Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

^^ heh, pa dobar si, ozbiljno vadis prosek prosecnom Srbinu, koji ne pamti duze od nedelju - nedelju i po dana.
 
Jedva čekam Acikin govor za nekih petnaest godina na otvaranju kule, kad bude pričao kako su mu se neki smejali i govorili kako kula nikada neće biti napravljena...
 
XtzycEK.png
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584576#p584576:3tzlxesl je napisao(la):
Beki » Sre Nov 28, 2018 2:59 pm[/url]":3tzlxesl]Jedva čekam Acikin govor za nekih petnaest godina na otvaranju kule, kad bude pričao kako su mu se neki smejali i govorili kako kula nikada neće biti napravljena...

Ako i tad budu na vlasti govor će morati da bude na arapskom ili romskom, na srpskom neće imati publike.

Edit.
Seriously now, hvala bogu da konačno kreću. Kad već moramo da trpimo teror neka bude teror a ne sprdnja. Kolika god prevara bila (ceo projekat sa sve "investitorom") bar da vidimo jednu zgradu izgrađenu u 30 godina u Srbiji da nije armirani beton plus cigla.
 
Izvor: Beobuild.rs

Ni "Kula Beograd" neće izostati

Izgradnja centralne kule u okviru kontroverznog projekta “Beograd na vodi” postaje sve izglednija. Prošlo je gotovo tri godine otkad su zvaničnici svečano postavili kamen temeljac za takozvanu “Kulu Beograd” - tada još uvek građevinu bez završene tehničke dokumentacije ili glavnog izvođača. Čak ni posebna građevinska dozvola za pripremne radove iz 2016. sa kojim su otvorili gradilište nikada nije objavljena na sajtu nadležnog ministarstva. Iako je tada otvaranje pompezno najavljivano za 2019. godinu, gradilište je ubrzo nakon toga zatvoreno. Ceo projekat u Savskom amfiteatru obavijen je velom tajne, tako da se godinama nije moglo doći do bilo kakvih informacija o ovom projektu ili njegovoj eventualnoj izgradnji. Tek su sredinom 2018. procurele informacije o tome da je u toku proces izbora izvođača, čime su opovrgnute pojedine glasine da je projekat u krizi i da je pitanje da li će uopšte biti realizovan. Ove nedelje projekat “Kule Beograd” ponovo je izašao iz mraka, pošto se prolomila vest da je italijanski “Pizzarotti” dobio posao glavnog izvođača. Još važnije, ponovo je najavljen početak radova i to već ovog decembra.

U prethodnim mesecima spekulisalo se da će posao dobili belgijski Besix, kompanija čije je ime postalo poznato nakon prezentacije 300 metara visoke kule na Novom Beogradu sredinom prošle decenije. Kompanija je nedavno otvorila i predstavništvo u Beogradu, a i najviši zvaničnici pominjali su ih kao glavne kandidate. Ipak, posao je na kraju dodeljen italijanskoj komapniji “Pizzarotti”, takođe poznatom imenu u građevinskoj industriji sa dugom tradicijom i kvalitetnim projektima u referencama. U tom smislu, “Kulu Beograd” gradiće renomirano ime, a novi rok za završetak pomeren je za 2021. godinu. Projekat i dalje nema građevinsku dozvolu za bilo koje radove nakon pobijanja šipova, ali je taj deo papira moguće regulisati do početka izvođenja.

Funkcija novog gradskog obeležija će biti pretežno stambena, što već postaje dominantna namena čitavog projekta “Beograd na vodi”. Od planiranih 40 spratova, prvih 9 je namenjeno hotelskom smeštaju, dok će ostatak biti brendirani apartmani u okviru superluksuzne franšize “St. Regis”, dela hotelskog lanca “Marriott International”. U ovoj zgradi nudiće se jedan od najskupljih kvadrata u ovom delu Evrope, čiju je arhitekturu radio poznati studio “SOM” iz Njujorka, dok je razrada projekta takođe dodeljena američkoj kompaniji AECOM.

