Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Verovati nekome sa 3 posta na forumu koji je dosao 22. septembra. Dobro se nisi pojavio 2. aprila 2022. da nam prosipas te price.

Naravno da niko nije ucenjen da kupi bilo sta i naravno da osim ove uzmi racun igre niko nije dobio stan a pogotovo ne u Kuli Beograd. LOL
Koliko naivan mora da bude covek da poveruje u takve bajke i price? Izgleda veoma. Na kraju krajeva i da je neko "ucenjen" ne bi ga zalio. Iskreno trebalo bi nogom u dupe da se udara ako je bio ucenjen za BW Residence da kupi na primer.

Prodaju se stanovi onima koji imaju da plate i to je to prosto kao pasulj. Ponuda i potraznja.
Kupci su razni. Sto nasih iz inostranstva, sto nekih lokalnih a neki broj i stranaca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883827#p883827:6k0yamps je napisao(la):
vradovic » Ned Sep 26, 2021 9:51 pm[/url]":6k0yamps]Verovati nekome sa 3 posta na forumu koji je dosao 22. septembra. Dobro se nisi pojavio 2. aprila 2022. da nam prosipas te price.

Naravno da niko nije ucenjen da kupi bilo sta i naravno da osim ove uzmi racun igre niko nije dobio stan a pogotovo ne u Kuli Beograd. LOL
Koliko naivan mora da bude covek da poveruje u takve bajke i price? Izgleda veoma. Na kraju krajeva i da je neko "ucenjen" ne bi ga zalio. Iskreno trebalo bi nogom u dupe da se udara ako je bio ucenjen za BW Residence da kupi na primer.

Prodaju se stanovi onima koji imaju da plate i to je to prosto kao pasulj. Ponuda i potraznja.
Kupci su razni. Sto nasih iz inostranstva, sto nekih lokalnih a neki broj i stranaca.
Niko nije pominjao nista za Kulu. Konkretno znam da se to radilo za prve dve zgrade koje je radio Energoprojekat. Ne vidim kakve veze ima datum registracije. Evo ti si se registrovao 2007 pa mislis da je bnv dobra kupovina... Sta reci tek na to...
 
BW Residence ako iole postoji sansa da ima primer da je neko indirektno "nateran" da kupi stan, taj sto je "nateran" treba da slavi taj dan kada se odlucio da kupi jer je cena do danas porasla oko 50%, a prinos na retnitranje ja za ove 3godine imao sigurno najbolji u odnosu na sve ostale novogradnje.
Taj drugi je onda ispao prilicno glup sto on nije kupio stan, jer je propustio ogromnu zaradu i na skoku cene stana i na rentiranju.

Sta uopste znaci indirektno nateran?

Znam sada vec preko 20 porodica koje su kupile stan, i ne cuh nikog da je bio teran da kupi stan, vec su listom svi verovali da ako se zavrse sve ove do sada predstavljene zgrade da ce ili imati odlican prinos na rentu ili lepo mesto za zivot pored reke. Vecina je cak ili apoliticna ili ne simpatise vladajuce stranke, a niko od njih nema nikakvog dodira sa politikom, tenderima itd( preko pola ih zivi i radi u inostranstvu vise od 10-20godina)
 
Gde da se prijavim za tu vrstu novčanika da mogu da me teraju da kupujem stanove?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883832#p883832:6n1e50iq je napisao(la):
rayray » 26 Sep 2021 08:59 pm[/url]":6n1e50iq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883827#p883827:6n1e50iq je napisao(la):
vradovic » Ned Sep 26, 2021 9:51 pm[/url]":6n1e50iq]Verovati nekome sa 3 posta na forumu koji je dosao 22. septembra. Dobro se nisi pojavio 2. aprila 2022. da nam prosipas te price.

Naravno da niko nije ucenjen da kupi bilo sta i naravno da osim ove uzmi racun igre niko nije dobio stan a pogotovo ne u Kuli Beograd. LOL
Koliko naivan mora da bude covek da poveruje u takve bajke i price? Izgleda veoma. Na kraju krajeva i da je neko "ucenjen" ne bi ga zalio. Iskreno trebalo bi nogom u dupe da se udara ako je bio ucenjen za BW Residence da kupi na primer.

