Šta je novo?

Lasta

31N Studentski trg - Konjarnik

37N Trg Republike - Kneževac

308N Slavija - Veliki Mokri lug

401N Dorćol - Pinosava

511N Trg Republike - Sremčica
 
[url=http://.rs//viewtopic.php?p=437691#p437691:256xot8s je napisao(la):
Somi303 » Ned Mar 05, 2017 3:16 pm[/url]":256xot8s]Дојадило ми је више да морам да машем као кр**** не би ли се смиловали да стану, па ће тако од сад сваки, као и овај да попије пријаву јер неће да стане на станицу. На снимку се види сестра како је дигла руку не би ли се он смиловао да стане, (ја сам све време држао подигнуту руку, чим је изашао из кривине то сам урадио), али није рачунао да га ја снимам. Планирао је да пројури као што увек раде, али чим сам ја подигао телефон возач је набоо на кочницу и стао ван станице. Прво нисам хтео да га пријавим, али је возач помислио да је у реду да вербално нападне моју сестру кад је ушла (са том намером је отворио само предња врата) па сам се брзо предомислио. Извињавам се на псовању, нисам таква особа (што се и закључи по речима које сам употребио јер немају смисла :mrgreen:), а декица којег возач није сачекао да уђе у аутобус ме је само допунио јер је и њему докурчило то њихово понашање.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=t2neFN7DF3M[/youtube]

Evo onako bezveze jednog primera vezanog za ne stajanje. Ovde U Brazilu ( jeste veliki, ali je svuda tako) vozac ne staje na stanicu dok putnik u busu ili na stajalistu ne pritisne dugme, odnosno podigne ruku. I tako je svuda, bilo to prigradsko naselje ili sam centar neke metropole ( gde su inace prevozna gradska sredstva jako dobra,mogu reci) . Dugo vremena mi je bilo potrebno da shvatim da li je to glupo ili ne, dok se nisam navikao. Doduse, nisam shvatio puno sem da je to dobijanje na vremenu. Jednostavno ako niko na stanici nema potrebu za tim brojem, ili u busu niko nece da izadje na toj stanici, autobus ne staje, nastavlja. Naravno, glavna mana je sto jednostavno cesto se desi da se bus promasi (i niko se puno ne tangira,ceka sledeci), ako se ne vidi na daljinu broj, pa se ne podigne ruka na vreme, :lol: Kad se podigne ruka staju i koce ko ludi. Ali eto, navika je cudo.
 
Pojam vremena u Brazilu i pojam vremena u Evropi su razlicite stvari, koliko sam ja shvatio iz mojih mesec dana boravka u Rio de Zaneiru.
Mentalitet kasnim ili zakasnicu nasprami mentaliteta, stici cu, opusteno, vreme je prijatno, sunce sija, zene su oko nas... :D
Mozda je to razlog tak og odnosa?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439826#p439826:135myugb je napisao(la):
laki72 » Uto Mar 14, 2017 7:18 am[/url]":135myugb]Pojam vremena u Brazilu i pojam vremena u Evropi su razlicite stvari, koliko sam ja shvatio iz mojih mesec dana boravka u Rio de Zaneiru.
Mentalitet kasnim ili zakasnicu nasprami mentaliteta, stici cu, opusteno, vreme je prijatno, sunce sija, zene su oko nas... :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Ima u tome istine. Doduse ziveti se nauce i neke druge stvari. U svakom slucaju podneblje i bez ratovna stanja cine ljude da zive opustenije. Toliko da nikad necete cuti u putnickom autobusu : Jel mogu da spustim naslon? To se svi spustaju redom bez da ikom zasmeta da li ima dovoljan prostor da stavi noge. A pritom da imamo autobuse za nasa intern. putovanja kao oni ovde za sam Brazil, svi bi trcali da kupe kartu. Udobnost je tolika da ne moze sa se opise. Milina putovati busem.
 
Mislis na ovakav prevoz u autobusima ?


85d61d5ce6335462445facc4b62cc924.jpg


fcd9304e17d570a15d66296c7fe9f061.jpg


Da, zaista sjajna sedista u odlicnim autobusima turisticke klase.
Salili smo se da bi se za evropu radje vracali ovakvim busom, nego ekonomskom klasom Lufthanse ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439912#p439912:2fn9htlj je napisao(la):
laki72 » Uto Mar 14, 2017 12:28 pm[/url]":2fn9htlj]Mislis na ovakav prevoz u autobusima ?


85d61d5ce6335462445facc4b62cc924.jpg


fcd9304e17d570a15d66296c7fe9f061.jpg


Da, zaista sjajna sedista u odlicnim autobusima turisticke klase.
Salili smo se da bi se za evropu radje vracali ovakvim busom, nego ekonomskom klasom Lufthanse ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Upravo to! hehe. Ima jos i boljih varijanti, ova je regularna kojom si se ti provozao :). Npr., izmedju ostalog, za par evra razlike ( cak samo 2,3) mozes da se vozis u donjem delu autobusa (u busu gde ima tog dela) gde su stvarno fotelje ( bukvalno kreveti) sa malim tv-om ispred i friziderom sa besplatnom vodom. Uglavnom ih ima oko 11, 3 sa desne po jedna, i po 4 para sa leve strane.

