da je 150 pa i okej. Cist bezobrazluk. Lidl me vise nece videti sigurno, iako zivim pored.
Bezobrazluk je uzurpiranje parkinga prodavnice i ometanje njenih kupaca. Treba da bude 1000 dinara sat, pa ko voli nek izvoli.
 
Све има овде

Рани јавни увид за потребе израде ПДР за зону комерцијалних и привредних садржаја дуж ауто-пута Београд-Ниш, општине Вождовац и Гроцка
https://www.beograd.rs/cir/gradski-...o-puta-beograd-nis-opstine-vozdovac-i-grocka/

Pogledajte prilog 193666
Deluje da su intenzivno počeli da nasipaju deo kod prvog kružnog toka, baš sam se pitao šta je plan. Nadam se da će u sklopu ovoga da rekonstruišu petlju tranšped kako je bog reko.
 
8.000 радника за један логистички центар, па то не може цео Балкан да сакупи,

Меркатор ових дана отвара свој нови логистичкк центар код Кванташке пијаце, треба им 500 радника, једва су 10-15% од те цифре нашли, а и од тих кад почну да раде први дан ће пола да побегне.

Nisi razumeo šta piše u tekstu.

Navedeni gabariti su za celu regulacionu zonu koja obuhvata različite sadržaje, pa i LIDL logistički centar. Naravno da LIDL logistički centar neće biti 650 000 m2 kada im je onaj u Lapovu npr. 57 000 m2. LIDL je jedan od potencijalnih sadržaja u toj novoj zoni.

Izgradnjom zaobilaznice, stvorili su se zapravo uslovi da se logistika razvija i južno od Beograda i to je u funkciji toga. LIDL je, po ovom tesktu, jedan od prvih korisnika te nove zone.
 
Vrh