Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

BoJak":3r8dicqk je napisao(la):
Ali zasto se to ovde toliko potencira, a za ceo ostatak grada prihvata kao normalna pojava? I mene vec iritira potenciranje nepreciscavanja otpadnih voda u BGH2O

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Zato što je 2021 i pogledaj na šta liče Sava ili Dunav. Pa i na jadranu su u svakom malom mistu govna ispuštali u luku.

Sad svako mjesto ima prečiščivać i u luci se možeš kupat ako hoćeš

Bar na hrvatskom primorju. CG znam da je slučaj.

Valjda novo luksuzno naselje mora da poštuje današnje standarde ili?

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Napravice kolektore i bice kako treba ali treba vremena za sve. Ne moze sve odjednom. Malo optimizma.
 
Koliko sad ljudi živi tamo? Valjda će kolektor brzo. Sa ovim novim zgradama, galerijom i kulom, nema vremena za strpljenje. Sava to ne ne može progutat ni razgradit tako brzo

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
vradovic":1qmij13j je napisao(la):
Napravice kolektore i bice kako treba ali treba vremena za sve. Ne moze sve odjednom. Malo optimizma.
Bice za dve najvise tri godine?
 
gmr_x":2sncd7mz je napisao(la):
BoJak":2sncd7mz je napisao(la):
Ali zasto se to ovde toliko potencira, a za ceo ostatak grada prihvata kao normalna pojava? I mene vec iritira potenciranje nepreciscavanja otpadnih voda u BGH2O

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Prvo blokovi su planski gradjeni, i znalo se gde ce koliko stanovnika biti pa je i kanalizacija skladno odradjena. To je sto se tice starih, za nove blokove ce biti komplikovano svakako.
Problem ovde, je sto stambenom naselju sa ovoliko stanovnika mesto ovde nije. Izgradjeno je kako bi se prale pare, i sa dozvolama koje nisu izdate legalno. Ove koje grade, a ni sam grad ne interesuje gde ce kanizacija ici sve dok ljudima kaplju parice. Ako je tebi to normalno, svaka cast…
A sta je to tacno skladno uradjeno? Nema preciscavanja ni tamo. Naravno da BG pod hitno mora da strateski pristupi resavanju tog problema, kasnimo previse. Kao i za Vincu. Ali upirati prste u BGH2O za nesto sto ne stima u celom gradu, celoj drzavi, je infantilno.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
BoJak":2jt95hcn je napisao(la):
gmr_x":2jt95hcn je napisao(la):
BoJak":2jt95hcn je napisao(la):
Ali zasto se to ovde toliko potencira, a za ceo ostatak grada prihvata kao normalna pojava? I mene vec iritira potenciranje nepreciscavanja otpadnih voda u BGH2O

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Prvo blokovi su planski gradjeni, i znalo se gde ce koliko stanovnika biti pa je i kanalizacija skladno odradjena. To je sto se tice starih, za nove blokove ce biti komplikovano svakako.
Problem ovde, je sto stambenom naselju sa ovoliko stanovnika mesto ovde nije. Izgradjeno je kako bi se prale pare, i sa dozvolama koje nisu izdate legalno. Ove koje grade, a ni sam grad ne interesuje gde ce kanizacija ici sve dok ljudima kaplju parice. Ako je tebi to normalno, svaka cast…
A sta je to tacno skladno uradjeno? Nema preciscavanja ni tamo. Naravno da BG pod hitno mora da strateski pristupi resavanju tog problema, kasnimo previse. Kao i za Vincu. Ali upirati prste u BGH2O za nesto sto ne stima u celom gradu, celoj drzavi, je infantilno.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Svakako da treba da se radi i na otpadnim vodama vec postojecet stambenog dela, ali cekaj, da ti deo koji nije namenjen da se tu stanuje pretvoris u stambeni i dodatno pravis problem je van svake pameti. Valjda to vidis. Tu su nikle zgrade a nije se radilo na infrastrukturi prethodno. Stvarno ne znam koji ti deo nije jasan.
 
gmr_x":6hcuqlq0 je napisao(la):
BoJak":6hcuqlq0 je napisao(la):
gmr_x":6hcuqlq0 je napisao(la):
BoJak":6hcuqlq0 je napisao(la):
Ali zasto se to ovde toliko potencira, a za ceo ostatak grada prihvata kao normalna pojava? I mene vec iritira potenciranje nepreciscavanja otpadnih voda u BGH2O