Zakljucak ,da ne bude da pisem putopis, je da kad sam prvi put dosao to mi je bilo najvece iznenadjenje, neznajuci sta da ocekujem od Brazila u tom smislu. Ali mogu reci da je fenomenalno i da ne mogu nekad da shvatim da se povremeno sami brazilci bune oko autobusa, jer kad bi znali koliko je kod nas neudobno, skuceno i sa kapljicama koje padaju niz prozor ka unutra, cutali bi sve u sesnaest. Evo jedna slika , nemam trenutno svoju, sa neta Onibus semi leito. Polulezeci rekli bismo.
ATTACH]mg]
 
па добро, узевши у обзир величину земље и колике су тамо раздаљине између градова, разумљиво је да аутобуси буду овакви
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440023#p440023:1gfynypy je napisao(la):
JohnnyLee » Sre Mar 15, 2017 3:51 am[/url]":1gfynypy]па добро, узевши у обзир величину земље и колике су тамо раздаљине између градова, разумљиво је да аутобуси буду овакви
Jeste, ali bilo bi lepo da se iz Srbije ,recimo, putuje u neku dalju, pa i blizu evropsku drzavu sa udobnijim autobusima :)
 
Naša Lasta pošalje prigradskog Sora na međunarodnu liniju, i pošalje VDL Berkof na gradsku liniju unutar dve zone, 461, i pošalje turističkog dabldekera da danima radi liniju Beograd-Stara Pazova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440177#p440177:3w3vazri je napisao(la):
EUKALIPTUS » Сре Мар 15, 2017 8:03 pm[/url]":3w3vazri]Naša Lasta pošalje prigradskog Sora na međunarodnu liniju, i pošalje VDL Berkof na gradsku liniju unutar dve zone, 461, i pošalje turističkog dabldekera da danima radi liniju Beograd-Stara Pazova.

Davidenkouu":3w3vazri je napisao(la):
Nije lasta nego glupi dispečer

MASTER! :mrgreen: :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440177#p440177:2z2pa1fo je napisao(la):
EUKALIPTUS » 15 Мар 2017, 20:03[/url]":2z2pa1fo]Naša Lasta pošalje prigradskog Sora na međunarodnu liniju

видео сам једном Ластиног СОР-а у неком граду у ЕУ, не могу да се сетим тачно где. возио је неку групу туриста
 
Доста људи тврди како је видело приградског СОР-а у ласти, али ја никада не. Само бих напоменуо особама које гледају возила само споља, да их широка врата у средини не заварају. Уз та широка врата се не налази широк простор за колица, са бебама, кабаст пртљаг, и масу путника који стоје. Та врста аутобуса се назива приградски пакао, или Је*емИхШтоСуПослалиОвоГо*ноДаНеМожешДаУђеш. Не треба их погрешно мешати са стандардизованим приградским аутобусима.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440220#p440220:2jnoiw73 je napisao(la):
Norexan » Čet Mar 16, 2017 12:47 am[/url]":2jnoiw73]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440177#p440177:2jnoiw73 je napisao(la):
EUKALIPTUS » Сре Мар 15, 2017 8:03 pm[/url]":2jnoiw73]Naša Lasta pošalje prigradskog Sora na međunarodnu liniju, i pošalje VDL Berkof na gradsku liniju unutar dve zone, 461, i pošalje turističkog dabldekera da danima radi liniju Beograd-Stara Pazova.

Davidenkouu":2jnoiw73 je napisao(la):
Nije lasta nego glupi dispečer

MASTER! :mrgreen: :kafa:

Zar nije tako,ima dosta despecera za koje ni sam ne znam kako tu rade jer sve naopako rade.
 
Саопштење поводом Студије нове мреже приградских и локалних линија у Београду

ЛАСТИНО ЦАРСТВО И ДИСКРИМИНАЦИЈА ПРЕДГРАЂА

Студија нове мреже приградских и локалних линија у Београду не доноси никакве системске промене, него тек смањивање броја полазака аутобуса тамо где их иначе има мало ради „мера штедње“, и даље диктирање услова превоза од једног превозника на штету житеља предграђа.

У Београду се одавно са сажаљењем гледа на некога ко у школу или на посао у Београду путује Ластом. Ласта је постала симбол неког трећег света при Београду, далеког и тешко доступног, подручја у којем већина Београђана није била осим у на свадбама или другим породично важним догађајима. Одатле се становништво данас исељава и пола њива је у парлогу. До уништења приградских железница током реформи по диктату ММФ крајем 1960-тих тамо се свака њива на продају јако брзо продавала, а становништво повећавало.
....
Иако су највећа насеља свој урбани развој оријентисали у односу на железнице, железница уопште није разматрана у студији.
....
Како је незванични циљ студије било смањење трошкова, искључивање железнице из студије је још већи парадокс.
Опширније на блогу Удружења љубитеља железнице.
 
5178 na 860.
Zar ne sme starije vozilo od 13 godina da vozi prigrad?
20170317_161631_1.jpg
 
duple Liaze sam obozavao secam ih se kad su bili u gradskom prevozu.Isao sam cesto na liniji 95
 
Ja их до сада уживо никада нисам видео, а тек сам скоро и сазнао да их Ласта има :(
 
Bili su jedno vreme u Obrenovcu, pa u gradskom u BG-u, pa u Kragujevcu, pa do juče opet u Obrenovcu i na kraju u Beogradu :D
 
Vrh