Prodaju se stanovi onima koji imaju da plate i to je to prosto kao pasulj. Ponuda i potraznja.
Kupci su razni. Sto nasih iz inostranstva, sto nekih lokalnih a neki broj i stranaca.
Niko nije pominjao nista za Kulu. Konkretno znam da se to radilo za prve dve zgrade koje je radio Energoprojekat. Ne vidim kakve veze ima datum registracije. Evo ti si se registrovao 2007 pa mislis da je bnv dobra kupovina... Sta reci tek na to...

Ovo je tema Kula Beograd. Imas temu BW Residence pa tamo pisi o tome.
Veruj mi u debeloj si zabludi. Zivis u virtuelnoj realnosti gde trazis izgovor zasto je nesto lose i to radis na silu.
Nema nikakve prisile i nema nikakvih slicnih gluposti. Raznih prica ima ali verovao ili ne vecina su gluposti.
Voda u garazama, podzemne reke, prisiljeni kupci, prazna zgrada, niko tu ne zivi, nisu prodali stanove i slicno.

Zao mi je sto moram da te razocaram. Sve glupost do gluposti. Ljudi se utrkuju ko ce da kupi stan u BW Residence i to ti je realnost a sa pogledom na reku stan ni ne stigne do oglasa.
 
Zar nisu svi stanovi prodati u BW Residence i zasto ljudi preprodaju stanove?
 
Prodati su svi stanovi.

Uvek moze da se desi da nekome treba novac za lecenje ili za neke druge stvari i jednostavno da je prinudjen da proda. Na primer ako je kupio na kredit pa ne moze vise da placa ili neki levi razlog. Mozda razvod ili nedaj boze neko umre pa naslednicima je lakse da prodaju nego da se dogovore kako da ga dele.

https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 2770315097
https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 2770315097
https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 2770315097

Iz mog licnog iskustva ovo je premali broj stanova na prodaju za takve zgrade. Ni jedan sa pogledom na reku a to samo znaci da je poraznja jako velika.

Ovako ce da bude i za Kulu Belgrade jednog dana.
 
Ova dva su objavljena pre 15 dana.
Ako si kupio stan na kredit, taj isti stan ne mozes da prodas dok ne isplatis kredit prvo.
Ja bih pre rekao da je pranje para, al to je moje misljenje, a i to da su kupili sa 2,3k sad na oglasu nema ni jedan ispod 4.5k sto mu doje na stan od 60kvm2 100k eura zarade za manje od god, dve... nije lose.
 
Ovi stanovi iz oglasa su vlasnistvo agencija. 95% na oglasima su takvi. Nema tu nikakvih kredita, obrt novca i ogroman profit.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884199#p884199:igqif8j2 je napisao(la):
srdjanprpa » Pon Sep 27, 2021 9:53 pm[/url]":igqif8j2]Ova dva su objavljena pre 15 dana.
Ako si kupio stan na kredit, taj isti stan ne mozes da prodas dok ne isplatis kredit prvo.

Može da se proda. U ugovoru se stavi da deo ide banci na konto otplate kredita a ostatak na račun prodavca. Kad im legne lova skidaju hipoteku, i sve to ide glatko.
 
Samo što retko ko hoće da se cima sa tim sem ako cena nije niža. A onda je i to veća papirologija bankama pa često i izbegnu da kažu potencijalnim kupcima da je to moguće tako da većina misli da se ne može prodati stan koji se otplaćuje kreditom.
 
Ja sam tako prodao stan po vrlo visokoj ceni, imao sam i više potencijalnih kupaca i nikom nije predstavljalo problem što mora deo novca da uplati banci. Nema nikakve papirologije, prodavac podnese zahtev za prevremenu otplatu i dobije potvrdu o stanju kredita na dan. Mislim da sam čak ovo uspeo da odradim bez odlaska u banku. Ne sećam se više.
 
Znam da to moze da se odradi, samo postoji jedna caka, u tom slucaju kupac mora da kupi stan na kes, ako hoces da uzmes na kredit stan, taj stan mora da bude u vlasnistvu prodavca bez hipoteke. Da napomenem pricam o stambenom krediti, da ne uletite sa moze sa kes kreditom.

I od prilike banke naplacuju 1% na preostali dug ako je uplata vec od 10k eura.
 
Grešiš, ovaj moj je bio kreditni kupac i sve se završilo bez ikakvih problema. A to stoji da moraš da platiš penale za prevremenu otplatu preko milion dinara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884459#p884459:6yrqc2tf je napisao(la):
srdjanprpa » 28 Sep 2021 01:46 pm[/url]":6yrqc2tf]Znam da to moze da se odradi, samo postoji jedna caka, u tom slucaju kupac mora da kupi stan na kes, ako hoces da uzmes na kredit stan, taj stan mora da bude u vlasnistvu prodavca bez hipoteke. Da napomenem pricam o stambenom krediti, da ne uletite sa moze sa kes kreditom.