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Prvo blokovi su planski gradjeni, i znalo se gde ce koliko stanovnika biti pa je i kanalizacija skladno odradjena. To je sto se tice starih, za nove blokove ce biti komplikovano svakako.
Problem ovde, je sto stambenom naselju sa ovoliko stanovnika mesto ovde nije. Izgradjeno je kako bi se prale pare, i sa dozvolama koje nisu izdate legalno. Ove koje grade, a ni sam grad ne interesuje gde ce kanizacija ici sve dok ljudima kaplju parice. Ako je tebi to normalno, svaka cast…
A sta je to tacno skladno uradjeno? Nema preciscavanja ni tamo. Naravno da BG pod hitno mora da strateski pristupi resavanju tog problema, kasnimo previse. Kao i za Vincu. Ali upirati prste u BGH2O za nesto sto ne stima u celom gradu, celoj drzavi, je infantilno.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Svakako da treba da se radi i na otpadnim vodama vec postojecet stambenog dela, ali cekaj, da ti deo koji nije namenjen da se tu stanuje pretvoris u stambeni i dodatno pravis problem je van svake pameti. Valjda to vidis. Tu su nikle zgrade a nije se radilo na infrastrukturi prethodno. Stvarno ne znam koji ti deo nije jasan.
"nije namenjen da se tu stanuje"- pa nije u kamen uklesano. Nije namenjeno bilo ni da se na NBG stanuje pre 80 godina. Kakav je to argument? Sva kanalizacija BGa zavrsi u Savi/Dunavu. Potpuno je irelevantno da li ce se sliti sa NBGa ili BGH2Oa. BGH2O ce ciniti manje od 5% stanovnistva BGa. To sto je neposredno pored vode ne znaci apsolutno nista na temu otpadnih voda. Problem otpadnih voda treba grad da resava, za ceo grad. A ne investitor koji zida zgrade. Naravno da je dato zemljiste u bescenje, to je prica za sebe i za nas kao drustvo

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yN8rk3yuVy4[/youtube]
 
Baš su ovo ozbiljni radovi na delu obale kod Kule. Nema sumnje. Baš je i potrajalo bogme.
Pretpostavljam da je plan da se prvo završi obala do kraja, ili makar ti grubi radovi, pa da se onda krene u ralizaciju najavljene polukružne pasarele iznad reke.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902627#p902627:2997h8mq je napisao(la):
bullwye » Sub Nov 27, 2021 9:39 am[/url]":2997h8mq]sto da ne? Bice najveca zgrada ima LED Show kao i u drugim gradovima da takve zgrade imaju ulogu. Neznam zasto uvek neko ima potrebu da sve pravi lose. ako ti se ne svida super nemoj da ides. nikada nikad nece svima sve da se svida, jer svako ima drugi ukus. i samo sto se nekima ne svida ne znaci da svi ne zelimo.
Neznam nija
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904215#p904215:2xqvb83c je napisao(la):
BoJak » Sre Dec 01, 2021 9:20 pm[/url]":2xqvb83c]Ali zasto se to ovde toliko potencira, a za ceo ostatak grada prihvata kao normalna pojava? I mene vec iritira potenciranje nepreciscavanja otpadnih voda u BGH2O

Pa i komaraca ima svuda duz reke, ali se potenciraju samo u delu Marine Dorcol i BNV. Valjda ti je jasno zasto.
 
Pretera ga i ti sad, u životu nisam čuo da neko navodi komarce kao bilo kakav faktor
 
Kakve su sanse da zavrse promenadu do 31 og. Vidim da ozbiljno rade?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904632#p904632:3mahtlkv je napisao(la):
Myah » Čet Dec 02, 2021 11:15 pm[/url]":3mahtlkv]Pretera ga i ti sad, u životu nisam čuo da neko navodi komarce kao bilo kakav faktor

E pa druze, mozda u zivotu nisi cuo, ali na Beobilldu i to moze da se cuje. Evo ti pa citaj ako ne verujes.

komar.png
 
od 15 sprata na gore komaraca ima ali jako retko. Odmah do reke. Znaci eventualno za goste hotela. Mada tretiraju komarce bas dobro upravo zbog toga. Mislim da ce jos vise to da rade u buducnosti.
 
Komarci su nebitni za temu, tu je reka i tu su komarci. Tema je kako u 2021 godini možeš uopšte da gradiš naselje bez kolektora.