Ukupna vrednost investicije procenjena je na oko 90 miliona evra, a pored kompanije “Pizzarotti” u izvođenju će učestvovati i kompanija “Roberts Constructions”, kao i domaće preduzeće “Millenium Team”.
 
Mogli bi da postave kameru za pracenje radova.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Pa zato i kazem... neka stave ako smeju...prc

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584604#p584604:3w3g0111 je napisao(la):
Igor » Sre Nov 28, 2018 6:08 pm[/url]":3w3g0111]Izvor: Beobuild.rs

Ni "Kula Beograd" neće izostati

...
Čak ni posebna građevinska dozvola za pripremne radove iz 2016. sa kojim su otvorili gradilište nikada nije objavljena na sajtu nadležnog ministarstva.
...

Evo i mene da izađem malo iz ilegale. Ova informacija nije tačna, građevinska dozvola za prvu fazu je izdata 28.12.2016. godine. U međuvremenu je menjana više puta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584730#p584730:1m7hc7ba je napisao(la):
nikolas27 » Čet Nov 29, 2018 9:04 am[/url]":1m7hc7ba]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584604#p584604:1m7hc7ba je napisao(la):
Igor » Sre Nov 28, 2018 6:08 pm[/url]":1m7hc7ba]Izvor: Beobuild.rs

Ni "Kula Beograd" neće izostati
...
Čak ni posebna građevinska dozvola za pripremne radove iz 2016. sa kojim su otvorili gradilište nikada nije objavljena na sajtu nadležnog ministarstva.
...
Ova informacija nije tačna, građevinska dozvola za prvu fazu je izdata 28.12.2016. godine.

:dil: :sesir:

U naredna dva priloga možete videti građevinsku tablu koju je fotografisao NPI sa ssca u aprilu 2016. sa brojem dozvole. Što bi rekli novinari "ekskluzivno" za Beobuild forum postavljam skeniran primerak dozvole tj "rešenje o posebnoj građevinskoj dozvoli za izvođenje pripremnih radova" koja nije dostupna u elektronskoj formi ;)
Pogledajte prilog 1
 
Ah, pa što nisi odmah to napisao u tekstu, bilo bi daleko profesionalnije (ili da budem grublji, bilo bi profesionalno). Šta nam ova eksluzivna informacija novo govori?

p.s. ceop.apr.gov.rs inače uopšte nema opciju za pretragu posebnih građevinskih dozvola. Nije nikakav insajd info, samo zdravorazumski gledam i ne vidim tu opciju nigde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584786#p584786:3kjhma93 je napisao(la):
Igor » Čet Nov 29, 2018 1:59 pm[/url]":3kjhma93]Sve je napisano kako treba ;)

Naravno, to ne sporim. Svaki medij ima prava na izbor kako će prenositi vesti. Mene iskreno začudio (tendeciozan) ton pošto se ti trudiš da budeš objektivan, pa sam pomislio da si propustio da vidiš da "obična" građevinska dozvola iz 2016. godine postoji na ceop-u.
 
Nije mi jasno šta je suština tvoje primedbe pošto je u tekstu jasno napisano da posebna dozvola nije bila a i sada nije dostupna online. Niko nije sporio da postoji dozvola za prvu fazu tj dve etape u okviru prve faze. Takođe je jasno rečeno da još uvek nije izdata dozvola za radove koji ne podrazumevaju izradu šipova iz prve faze.
 
Nikolas dobrodosao nazad na forum :sesir:

Jel mozes da provrtis svoju skriptu tj programcic , tj da nam napises koliko je do sada prodato stanova u Kuli?

Veliki pozdrav i budi ceshce na forumu , nedostaju tvoji postovi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584798#p584798:cq8rt6lx je napisao(la):
Igor » Čet Nov 29, 2018 2:18 pm[/url]":cq8rt6lx]Nije mi jasno šta je suština tvoje primedbe pošto je u tekstu jasno napisano da posebna dozvola nije bila i sada nije dostupna online. Niko nije sporio da postoji dozvola za prvu fazu tj dve etape u okviru prve faze. Takođe je jasno rečeno da još uvek nije izdata dozvola za radove koji ne podrazumevaju izradu šipova iz prve faze.

