Šta je novo?

"Lastavice" [ Stambeno poslovni kompleks | 69 100 m²]

Postovani,nije blacenje tudjeg rada. Date su samo tehnicke primedbe. Dizajn ne blatim jer je po zelji kupca ili je radio dizajner. Ja sam samo majstor i to mozda los,skup ili prevarant??? Zato ruke naplatim tek na kraju posla ako ste zadovoljni. Da,ja se reklamiram jer ne vidim sta smeta da dam besplatnu ponudu potencijalnoj musteriji a i forum ima korist od posete. Ako smeta sto neko hoce da radi i zaradi ok. Brisite ili trazite brisanje. Posla imam jer niko ne radi za ruke od 20 do 30%. A sve kuhinje koje sam pokazao nisu moje,to je ili dizajner trazio ili je do dizajna dosla sama musterija. Srecno useljenje.
 
Bolje perfekcionista da ti pravi kuhinju, nego moralni gigant.

Ok, nije trebalo da prokomentarise, skrenula mu je paznju Jovana, necemo vise napadati coveka.
Isto tako nije bilo ok ni kad se prva kuhinja komentarisala koju je on objavio, pa su svi uskocili nesto da kazu. Ljudima bude krivo kad procitaju tako nesto, isto kao Jovani.
Tako da mozda za ubuduce svi da razmisle pre nego sto ukazu na mane, iako je svaki komentar bio konstruktivan.
Mislim da ipak postoji razlika kada neko komentarise laicki naspram profesionalca.

Komentar je definitivno imao kontraefekat jer fali takta i tona u komentaru + se radi samopromocija usput.

Ja se npr licno ne razumem i meni kuhinja izgleda dobro odradjeno, mozda bi moja devojka primetila nedostatke kao sto i mr brada ali ja i njoj kazem da stvari koje ona primecuje su u 90% slucajeva profesionalna deformacija.

Ako je klijent zadovoljan onda je posao dobro uradjen na kraju dana.
 
Mislim da ipak postoji razlika kada neko komentarise laicki naspram profesionalca.
Najbolje to pitati vlasnika prve kuhinje kako mu je bilo da procita, a iskreno, mislim da svakog povredjuje. Okomili smo se tamo da sudoperu, kao da je smak sveta.

Cinjenica je da treba obratiti paznju pre nego sto se ista komentarise, jer mnogo ljudi cita koje to povredjuje.
Ako nesto moze da se promeni ili neko trazi komentar - ok, treba reci, ali kad je nesto gotovo i neko zeli samo da pokaze, stvarno treba obratiti paznju.
 
Slazem se, tehnicki komentari su na mestu, samo je nesrecno formulisano. Tako da Jovana, za koju godinu renoviranje kuhinje kod Brade 😂

Mozda ispadne skuplje, ali ces dobiti i kuhinju od farbanog medijapana ili kvalitetne iverice, razume se covek
 
Bolje perfekcionista da ti pravi kuhinju, nego moralni gigant.

Ok, nije trebalo da prokomentarise, skrenula mu je paznju Jovana, necemo vise napadati coveka.
Isto tako nije bilo ok ni kad se prva kuhinja komentarisala koju je on objavio, pa su svi uskocili nesto da kazu. Ljudima bude krivo kad procitaju tako nesto, isto kao Jovani.
Tako da mozda za ubuduce svi da razmisle pre nego sto ukazu na mane, iako je svaki komentar bio konstruktivan.
Meni ni iz dzepa ni u dzep,ja Sam dobila sta Sam zelela I jako Sam zadovoljna izgleda tacno onako kako Sam zamislila .
Pozdravi svim dobrim ljudima
IMG_20240914_094911860.jpg
 
lepo nije isto sto i istina. Covek dade strucnu kritiku ali to nije lepo jer se vama ne svidja, pa toje klasicni primer pahuljice
То што је написао нема везе са стручном критиком. Да би критика била стручна, она мора да буде објективно избалансирана. Нпр: добро глобално искоришћен простор, складно уклопљене ручице са фронтовима, добро позиционирана судопера, спрам искористивости радне плоче, али плоча за кување би требало да буде више удаљена од рерне, аспиратор није добро поравнат са не знам већ чиме, итд. у ситна цревца, ако је баш запело да се даје стручна критика, мада нисам видео да је Јована тражила стручну критику (а у питању је њена приватна кухиња), већ је желела да подели искуство. Зато је с правом реаговала.

Наздравље ти кухиња, Јована, да ти кифлице буду мекане и сочне као што су ти фотографије!
 
Meni se kuhinja dopada, laicki, zapravo kao sto sam vec rekla najvise mi se svidja sto nema lajsne izmedju plocica i parketa ili je ima ali je tanka. Jedino sto mi smeta je polozaj grejne ploce koja je malo zavučena (isto sam kritikovala i kod jedne bradine kuhinje, u pitanju je bila sudopera) ali ako jovani tako odgovara onda ok. Ja recimo nikada ne bih birala da mi bilo koji element bude tako da kazem "polovicno" dostupan, ja bih ovde, ako vec nije moglo drugacije, pre stavila uzu plocu sa dve ringle.
 