Pa bilo oni na BnV, Vračaru, Makišu ili Labudovom brdu.

Ako danas nema te svesti, kad će da je bude. To što se 1980 gradilo kako se gradilo, to je ljudi moji bilo pre 41 godinu.

Znate li što je bilo pre 41 godinu od 1980?

1939 godina.

Dakle, verovatno će da ga naprave, ali to treba bit top prioritet. I da se gradi paralelno sa prvom zgradom



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Upravo tako. Genijalni su mi ovi što porede današnje standarde sa standardima od pre 40 godina.
Nije izgradjen prečišćivač otpadnih voda u blokovima, pazi molim te.
Pa evo, moje naselje je izgrađeno 50tih, planski, sa jednim parking mestom na 3 stana. Jel to znaci da može tako i danas?
Eno, beogradska tvrđava izgradjena bez građevinske dozvole, pa ako je mogla ona što ne bi mogle neke druge građevine danas?
Građeni i silni stanovi bez kupatila, što ne bismo opet?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904687#p904687:2a4oswwv je napisao(la):
vradovic » Pet Dec 03, 2021 5:36 am[/url]":2a4oswwv]od 15 sprata na gore komaraca ima ali jako retko. Odmah do reke. Znaci eventualno za goste hotela. Mada tretiraju komarce bas dobro upravo zbog toga. Mislim da ce jos vise to da rade u buducnosti.

Samo da se razumemo: moj komentar odnosio se na citiranje kolege DraganSt mog posta o Marini Dorcol i potencijalnom problemu sa komarcima koje zgrade sa mnogo zelenila mogu da proizvedu... a komentar je bio u smislu "vidi šta sve ovde možeš pročitati...."

E pa u tom smislu, nek cenjeni kolega pročita na primer ovo:
https://theconversation.com/green-build ... sts-147838

Što se tiče BNV, nema tu problema, jer nema mnogo zelenila... na sreću ili na žalost...
 
Igormartin":2wdw1awl je napisao(la):
Komarci su nebitni za temu, tu je reka i tu su komarci. Tema je kako u 2021 godini možeš uopšte da gradiš naselje bez kolektora.
Pa bilo oni na BnV, Vračaru, Makišu ili Labudovom brdu.
Ako danas nema te svesti, kad će da je bude. To što se 1980 gradilo kako se gradilo, to je ljudi moji bilo pre 41 godinu.
Znate li što je bilo pre 41 godinu od 1980?
1939 godina.
Dakle, verovatno će da ga naprave, ali to treba bit top prioritet. I da se gradi paralelno sa prvom zgradom
Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

Ne razumem kakve veze ima BW sa pročistačem vode i zašto bi se gradili paralelno? Ili želiš da se zabrani sva gradnja u Bg dok se ne izgradi pročistač?
 
Ja bi mogao da se kladim da im stakla na toj kuli nisu sva iste boje....
 
Vlad000":7twbh2tj je napisao(la):
Igormartin":7twbh2tj je napisao(la):
Komarci su nebitni za temu, tu je reka i tu su komarci. Tema je kako u 2021 godini možeš uopšte da gradiš naselje bez kolektora.
Pa bilo oni na BnV, Vračaru, Makišu ili Labudovom brdu.
Ako danas nema te svesti, kad će da je bude. To što se 1980 gradilo kako se gradilo, to je ljudi moji bilo pre 41 godinu.
Znate li što je bilo pre 41 godinu od 1980?
1939 godina.
Dakle, verovatno će da ga naprave, ali to treba bit top prioritet. I da se gradi paralelno sa prvom zgradom
Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

Ne razumem kakve veze ima BW sa pročistačem vode i zašto bi se gradili paralelno? Ili želiš da se zabrani sva gradnja u Bg dok se ne izgradi pročistač?
Ne gradi se jedna zgrada nego novo naselje. Pored puteva, parkova i škole je i kanalizacija sa kolektorom nešto osnovno.

Znam da nije atraktivno za PR, ali normalni investitori vode računa i o tome. Al je*******iga, očito da mogu da prodaju stanove bez da itko pita za to.





Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Milan77":18kdot60 je napisao(la):
Ja bi mogao da se kladim da im stakla na toj kuli nisu sva iste boje....
I nisu, ocigledno su tri razlicite vrste koliko sam uspeo da vidim. Po meni je to tezak promasaj!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 
Vrh