Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Znam da soliter u Despota Stefana na uglu sa Cvijićevom i Takovskom od 14 ili 15 spratova ima u jednom ulazu 5 liftova (i velike teretne za 15-20 ljudi i manje) i uvek je većina u upotrebi kad ti trebaju. Ali profil stanara tu i u Bg na vodi je nebo i zemlja, u Visti i ostalim zgradama pola stanova se neće ni koristiti redovno pa su ta 3 više nego dovoljna.
 
"Beograd na vodi" bi trebalo da se zove "Booking na vodi".
 
Treba gledati mozda po broju stanova ili po kvadraturi stanova.

U odnosu na BW Residence verovatno je manji komfor sto se tice liftova ali mislim da nece biti strasno :)
 
BW Residence ima svaka zgrada po 3 lifta na 146 stanova, u kojima je mnogo dijaspore kupilo stanove koji vecinu vremena nisu tu,
deluje ipak da je za 220 stanova u Kuli trebalo vise od 3 lifta za stanare.
 
Počela je montaža fasadnih panela, radove izvodi italijanska firma ST facades.




 
Idemo dalje...
Snimak unutar kule...
Svaka mu čast! :)

Iz Kule sve mi lepo izgleda - čak i ove šklopocije od Vista...
Ili sam pregoreo, jbmliga....

Promenada sa visine je veoma lepa... panorama prelepa... pogled na Savu...
Čak i krov Galerije nije loš, sve sa zelenilom na vrhu...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Aia544q4I_c[/youtube]
 
Ovaj beton je baš šaren, negde i crvenkast, beličast i crn, a po ivicama iskrzan. Tako bar izgleda na fotografijama sa početka montaže fasadnih panela
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774795#p774795:3bimuw4g je napisao(la):
Perkan » Mon Sep 14, 2020 7:20 pm[/url]":3bimuw4g]Idemo dalje...
Snimak unutar kule...
Svaka mu čast! :)

Iz Kule sve mi lepo izgleda - čak i ove šklopocije od Vista...
Ili sam pregoreo, jbmliga....

Promenada sa visine je veoma lepa... panorama prelepa... pogled na Savu...
Čak i krov Galerije nije loš, sve sa zelenilom na vrhu...

Meni baš suprotno , jedino skladno mi izgleda pogled ka reci i NBG, ovo malo pogleda ka gradu će brzo biti zaklonjeno ovim odvratnim šifonjerima.

Promenada je dosta ograničena, s obzirom da toliko forsiraju tu vodu i reku u nazivu i promociji projekta nije ni trećina prostora ostavljena za promenadu kao sa druge strane Save, da su to ispoštovali (širok pojas zelenila, široke staze i odvojene bici staze) prešao bih i preko ovog smeća od arhitekture u ostatku projekta jer je ta promenada jedini JAVNI INTERES u celom projektu.
 
Pa kako onda komentarišeš nesrezmeru u broju šetača na BNV strani u odnosu na NBG stranu?
Valjda su ti šetači primarni korisnici tog javnog interesa...

Baš me interesuje... :)

Lud narod?
 
Normalno da na strani gde je gradsko jezgro u blizini imaš više ljudi, jer sa NBG strane van samog šetališta nemaš nikakvih sadržaja već jedno neuređeno naselje a iza poslovnu zonu, pritom nema prirodnog nastavka na Savski kej u blokovima (samo to bi privuklo masu kao u BgH20), tako da je logično da nema ljudi iako je ambijent za mene deset puta prijatniji za šetnju, ili Dunavski kej ili Dorćolski. Uzmi u obzir i veoma bitan faktor, da se skoro ništa ne ulaže u održavanje tog keja (a i ostalih) pa je dosta zapušten.


Ovde je bolje pitanje koliki je limit ljudi na promenadi a da to bude podnošljivo, već je sada funkcionalnost upitna sa bici stazom koja je nepotrebno zgurana, umesto da se lepo odvojila kao što je sada npr. urađeno kod Karađorđeve. Evo zamisli da imaš postojeći prostor za pešake (bez bici staze), zatim drvored (ili nisko rastinje) pa bici stazu, pa iza širu zelenu parkovsku površinu gde bi ljudi mogli da sednu u hladu, piknikuju itd, i na kraju još jednu stazu uz same zgrade, to ne bi bio ogroman iskorak u odnosu na ovo?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773373#p773373:i7qxospa je napisao(la):
Piccolo » Sre Sep 09, 2020 7:58 pm[/url]":i7qxospa]Znam da soliter u Despota Stefana na uglu sa Cvijićevom i Takovskom od 14 ili 15 spratova ima u jednom ulazu 5 liftova (i velike teretne za 15-20 ljudi i manje) i uvek je većina u upotrebi kad ti trebaju. Ali profil stanara tu i u Bg na vodi je nebo i zemlja, u Visti i ostalim zgradama pola stanova se neće ni koristiti redovno pa su ta 3 više nego dovoljna.
To sto si rekao je prognoza. Mozda ce se koristiti, a mozda nece. Mozda ce stanovi vecinu vremena biti prazni, a mozda nece, a sta ako svi stanovi budu puni i ako preko citave godine svi vlasnici i stanari budu u njima? Ne mozes zidati oblakoder i nadati se da nece biti nikoga u 50% stanova. Stalno gledas maximum. Sta ako bude
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774463#p774463:255pa15p je napisao(la):
zoran_m » Ned Sep 13, 2020 11:05 pm[/url]":255pa15p]Počela je montaža fasadnih panela, radove izvodi italijanska firma ST facades.





To ide tako, direkt na sirovi beton nista neki zastitni premaz nista medjutavanska izolacija?
 
Taj elelent sadrži u sebi i izolaciju i sve sto je potrebno protiv termičkih mostova.
 
3.jpg
 
Po paymant planu je trebala da bude 15.Oktobra.2020godine da bude zavrsena konstrukcija, mislim da kasne oko 3-4meseca u odnosu na plan.
 
Moje ocekivanje je mart.
Mada mi deluje da su ubrzali izgleda!
 
Jedan od italijanskih radnika rece da im treba 12 dana za jedan sprat.
 
Kada se pogleda taj njihov plan otplate, 15. juna je trebalo da zgrada bude podignuta do 10. sprata, što se i zbilo - vidi se na slici koju je Igor postavio 16. juna, radio se 10. sprat. Čudno je da su se tokom najgore izolacije držali utvrđenog tempa, a onda, kad je krenulo popuštanje, naprasno počeli da zaostaju. To mi govori ili da su se dobrano preračunali kad su planirali da podignu više od trideset spratova za četiri meseca ili je rotiranje kule napravilo mnogo više problema nego što je planirano. Šta god da je posredi, jasno je da do 15. oktobra neće odmaći mnogo od polovine.
 
ne gledaj plan otplate na engleskom, tacna verzija je na srpskom mislim, a to je 15.Maja 19sprat
 
Vrh