Šta je novo?

Kućni ljubimci

27.jpg

Ne mogu da potvrdim da je priča ovog čoveka 100% tačna, jer sam ga danas video prvi put, ali mi zaista deluje kao plemenita duša. Kaže da svaki dan dolazi iz Zemuna, često i peške, da bi hranio mace na Kalemegdanu. I ne samo ove koje su danas pozirale, već da to radi poslednjih 15ak godina. On ima 72 godine i voli da peca na Savi i Dunavu.
 
Srećan međunarodni dan najvećem džežu od životinja. Zaje*******ale su nas, uvukle nam se prvo u domove pa u srca, dobile su svoje prodavnice i police u marketima, grebu nas i grizu, a mi ih opet volimo i srećni smo kad nam ukažu pažnju 🤣

IMG-47a9e5b20903f8b8b3bc51c807faa654-V.jpg
 
Zar ne bi bilo bolje da svi predju na manje kucne ljubimce (papagaji, japanske zebe, hrčci, miševi, gusteri, pauci...)?
Mislim da oavkve zivotinje nanose manje problema gradu, manje prljaju i manje pate u stanovima nego psi i macke.
 
Da, lud sam za druženjem i maženjem pauka, guštera i raznih pacovčića..
 
Треба бити пажљив са мацама са улице. Мада генерално оне неће да приђу људима и обично беже.
 
Hahahahahhahahahahahahahahahahhahahahaa


Smrtna kazna za novinare bukvalno.

A u Juznom Sudanu baba prdnula i vetar od prdeza srusio casu na koju se posekao unuk. Pazite kad baba prdi, a vi ste u blizini!
 
@Vox91 Gde si to, na Svalbardu? 😄 Kakve su to zimske jakne po ovoj vrućini 😄

@centarfor Lep ti je mačor, a ta malo pink nijansa jel to do svetla ili je takve dlake? 🙂

Izgleda mi kao kad svetla odeća poprimi u mašini lila notu... jer si slučjano ubacio 2 crvene čarape sa nepostojanim bojama i uključio na 90C...

Al šalu na stranu, sladak je 😊
 
Kad sam ga udomio pre 2 god, imao je tad dva i po meseca. Po nijansi je neka specijalna boja - oker. Mnogi kazu da je mesanac maine coon-a, jer ima gustu dlaku i neobican izgled.

Svalbard & Jan Mayen 😅 vox nam je svetski putnik, poznatiji od Micica
 
@Beki cekiraj samo za korgija u stanu da li ce ti odgovarati, zbog mirisa i dlaka
 
Nije li zivot macaka i pasa sa ljudima patnja?
Pogotovo sto ih kastriraju i sterilisu.
 
Postoje jasni znaci koji ukazuju da je macka srecna, a moja ih pokazuje konstantno.
 
@Beki cekiraj samo za korgija u stanu da li ce ti odgovarati, zbog mirisa i dlaka
Ma, dobro, nabavljanje je neki dugorocni plan. Em kostaju, em bi ga moja macka isutirala odmah :ROFLMAO: Za kucu i dvoriste jednog dana.

Za sad samo konstatujem koliko su najjaci

 
Nije li zivot macaka i pasa sa ljudima patnja?
Pogotovo sto ih kastriraju i sterilisu.
И ако је неприродна, кастрација и стерилизација мачака им је огромна услуга због заразних болести мачака које се преносе полно или борбом мужијака. И живот у кући или стану омогућава им дужи живот него када су напољу, када имају ризик од болести, ризик од гажења, ризик од клања од паса, ризик од фаталног пада са висине.
Што се тиче паса, они су друштвене животиње и у породици људи они се поистовећују да је то њихов чопор. И опет, на улици штенци имају ризик од мучне смрти због штенећака, парво вируса, гажења, а одрасли пси имају ризик од смрти због болести које им преносе крпељи, посебно од пироплазмозе која им уништава црвена крвна зрнца, или од болести срчаног црва, живот са људима им омогућава заштите од тих паразита и зараза. Опет, живот у стану јесте лошији квалитет него у кући са двориштем, мада исто је и за људе.
 
Vrh