I od prilike banke naplacuju 1% na preostali dug ako je uplata vec od 10k eura.

Nije istina da ne moze kreditom da se kupi stan koji je bio pod kreditom. Takodje ovo za prevremenu otplatu placa prodsvac koji se vec odlucio da proda stan a neke banke ne naplacuju prevremenu otplatu kredita.
 
Iskreno prvi put čujem neko pozitivno iskustvo sa time. Znam neke koji su muku mučili da prodaju takve stanove jer ih prvo odbije to što je pod hipotekom, a kasnije banka koja kaže da je to sve komplikacija tj u principu papir više. Mora da postoji dodatna papirologija jer nije isto kada novac ide direktno prodavcu i kada mora da se deli, plus se dug svakim danom menja. Ne znam ali mi je drago da čujem da može sve proći bez problema. mora da je imao dobru "podlogu" kod banke koja je jedva čekala da mu da kredit :)
 
To nije baš tako, možda za prodavca/kupca. Banka svakako gubi kreditnog platišu koji ranije isplaćuje kredit i mora da skida hipoteku. Tako da svi ukupno imaju malo više papira, a banka ostaje bez mesečnog harača pa joj to i nije najbolja opcija. Pa ženin brat je muku mučio da to što je skinuo deo kredita da mu smanje meseca, a ne ratu. 15 zahteva, papira i pretnja tužbom sa sve advokatom. Kažem, moguće je ali ko zna d ali će svuda biti tako glatko :)
 
Skidanje hipoteke je rutinska operacija koja mora da bude odrađena u svakom slučaju bilo da isplatiš kredit odmah, za 30 godina ili kad kupac to uradi umesto tebe. U svakom slučaju banka ne može da ti opstruiše prevremenu otplatu kredita, podneseš zahtev i odmah dobijaš iznos i partiju za likvidaciju, uplatiš lovu i završio si.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884576#p884576:1v0r3ea9 je napisao(la):
StariPosmatrač » Уто Сеп 28, 2021 8:44 pm[/url]":1v0r3ea9]Skidanje hipoteke je rutinska operacija koja mora da bude odrađena u svakom slučaju bilo da isplatiš kredit odmah, za 30 godina ili kad kupac to uradi umesto tebe. U svakom slučaju banka ne može da ti opstruiše prevremenu otplatu kredita, podneseš zahtev i odmah dobijaš iznos i partiju za likvidaciju, uplatiš lovu i završio si.

Управо тако, врло проста операција. У сваком случају, неко ко потроши неколико стотина хиљада евра сигурно није глуп и не узима кредите на невиђено и без да прочита уговор.
 
Ne razumete, operacija jeste prosta ali je to za banke papir i cimanje više i plus ostaju bez mesečnog harača tako da i ne pričaju ljudima da je to moguće ili da bar nije tako jednostavno. Zato narod i ne zna da je moguće prodati stan u kreditu. Banka niti hoće niti može da opstruiše prevremenu otplatu kredita ali će sve uraditi da do toga ne dodje. Tih 1% koji uzmu na prevremenu otplatu kredita je ništa u poredjenju sa kamatom koji uzimaju svakog meseca. Drago mi je da je kod nekih to prošlo veoma glatko, ne kažem da je nemoguće samo da nije baš česta praksa, a trebalo bi da bude tj što se tiče kupovine stana pod hipotekom na kredit. Možda kada narod sazna da može da proda svoj stan iako je u kreditu i da banka treba da radi svoj posao možda će i više takvih stanova biti u ponudi, a ne da idu na doboš.
 
Kako se to uopste isplati, otprilike se banci na kraju vraca 30% vise novca od pozajmljenog. Koliki su penali procentualno? Jedino da je cena stana toliko skocila da mu bar pokriva penale.
 
Obično je 1% penal na prevremenu otplatu što i nije neka cifra.
 
Hvala, nisam znao da je 1%, to je odlicno. Mislio sam da traze dosta vise.
 
Zakonom je definisano 1%, pri cemu mozes da vratis milion dinara godisnje preko bez ikakvih penala.

Koliko se inace vrati banci preko zavisi najvise od duzine otplate kredita. Mislim da na nekih 25 godina dodje 30% na kamatu.
 
Vrh