Meni se kuhinja dopada, laicki, zapravo kao sto sam vec rekla najvise mi se svidja sto nema lajsne izmedju plocica i parketa ili je ima ali je tanka. Jedino sto mi smeta je polozaj grejne ploce koja je malo zavučena (isto sam kritikovala i kod jedne bradine kuhinje, u pitanju je bila sudopera) ali ako jovani tako odgovara onda ok. Ja recimo nikada ne bih birala da mi bilo koji element bude tako da kazem "polovicno" dostupan, ja bih ovde, ako vec nije moglo drugacije, pre stavila uzu plocu sa dve ringle.
Alisa instalacije su takve bile za sporet, da spakujemo masinu za sudove ,sudoperu ,ugradnu rernu I mikrotalasnu ovo je bilo jedino resenje .2 ringle I aspirator za normalnu plocu bas cudno izgleda :) mada Sam I o tome razmisljala .Nigde nisam videla uski aspirator samo za 2 ringle.A ne valjda da ringle budu uz sudoperu ,gledali smo sve kombinacije .Ja nikad nisam koristila vise od 2 ringle istovremeno tako da dostupnost nece biti problem.Jednostavno u 4.5 m kuhinje ugaone ne moze bolje ,Ako hocemo sve uredjaje da stavimo tu
 
Mesec dana od početka primopredaja, zgrada nije očišćena nijednom. Senzori su toliko slepački postavljeni, kao što možete videti na slici, ali veći problem je nedovoljan broj senzora pa tokom prolaska od ulaza do stana ili od stana do parking mesta 30-40 posto vremena ste u mraku.
Neka oštećenja u zajedničkim prostorijama su postojala još u martu i još nisu sanirana.

IMG_1113.jpegIMG_1086.jpegIMG_1085.jpegIMG_1083.jpegIMG_1075.jpegIMG_1074.jpegIMG_1073.jpeg
 
A neki neandertalci, danas bacaju pakovanja silikona i razno đubre iz zgrade na ulicu i na parking toplane. Prosto neverovatno.
 
Mesec dana od početka primopredaja, zgrada nije očišćena nijednom. Senzori su toliko slepački postavljeni, kao što možete videti na slici, ali veći problem je nedovoljan broj senzora pa tokom prolaska od ulaza do stana ili od stana do parking mesta 30-40 posto vremena ste u mraku.
Neka oštećenja u zajedničkim prostorijama su postojala još u martu i još nisu sanirana.

Pogledajte prilog 212361Pogledajte prilog 212362Pogledajte prilog 212363Pogledajte prilog 212364Pogledajte prilog 212365Pogledajte prilog 212366Pogledajte prilog 212369
Slažem se u potpunosti sa vama. Ulazi su neočišćeni, vrata na mom spratu umazana belim krečom, garaža takođe sva prašnjava. Kontaktiraću profesionalnog upravnika da potvrdi od kada kreće redovno čišćenje zgrade od strane firme za održavanje. Skupština mora da je osnovana jer je upravnik već izabran.
 
spratu umazana belim
Slažem se u potpunosti sa vama. Ulazi su neočišćeni, vrata na mom spratu umazana belim krečom, garaža takođe sva prašnjava. Kontaktiraću profesionalnog upravnika da potvrdi od kada kreće redovno čišćenje zgrade od strane firme za održavanje. Skupština mora da je osnovana jer je upravnik već izabran.
Ne znam kako sada izgledaju protokoli za primopredaju ali znam kako je nekada bilo. Vlasnici stanova sa investitorom vrše primopredaju tako što se stan pregleda i sačini zapisnik o svim nepravilnostima koje je investitor dužan da otkloni i u kom roku.
Ali, isto tako, vrši se pregled i primopredaja zajedničkih prostorija, instalacija, uređaja. Taj zapisnik je ranije potpisivao predsednik kućnog saveta (izabere se na brzinu) a sada verovatno to može da potpiše profesionalni upravnik koji je angažovan na osnovu unapred date saglasnosti kupaca. Možda grešim, ali mislim da je dobar savet da što pre pronađete i kontaktirate tog profesionalnog upravnika i da mu skrenete pažnju da obavezno traži otklanjanje svih propusta i da ukoliko to ne učini već potpiše zapisnik da je sve u redu (iako nije) tražićete od njega da finansira sve neophodne popravke. U zgrdi sigurno postoji niz zajedničkih, tehnički kompleksnih sistema za koje će eventualna popravka kasnije biti veoma skupa. Investitor može da pokuša da se izvuče sa pričom - sve je bilo ispravno na primopredaji, evo zapisnik....to ste vi oštetili nakon ulaska u zgradu.
 
Vrh