Šta je novo?

Lasta

Napisah jutros da je nešto čudno tu, jer šta će autobus tako daleko od svoje trake. Sad sve zavisi šta će vanredni tehnički da pokaže. Vozač je i pored toga u velikom problemu - ima 3 mrtva i 5 povređenih, i treba živeti sa tim. Firma se već pere i ograđuje kao i uvek u takvim okolnostima. Nema šanse da će stati iza svog čoveka.
https://www.blic.rs/vesti/hronika/pogin ... ih/ensh7g8
 
Subota uveče, kombi na liniji Valjevo - Beograd. Neki putnici nisu mogli da uđu u Ubu zbog prepunog kombija, a sve zbog toga što klošari iz Laste neće da pošalju normalan autobus.

IMG_20210724_205355.jpg
 
Guraju se u autobusu umesto da lepo sednu na voz.
 
Кад људи у глобалу нису ни свесни постојања воза нити знају да дођу до Прокопа.
 
Субота увече, кад си у бограду? 21 и касније? Колико често возе аутобуси који извлаче из рупе? на 45минута? Возе ли уопште тако касно?
 
Vozi 36 do ponoći. Svaki iole pismen forumaš to zna (ako treba i da proveri).
 
Опет, железница је свет за себе и људи углавном игноришу њено постојање и махом бирају аутобус радије.
 
Pa dovoljno je samo pogledati koliko ti vremena treba železnicom, a koliko autobusom do Niša (na primer), ni ne čudi što se železnica manje koristi.
 
Slika železnice može da se promni jedino marketingom i promovisanjem dobrih stvari, recimo promovisanje brzine kojom voz stiže do Valjeva.
ISto tako mislim da će biti velikih promena u mentalitetu ljudi kad se otvori Beograd-Novi Sad, samo se priča o toj brzoj pruzi i ljudi će videti da se stvari menjaju na bolje. Još ako predsednik par puta izabere voz sa svom njegovom novinarskom pratnjom to može da utiče dosta.
 
Mislim da se neće promeniti mentalitet ljudi što se tiče pruge BG - NS, zato što je nju i onako koristio veliki broj ljudi do početka radova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867185#p867185:2d0olbmh je napisao(la):
Igor » 26 Jul 2021, 02:37[/url]":2d0olbmh]Guraju se u autobusu umesto da lepo sednu na voz.
Da je tako jednostavno, svi bi se vozili vozom, a ovaj polazak bi bio ukinut zbog toga što nema putnika. Biće da postoji ozbiljan problem sa železnicom pa je ljudi izbegavaju kao recimo to što su stanice raštrkane po gradu bez ikakvog reda i smisla po nekim rupama i niko ne zna kako da dođe do njih, a na kraju zašto bi se uopšte cimao kad mu je mnogo lakše i jednostavnije da ide autobusom.
 
железнице имају проблем што тамо раде све ...., који не умеју да направе ред вожње који одговара путницима
 
Džaba ti i red vožnje koji će odgovarati, ako vremenski brže stigneš autobusom (za određene destinacije).
 
барска пруга до Ужица је конкурентна аутобусу. ако негде треба да има нормалан ред вожње, то је управо ту
 
Takodje na liniji 5530
2.8.2021. 75143
20210807_133343.jpg

I 45140 u pokusaju slikanja 16.7.2021.
20210807_133523.jpg

I 5.8.2021.
20210807_133255.jpg
 
Ovaj zadnji ikarbus je garazni broj 5410, ne znam gde si uspeo da vidis ovaj broj sto si napisao. :)
 
U ovom belom polju napred pise 75410,to je ono sto sam hteo da napisem samo sam umesto 7 napisao 4 a nisam to ni primetio,video sam da sa strane pise 5410 ali sam mislio da je samo otpala ili se obrisala sedmica.
Iskreno ne peatim i ne pamtim garazne brojeve.
U svakom slucaju hvala na ispravci.
20210815_164546.jpg

A sada vidim da sam permutovao 1 i 4 :bash:
 
Vrh