Šta je novo?

Kupovina novog televizora

Hello, 21. vek je, TV je prevaziđen.

Nisam izbacio TV zbog Pinka i Hepija, već zbog nekvalitetnog i senzacionalističkog sadržaja na svim ostalim kanalima. Pritom mislim i na kanale koji imaju "naučni sadržaj" koji je na jako diskutabilnom i upitnom nivou. Koji su to kvalitetni TV kanali? Fudbal ne pratim. Informativni program ne pratim. Naučno-obrazovne emisije su često površne, a onih par izuzetaka koji su vredni gledanja, mogu da pustim na internetu kada mi odgovara i kada imam slobodnog vremena.

Ljudi uglavnom koriste TV da im pravi društvo u stanu i da im zvrnda dok nešto rade ili se motaju po stanu. Nisu navikli na tišinu, što je razumljivo. U takvim situacijama više volim da pustim neku kvalitetnu muziku nego da uključim TV i da upijam hiljadu nepotrebnih informacija u minutu, čime remetim dugoročnu koncetraciju.

P.S. Ne može da se poredi sa mobilnim telefonom. Tu uglavnom pretražiš šta te zanima, pročitaš i tu se završi. Kada pričamo o društvenim mrežama i TVu, tu su stvari donekle slične jer ćeš bespotrebno, svesno i nesvesno, dobiti hiljade informacija koje ti ne trebaju, a koje utiču na tebe, po mom mišljenju negativno. Treba sačuvati mentalno zdravlje i kognitivne sposobnosti u vremenu kada najviše novca zarađuje neko ko krade tvoju pažnju.

I da, to "Tehnologija služi da uzimamo od nje ono što nam treba, a ne ono što nam nameću" je danas nemoguća misija. Previše ti se stvari nameće, pa na kraju podsvesno poludiš i kažeš "uzeću sve".
Свесно сам полудела и рекла "не узимам ништа", и осећам се перфектно.
Потпуно се слажем са твојим ставом и драго ми је па макар била у мањини.
Слободан Тркуља о садашњој музици: "Они су већина а ми смо суштина". Ако Тркуљину мисао ситуирамо у складу са насловом, ми смо суштина јер бирамо, а они су већина јер су бирани.
 
Cao ljudi treba mi pomoc oko televizora, dvoumim se izmedju ova dva modela : Smart televizor Sharp 43BJ5 i ovaj Smart televizor Sharp 50BJ5, po ceni su slicni ali ne znam koji je bolji? Moze i neki treci primer ako neko zna bolje za ove cene? Hvala!
Odnos cene i kvaliteta je fantastican.
 
Kupih teslu. Lepo uredjeno groblje aa cca 75 sahranjenih pikaela...
6A4EB099-04D2-4E99-AE48-6E028BBD5607.jpeg
 
Vrh