Nije primedba, već komentar, kao što već napisah na ton i tendencioznost vesti. Pominjanje neobjavljenih građevinskih dozvola (što može biti namerno, zbog tehničke greške ili nemogućnosti) i nepostojećih građevinskih dozvola (koje nisu ni preko potrebne u ovom momentu), a bez pominjanja onog što je izdato i objavljeno od lokacijskih uslova i dozvola po mom skromnom mišljenju ne priliči onome što ti želiš da izgradiš od beobuild-a. Ton je više sa žutu štampu, no kao što rekoh, pravo svakog medija da se pozicionira gde želi. Mene si iskreno malo iznenadio. Ne treba dalje polemisati, iznosim samo moje mišljenje. Inicijalno sam pomislio da si preneo netačnu činjenicu, no moja greška, nisam ni znao da im je bila potrebna posebna dozvola za ispitivanje tla (koja je zakonom propisana kad je to potrebno investitoru).

Prcha":cq8rt6lx je napisao(la):
Nikolas dobrodosao nazad na forum :sesir:

Jel mozes da provrtis svoju skriptu tj programcic , tj da nam napises koliko je do sada prodato stanova u Kuli?

Veliki pozdrav i budi ceshce na forumu , nedostaju tvoji postovi.

Zavrnuli nam slavinu, nema od jula uopšte podataka za ceo Savski venac. Da ne budem i ja preterano tendenciozan, da upravo sad investiram u nekretninu u Beogradu zapitao bih se zašto je to tako (a zapravo jesam hteo pa odustao do daljeg, ne u BnV).

Za par drugih opština za koje se interesujem, vidim da je količina podataka značajno opala. Ako su za te opštine podaci tačni, biće da je nova regulativa o zabrani kupoprodaje neuknjiženih nekretnina baš ubila promet tamo. Znam i za par FT1P slučajeva kupoprodaje stanova koji su u procesu legalizacije (a gde Sekretarijat za legalizaciju blokira kupoprodaju iako ne bi smeo). Ovo pominjem zato što postoji velika korelacija u datumima "zavrtanja slavine" sa Savskog venca i novih pravila o nemogućnosti kupoprodaje neuknjiženih nekretnina.
 
Nije komentar, već si rekao da informacija u tekstu nije tačna pa sam ti zato odgovorio sa prikazom dozvole i table.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584809#p584809:2xdbncsf je napisao(la):
nikolas27 » Čet Nov 29, 2018 2:37 pm[/url]":2xdbncsf]

Zavrnuli nam slavinu, nema od jula uopšte podataka za ceo Savski venac. Da ne budem i ja preterano tendenciozan, da upravo sad investiram u nekretninu u Beogradu zapitao bih se zašto je to tako (a zapravo jesam hteo pa odustao do daljeg, ne u BnV).

Za par drugih opština za koje se interesujem, vidim da je količina podataka značajno opala. Ako su za te opštine podaci tačni, biće da je nova regulativa o zabrani kupoprodaje neuknjiženih nekretnina baš ubila promet tamo. Znam i za par FT1P slučajeva kupoprodaje stanova koji su u procesu legalizacije (a gde Sekretarijat za legalizaciju blokira kupoprodaju iako ne bi smeo). Ovo pominjem zato što postoji velika korelacija u datumima "zavrtanja slavine" sa Savskog venca i novih pravila o nemogućnosti kupoprodaje neuknjiženih nekretnina.
Kao neko ko je duže vreme na forumu, jel možeš nama sa jeftinijim ulaznicama koji uskoro planiraju kupovinu stana (i planiraju da delom ogroman deo životne ušteđevine daju na stan) malo podrobnije objasniš zašto odustaješ do daljeg od kupovine nekretnina? Ako ne želiš direktno ovde, može i na PM.
Da ne bude da nešto krijem, živeo sam u inostranstvu proteklih par godina, vratio se ovde zbog startovanja posla, i vreme je da kupim stan. Finansije nisu toliki problem, već više gde / šta / kako / zašto kupiti
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584811#p584811:25whm16r je napisao(la):
Igor » Čet Nov 29, 2018 2:44 pm[/url]":25whm16r]Nije komentar, već si rekao da informacija u tekstu nije tačna pa sam ti zato odgovorio sa prikazom dozvole i table.

