Šta je novo?

Lasta

Ako je po nečem Lasta poznata, to je upravo po "svaštarenju". Dešavalo se da na školskoj liniji od par kilometara vozi turistički Berkof, ali se dešavalo i da na liniji Beograd-Inđija ide zglobni gradski Ikarbus.
Jedino što je činilo da postoji izvesna unificiranost su upravo Berkofi, Ikarbusi i Sorovi, koji su vozila koja traju preko 20 godina i koja su bila kamen temeljac Lastinog voznog parka. Sada više neće biti ničeg od nabrojanog, kupovaće se na kašičicu, a Otokari, BMC-ovi (možda i Higeri dođu na red), niti su pravljeni da traju, niti će trajati, i biće ko zna čega još.
Kako u Beogradu više nema njihovih Ik-206 i Ik-201, meni od tog momenta to više nije "ta" Lasta.
 
После дужег времена ето га опет
1000069502.jpg
 
Danas video kod Lastine stanice bus na kom piše 122M, ne piše nigde o njemu, jel zna neko kuda ide?
 
Danas video kod Lastine stanice bus na kom piše 122M, ne piše nigde o njemu, jel zna neko kuda ide?
То је линија превоза радника РБ "Колубара"која вози Београђане који раде у Колубари на посао од Карађорђевог парка до Рудоваца код Лазаревца.
 
Данас сам видео старијег белог Ластиног МАНа на аутопуту. (Старијег попут Јапанаца)
 
Баш таквог, само без црвено-плавих линија.
 
Vozio sam se njim nekoliko puta. Mislim da je SÜ283, što će reći da ima malolitražni D0836 motor. Lepo je i išao, i solidno udoban, al baš da vozi do Subotice, pa i do Kragujevca. Mislim, nije da se ne može sa njim putovati do dva sata vožnje, al to je pre prigradski bus, nego međugradski. Po inostranstvu, ozbiljni busevi GT klase znaju da voze od aerodroma do centra grada. Nije to baš neophodno, ono dve krajnosti, al govori dosta o međugradskom prevozu putnika kod nas.
 
Да ли је ово Младеновац преузео неке поласке на 560 или су само испомоћ?Доста често виђам возила која нису у Барајеву,на 560 су били и сор из Обреновца 8132 и ова темса на слици и 9404 и Авалин Терито 7808.Мислим да је РЈ Барајево у говнима до гуше.
IMG_20240115_221416.jpg
 
Verovatno je ispomoć. Čini mi se da je bio i avalin BMC 7905 na ispomoći.
 
Терито 7804 је у питању.
 
Kuda vozi linija 665? Viđam je već drugi put kod Studenjaka ali je nema nigde na sajtu... Imaju li još neke linije koje voze ali ne pišu nigde?
 
Kuda vozi linija 665? Viđam je već drugi put kod Studenjaka ali je nema nigde na sajtu... Imaju li još neke linije koje voze ali ne pišu nigde?
Те Ластине линије 600 и 700 возе са БАС-а у насеља ван града Београда,али која нису тако далека типа Сурдук,Доњи Товарник,Фаркаждин.Зато их нема у нашем систему и наплата карата се врши другачије,линије не припадају нашем систему.
 
То нека заоставштина ИТС са краја 80их?
 
Превоз за Барајево и Лазаревац је најгори.Барајево сваки дан има неке испомоћи из Младеновца на 560 док се малопре нису појавили 581Е у 7:50 из Лазаревца,у 8:00 из Лазаревца 581 као и 581Е у 8:15 из Лазаревца,сад је Ластрин у 8:30 дошао.Народ се смрзава због њих!Нек дође Стрела и нек раде поласке ка Барајеву и Лазаревцу јер је ово неиздрживо.
 
Zašto misliš da je Strela zainteresovana za taj potez, komplikovan je i zahtevan, mnogo se habaju vozila, njima se to ne isplati.
Bolje Lazarevac i Barajevo da traže bolji Bg voz jer je brži i većeg kapaciteta.
 
Те Ластине линије 600 и 700 возе са БАС-а у насеља ван града Београда,али која нису тако далека типа Сурдук,Доњи Товарник,Фаркаждин.Зато их нема у нашем систему и наплата карата се врши другачије,линије не припадају нашем систему.
Da li imaju negde trase tih linija? Neko je na početku napisao al to je bilo pre skoro 15 godina
 
Vrh