Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Злоупотреба заставе као декора градилишта. Тужно.
 
Не верујем да би ставили да им то успори застакљивање, вероватно немају материјала па да не би испало како су успорили

Једва чекам да крену рупе у путевима да прекривају заставама како би се малоумници ложили на ДРЖАВУ СРБИЈУ
 
Čovek bi pomislio da Srbija stvarno i nije postojala pre 2006. kad vidi ovakve stvari...
 
Pritom, da ovaj projekat sufinansiraju Emirati (Emaar) siguran sam da bi pored ove naše bila bar i njihova, ako ne i samo njihova zastava, na svakom objektu koji rade van svoje zemlje ističu svoju zastavu.
 
U našoj građevinskoj seljačkoj tradiciji postoji jedan lep običaj. Domaćin postavlja zastavu da se ponosno vijori na dan kada se spajaju rogovi na krovu, ili kada se krov završava. Nekako, u poslednje vreme, i taj običaj se ovako kalja i pošundava.
 
Vidim mnogo komentra po netu da zastava nije postavljena pravilno. Zastava je postavljena po svim pravilima:

1920px-Flag-of-Serbia-hv-svg.png


Gledao sam intervju rukovodioca projekta postaljanja fasadnih panela iz Nemacke firme koja ih proizvodi i po njegovim recima ovo je prvi projekt na kom postavljaju ovakve "custom made' panele. Takodje je receno da stakla dolaze i Kalifornije i da su prvih devet spratova stakla sa premazom (ili slojem) koji odbijaju ptice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861256#p861256:eem7tmm6 je napisao(la):
srecni_princ » Uto Jun 29, 2021 11:20 pm[/url]":eem7tmm6]Čemu ovo postavljanje zastave na površini koja tek treba da se zastakli i pritom je reč o delu zgrade gde će taj posao teći možda i najsporije ? Sada bar ne treba da se nadamo da će postavljanje fasade na ovoj strani i u ovom delu zgrade biti u neko skorije vreme. Ovolika zastava se ne razvlači da bi visila kratko...

Kako čemu. Danas Vučko dolazi na proslavu "završetka" gradnje Kule.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861405#p861405:2fral9zl je napisao(la):
Igormartin » 30 Jun 2021 02:41 pm[/url]":2fral9zl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861256#p861256:2fral9zl je napisao(la):
srecni_princ » Uto Jun 29, 2021 11:20 pm[/url]":2fral9zl]Čemu ovo postavljanje zastave na površini koja tek treba da se zastakli i pritom je reč o delu zgrade gde će taj posao teći možda i najsporije ? Sada bar ne treba da se nadamo da će postavljanje fasade na ovoj strani i u ovom delu zgrade biti u neko skorije vreme. Ovolika zastava se ne razvlači da bi visila kratko...

Kako čemu. Danas Vučko dolazi na proslavu "završetka" gradnje Kule.

Ako procitas pazljivo na vise mesta pise "proslava zavrsetka gradnje konstrukcije - Kule Belgrade"
 
Mimikrija kao i sve drugo u vezi ove vlasti, nevidjeni korupcionaski projekat i kancer ovog grada se sakriva iza nacionalnog simbola. JEr sada sledi pitanje, zasto Vam smeta zastava Srbije?
Smeta mi jer se zastava ove zemlje zloupotrebljava da bi prikrila nevidjenu kradju koja je na delu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861377#p861377:kzsenmnm je napisao(la):
Gazi Bengazi » Sre Jun 30, 2021 1:58 pm[/url]":kzsenmnm]Vidim mnogo komentra po netu da zastava nije postavljena pravilno. Zastava je postavljena po svim pravilima:

1920px-Flag-of-Serbia-hv-svg.png


Gledao sam intervju rukovodioca projekta postaljanja fasadnih panela iz Nemacke firme koja ih proizvodi i po njegovim recima ovo je prvi projekt na kom postavljaju ovakve "custom made' panele. Takodje je receno da stakla dolaze i Kalifornije i da su prvih devet spratova stakla sa premazom (ili slojem) koji odbijaju ptice.