Jes, kao što napisah, pogrešno me naveo tendenciozan tekst - preskočio sam da pročitam jednu reč "posebna" a nisam pročitao ni par rečenica koje nisu ni bile napisane (o "neposebnim" građevinskim dozvolama). Ako sam ja napravio takav previd složićeš se da je tekst tendeciozan, šta će pomisliti čitalac koji nije toliko upućen u projekat? Da se sve radi bez dozvola...

Rookie23":25whm16r je napisao(la):
Kao neko ko je duže vreme na forumu, jel možeš nama sa jeftinijim ulaznicama koji uskoro planiraju kupovinu stana (i planiraju da delom ogroman deo životne ušteđevine daju na stan) malo podrobnije objasniš zašto odustaješ do daljeg od kupovine nekretnina? Ako ne želiš direktno ovde, može i na PM.
Da ne bude da nešto krijem, živeo sam u inostranstvu proteklih par godina, vratio se ovde zbog startovanja posla, i vreme je da kupim stan. Finansije nisu toliki problem, već više gde / šta / kako / zašto kupiti

Odustao sam od kupovine nekretnine zato što zapravo nisam uspeo zbog papira da kupim jedan stan koji je lično meni i mojoj porodici bio idealan za sledećih 10 godina. Igrom slučaja sam zagrebao malo ispod površine, u I osnovnom sudu... Došao do saznanja da su u sudu za skoro pola Beograda odlukom komisije spaljeni originali kupoprodajnih ugovora za stare zgrade... Bio sam dovoljno uporan da uporedim potpise raznih "overenih" dokumenata sa upisnikom iz suda i video da se ne poklapaju... Najgora činjenica je da sam saznao da su 2000-ih masovno retroaktivno overavani kupoprodajni ugovori iz 90-ih zbog promene pravne regulative... I to je "OK" ljudima koji rade u arhivi suda... Tako da je situacija takva da niko ne može da tvrdi šta je original a šta falsifikat. Užasno stanje. Zbog toga sam odustao s obzirom na prethodna iskustva (a čak sam bio spreman da platim 10% višu cenu od tržišne za datu nekretninu).

Deklarativno sve što se dešava poslednjih 5 meseci zvuči sjajno, postoji još veća želja da se sve nekretnine uknjiže i da se sve uvede u legalne tokove. U praksi, to ne deluje tako, deluje više kao da se izlazi u susret novim investitorima, da se diže cena kvadrata jer se smanjuje ponuda, a problem gotovo pola Beograda ostaje. Odlučiću se za kupovinu sledeće nekretnine onog dana kad budem video mašine za rušenje na bar 4 ogromne zgrade pored kojih prolazim svakog dana a za koje znam da nemaju dozvolu i da su dignute posle 2015. godine. Do tada ne verujem u sistemsku promenu.

A za novi stan u BnV trenutno nemam budžeta :) Delom zbog gore pomenutog problema, delom zbog mojih drugih planova.
 
Ne ulazeći u to kako tumačiš tekst moram istaći da nigde nije navedeno da se radi bez dozvole šta više pomenuta je posebna dozvola koja je izdata ali nije objavljena. Čak je pomenuto da se do početka radova može očekivati izdavanje dozvole za dalje radove (drugu fazu) što jasno sugeriše da je prethodno urađeno sa dozvolom.
 
Hahahaha tzv. izlučivanje dokumentacije, sve strogo po zakonu :D


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Kakva su dešavanja na gradilištu, hoće li biti novih slika uskoro?
 
Ono ciscenje temeljne jame Kule Beograd bilo je ustvari priprema za pobijanje talpi koje ce stiti gradiliste i biti osnova za buducu obaloutvrdu.
 
Vrh