Šta je novo?

Lidl Beograd

Niti treba da postoji (a i ne postoji koliko ja to vidim) neko 'ushicenje', 'toplina u srcu'...

Uostalom na nasem trzistu supermarketa i nema nekih ozbiljnih domacih igraca od kako je 'cika Misko' prodao svoj, za nepunu milijardicu ;)


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Cek zar dos gomeks univereksport nisu domaci mogli bi da se ujedine Ciji je Aman morace da se potrudi ako misle da prezive
 
skoro svi domaći marketi su neuspeli pokušaji. DIS je nekad obećavao, danas je neopevano đubre.
 
Dis nista nevalja.bio sam kod autoputa zmaj ima prodavnica zovese plus veoma jeftina.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kako ništa ne valja? Idi u Krnjevo da vidiš koliku kuću je čovek napravio...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
direktor":37hmgb3w je napisao(la):
Cek zar dos gomeks univereksport nisu domaci mogli bi da se ujedine Ciji je Aman morace da se potrudi ako misle da prezive
Svi ti nabrojani uz jos po neke, ne cine ni 30% trzista.
Budimo realni, kupovna moc naseg potrosaca je niska i sa te strane 'nismo preterano' atraktivni ni velikim globalnim lancima, ali ni domacim bogatasima koji bi eventualno stvorili neki novi "maksi", jer postoje poslovi koji su mnogo 'plodniji' .
Sa druge strane, vecina postojecih trgovinskih lanaca su prilicno lose platise dobavljacima.
S te strane, dolazak lidla pozitivan, ali i zbog ponude trzistu Srbije proizvoda koji mozda nisu BREND (namerno velikim ;) ) ali svakako jesu kvalitetni, a pri tom su znacajno jeftiniji.

Naravno, ocekujem u narednih 24 sata da se jave 'mudraci' sa komentarima "evropski otpad" , "istekao rok" , "gmo hrana", "u nemackoj kod njih samo stranci gastarbajteri i migranti kupuju" i slicnim, al nema veze, ima i nas kojima su odnos cena-kvalitet bitniji od 100 puta dnevno ponovljene reklame za milka cokoladu, koka kolu, jelen pivo, durex, frikom sladolede i sl.
Za nas je i danas izbor belgijska 'premia' cokolada, a ne 'ljubicasta krava'
(Ko zna, zna ;) )

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Koji crni domaći trgovci , pa to su sve derikože. Udružene.
Em što nas zavlače em i dobavljače, proizvođače ma sve redom u celom tom lancu. I onda nervoznog Gašpara plate na kraju meseca 25000 din.
 
Универекспорт је баш лош исто. Аман делује још горе али ту ми се још није десило да у хладњачи стоји већ убуђало месо коме је рок истекао пре 3 дана. Ови остали делују коректно, мада искрено речено Веро је један од најбољих мада нешто пропада у задње време
 
Највише сам волео да идем у Хиперкорт, који још давно стајаше на месту данашњег ДИС-а код Змаја. По чистоћи, односу према купцу и слично био је 3 деценија испред ДИС-а који га је на том месту заменио.
 
Po planu Lidla trebale su biti vece plate u Srbiji ali su ih stopirali...
 
Zagi":2ioquegl je napisao(la):
Po planu Lidla trebale su biti vece plate u Srbiji ali su ih stopirali...
Ne znam odakle ti ova info kad su vec neki radnici potpisali ugovore i plata im ispada oko 40 hiljada neto.
 
U Zemunskoj su raskrčili prilaz iz bloka ka Lidlu. Nasuli su prvi sloj za stazu, a kod autobuske stanice će izgleda napraviti par stepenika kao prilaz objektu.
 
@loyola
Informacija nije tačna, plata je 42.000 + 3.000 (prevoz). :sesir:
 
Kada se otvara sto pise u novinama ili krajem 2018 godine.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Do kraja godine biće otvoreno 16 objekata, ukupno. Može biti da će u septembru biti otvoreno 10-ak, a ostatak do kraja godine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544299#p544299:3kak0dyo je napisao(la):
Djole Pevcanin » Uto Jun 12, 2018 11:28 am[/url]":3kak0dyo]Газда Амана је Јорданац. Немам жалбе на ДИС.

Lanac prodavnica Aman je osnovao Jordanac koji zivi u Zemunu,dosao je da studira pre 30-40 god pa ostao da zivi ovde,medjutim postoje informacije da je suvlasnik iz senke i covek koji se tu pita za sve zasticeni svedok Cume.
 
@plavizmajevi
Kompanija Lidl se nalazi u crnoj knjizi nemackih sindikata kao kompanija koja u svojoj bransi najvise mobinguje i maltretira zaposlene.Tu knjigu sam dobio na poklon od kolega iz Nemacke i u njoj je sve potanko objasnjeno....

Ovo pročitah na twiteru
ne osnovana pljuvačina ili istina ? :shock:
 
boca-ica":yc7vm0ca je napisao(la):
@plavizmajevi
Kompanija Lidl se nalazi u crnoj knjizi nemackih sindikata kao kompanija koja u svojoj bransi najvise mobinguje i maltretira zaposlene.Tu knjigu sam dobio na poklon od kolega iz Nemacke i u njoj je sve potanko objasnjeno....

Ovo pročitah na twiteru
ne osnovana pljuvačina ili istina ? :shock:
To bi morao neki radnik ili neko ko zna radnika IZ NEMACKE da potvrdi ili demantuje.
Ja mogu samo preneti par iskutva mojih rodjaka i poznanika iz HR, a ona su maksimalno pozitivna, s
E samo u odnosu na domace (konzum, plodine, dijelo...) vec i u odnosu na strane lance koji posluju u HR.
E sad kakva situacija ce biti kod nas, najvise zavisi od nas samih, al bojim se da nam je negde u genima vec usadjen taj podanicki mentalitet, pa stozavamo kriterijume, bilo kao radnici, bilo kao potrosaci.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Tako je Laki, Lidl je klasa u pogledu radnih prava u odnosu na ostale lance u Hrvatskoj. Imaju i sindikat koji radi, dok naši trgovinski lanci otpuštaju sindikalce, prave lažne sindikate i još štošta. Mislim da jeste Boco, samo mobing u Nemačkoj firmi za 45.000 je bolji nego mobing u srpskoj za 24.000 (minimalac).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544349#p544349:2zd7wgdj je napisao(la):
direktor » 12 Jun 2018 01:24 pm[/url]":2zd7wgdj]Kako ih je neko mogo spriječiti ...
Po tebi je to u Srbiji nemoguce???
 
Vrh