Je l imaš negde taj intervju? Da šibneš link, hvala
 
Ali nije čak ni da se zastava koristi za prikrivanje korupcij, kriminala i lošeg projekta. Da li ste primetili koliko je zastava niklo po gradu? Zidovi prekrečeni u zastave, parkovi u bojama zastave, sve svuda u bojama zastave. To rade države koje nemaju istoriju, niti jednog drugog nacionalnog simbola, pa lepe zastave na svaki kvadratni santimetar i na svaku šolju, peškir i par gaća. Mi imamo viševekovnu istoriju kao narod, i trebalo bi da smo iznad toga da nacionalni identitet crpimo iz toga što imamo zastavu na apsolutno svakom koraku. Onaj mega jarbol na Ušću je takođe deo tog fetiša na zastavu koji određen procenat populacije ima, a koji trenutna vlast neguje i zaliva.
A pre nego što me neko optuži da mrzim sopstveni narod, da me sramota i tome slično - ja volim i svoju zemlju i svoju zastavu, i baš zato mi je poražavajuće to što se dešava. Zastava je zvanično, svečano obeležje puno značenja, ne j**eni tapet, niti je njeno isticanje na zapišanom zidu pored mosta dokaz rodoljublja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861587#p861587:1u07cqpa je napisao(la):
Myah » Чет Јул 01, 2021 12:54 pm[/url]":1u07cqpa]Ali nije čak ni da se zastava koristi za prikrivanje korupcij, kriminala i lošeg projekta. Da li ste primetili koliko je zastava niklo po gradu? Zidovi prekrečeni u zastave, parkovi u bojama zastave, sve svuda u bojama zastave. To rade države koje nemaju istoriju, niti jednog drugog nacionalnog simbola, pa lepe zastave na svaki kvadratni santimetar i na svaku šolju, peškir i par gaća. Mi imamo viševekovnu istoriju kao narod, i trebalo bi da smo iznad toga da nacionalni identitet crpimo iz toga što imamo zastavu na apsolutno svakom koraku. Onaj mega jarbol na Ušću je takođe deo tog fetiša na zastavu koji određen procenat populacije ima, a koji trenutna vlast neguje i zaliva.
A pre nego što me neko optuži da mrzim sopstveni narod, da me sramota i tome slično - ja volim i svoju zemlju i svoju zastavu, i baš zato mi je poražavajuće to što se dešava. Zastava je zvanično, svečano obeležje puno značenja, ne j**eni tapet, niti je njeno isticanje na zapišanom zidu pored mosta dokaz rodoljublja.

То са државним заставама је првенствено покушај ауторитарног државног апарата да себе изједначи са нацијом, покушај који судећи по реакцијама људи успева ван свих очекивања. Обична тробојка, као званична застава нашег народа, је мени много важнија као што ми је српски народ многи важнији од државе Србије о којој имам јако лоше мишљење и не бих марио да се поруши и изгради испочетка
 
Била једном једна држава где су сви били као нека браћа. Већина њих је знала шта хоће када дође моменат за то. Једини који нису знали шта хоће су уснули сан и пробудили пре тачно 30 година у некој магловитој утопији. И тако док су се расанили остали су добили оно шта су хтели, а они остали без ичега.
Они су и дан данас уснули, лутају немају циљ али и даље мрзе своју државу, заставу, веру, и све шта има везе са њиховим коренима.
 
старији сам и од ове државе и од ове државне заставе
 
I tako...
 

Prilozi

  • 14822300-construction-site-with-american-flag.jpg
    14822300-construction-site-with-american-flag.jpg
    198,4 KB · Pregleda: 1.036
  • D1301_151_064_1200.jpg
    D1301_151_064_1200.jpg
    219,8 KB · Pregleda: 1.046
  • gettyimages-89006377-1024x1024.jpg
    gettyimages-89006377-1024x1024.jpg
    454,2 KB · Pregleda: 1.049
  • construction-continues-outside-the-german-lower-house-of-parliament-reichstag-building-while-i...jpg
    construction-continues-outside-the-german-lower-house-of-parliament-reichstag-building-while-i...jpg
    156,9 KB · Pregleda: 1.053
  • gettyimages-829968268-612x612.jpg
    gettyimages-829968268-612x612.jpg
    26,8 KB · Pregleda: 1.057
  • aar129287LARGE.jpg
    aar129287LARGE.jpg
    420,8 KB · Pregleda: 1.024
I tako, svi znamo da je američki kult zastave prevazišao granice realnog patriotizma i ljubavi prema svojoj državi. Nema ništa pogrešno u tome da se obeleži Kula Beograd sa zastavom Srbije, al ajde, uvek idemo na nešto bez ukusa, samo da je "naš najveći". Ne znam šta je falilo da se okači zastava normalne veličine, kao npr. na toj slici gore francuska zastava.
P.S. Lepo piše ispod slike u Nemačkoj, a i vidi se na slici. Zastave, koliko ih ima, očigledno zbog obeležavanja 50 godina dana države(?), pa nema veze sa gradilištem.
 
O čemu ti pričaš čoveče? Pojasni šta je tu tačno lepo u tome da se zastava Srbije zloupotrebljava u takvoj veličini, da se od nje pravi ukras i da se prikazuje nekakva moć nekih zvaničnika? Zastava treba da se poštuje i da se lepo i svrsishodno postavlja. Lepo na koplje, pa na vrh konstrukcije da se vijori.
 
Cuvaj bre zivce, kad bude jarbol na Ratom ostrvu ima fras da dobijes... mala je ovo zastava za toliku kuknjavu :)
 
Klasični kvazi patriota, čim ti je do takvog nečega na Ratnom ostrvu, pretpostavljam da si i za Rio Tinto i MHE. Sve je jasno dakle, zato i loženje na što veće zastave.
 
Vrh