Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Vrhuhska vest! Takva klijentela treba da dolazi da bi krenuli da se otvaraju najavljeni butici visoke klase u Galeriji.

Inače očekujem da će St.Regis povući i druge brendove u ovoj klasi da dođu na naše tržište tipa Four Seasons, One & Only, Six Senses, i drugi.
Hvala ti sto postojis. Konacno neko da mu nije smisao zivota hejtovanje. Kad citam tvoje postove pomislim "ima nade".

PS: Uskoro izlazi video iz Kule Beograd :)
 
Za one koji su propustili priliku da kupe stan u BGW Kuli, evo jedna slicna iz Dubaija, cena je niza nego ovde.
Pogledajte prilog 189559


Арапи изабрали неку рандом зграду из Дубаија коју штанцују шаблонски по граду и убацили у пројекат БнВ

IMG_3292.jpeg
 
Hvala ti sto postojis. Konacno neko da mu nije smisao zivota hejtovanje. Kad citam tvoje postove pomislim "ima nade".
Hvala tebi na tako lepim recima. Ovde me ljudi uglavnom pljuju i omalovazavaju, sto si verovatno i sam video. Ocigledno vecina ovde i ja volimo BG na razlicit nacin. Meni se trenutno ostvaruju snovi sto se tice razvoja grada. Kada sam isao u srednju i na faks san mi je bio da se grad ovako razvija i taj san se ostvario. Tako da to je verovatno razlog zasto ne hejtujem vec se radujem novim projektima. Moguce da nekim ljudima ovakav razvoj BG-a nije bio "san iz detinjstva" pa da su zasto negativni. Ali ja ne zelim svoje snove da menjam zbog nekog trivijalnog razloga, npr. zato sto mi ne odgovara ko je na vlasti.
 
Sladak si Dejane, svima je jasno da ti je sve potaman, ali dozvoli nam da mislimo da ste i Vradović i ti malo intelektualno lenji ako vam je politika zadnja rupa na svirali.
Pa dobro, bolje biti i intelektualno lenj, nego ostrascen. Ako nista, makar tako imas vise energije i lepsi su ti dani jer nisi dzangrizav i besan na stvari koje ne mozes da promenis.

Gledaj na to ovako (u svoje ime pricam, a verujem da je tako i kod Vradovica i drugih ljudi koji tako razmisljaju):

Zanimaju me maksimalno benefiti zivota u Srbiji, a manama se prilagodjavam tako da kroz njih mogu da plivam (ovako ili onako, ali bitno je plivati).
Ako uzmem u obzir benefite zivota u nekoj drugoj zemlji i ukombinujem sa manama zivota u toj zemlji, pa cak i ako su benefiti bolji, sa manje mana, ja ponovo biram zivot u Srbiji jer mi bas takva kombinacija benefita i mana zivota odgovara najvise.

Eto.
 
Ako uzmem u obzir benefite zivota u nekoj drugoj zemlji i ukombinujem sa manama zivota u toj zemlji, pa cak i ako su benefiti bolji, sa manje mana, ja ponovo biram zivot u Srbiji jer mi bas takva kombinacija benefita i mana zivota odgovara najvise.
O tome ti pričam, samo guraj ili plivaj.
 
Poslednja izmena:
Арапи изабрали неку рандом зграду из Дубаија коју штанцују шаблонски по граду и убацили у пројекат БнВ

Pogledajte prilog 189628
Meni je bas bas zalicilo na nasu kulu i zato sam skrinsotovao taj detalj.

E sad, opet kazem kako ja vidim situaciju, nisam politicki ostrascen, a nisam ni arhitektonski pismen pa da nesto mogu tu polemisati.

Budimo iskreni, kula je projekat iz 2015. ako se ne varam, a ova izgradnja konkretno slika je iz leta 2023. Da li ih ima jos po Dubaiju ne znam.
Zanimljivo bi bilo videti na leto 2024. napredak ove arapske bliznakinje.

Bas mi je zao sto i samom sebi ponekad zvucim negativno, ali ovo nije ono sto sam se nadao.

Prikljucujem se grupi kojoj je napredak i razvoj grada u ovom pravcu drag, ali iskreno treba covek biti i realan, pa reci da su radovi spori, traljavi i ne ispunjavaju ocekivanje i cenu.

Samo bih hteo da vas podsetim da je cena od 8.800 eura i skuplja bila jos u vreme kada je prosecan kvadrat u bg bio ispod 2.000 eura.

Iz te perspektive, posmatrajuci sta se i koliko i kako uradilo za proteklih 10 godina, mislim da ce EXPO 2027 tek biti bruka i sramota, nemoguca misija
 
Jel može neko stručniji da objasni kako je statički izveden ovaj mostić? Nisam video prilikom gradnje neko jako ankerisanje na obaloutvrdi.
 
Mostic izgleda odlicno, lep dodatak na ceo projekat. Svidja mi se sto su odustali od stubova u vodi (shatili su da ce smece da se talozi) i sto su ubacili staklene delove na podu.
 
Vrh