Šta je novo?

Kućni ljubimci

te sterilisane macke deliju mi uplaseno i jadno, nesto im fali. kriju se i beze pod krevet. tako je kod mog komsije koji ima takvu macku.

jedan moj drug nije hteo da sterilise macku. ona je svake godine ostajala skotna i on je macice davio u dunavu svake godine. macka bi nekoliko dana bila nesrecna, ali posle bi se navikla.
macka je sama mogla da izlazi na ulicu i donosila mu je ponekad miseve na poklon.
mislim da je to pravi zivot za macku, blisko prirodi te zivotinje
 
Daviti macice u Dunavu je prirodno?! Hvala ne.
Moj pas nije kastriran, jer prosto nema u sebi nista dominantno a i ne muci se, kao sto to moze da bude.
 
te sterilisane macke deliju mi uplaseno i jadno, nesto im fali. kriju se i beze pod krevet. tako je kod mog komsije koji ima takvu macku.

jedan moj drug nije hteo da sterilise macku. ona je svake godine ostajala skotna i on je macice davio u dunavu svake godine. macka bi nekoliko dana bila nesrecna, ali posle bi se navikla.
macka je sama mogla da izlazi na ulicu i donosila mu je ponekad miseve na poklon.
mislim da je to pravi zivot za macku, blisko prirodi te zivotinje
То је јако ружна пракса у нашем народу. Лепо је Јесењин опевао само за кучиће. Такав слободан живот мачака је био ок до пре 15 година. Сада са вирусима као што су мачија сида, мачија леукемија, мачија куга нажалост 1 од 5 мачака које живе напољу има неку од ових неизлечивих болести и умире у мукама.
Daviti macice u Dunavu je prirodno?! Hvala ne.
Moj pas nije kastriran, jer prosto nema u sebi nista dominantno a i ne muci se, kao sto to moze da bude.
За мужијаке паса није проблем ако нису кастрирани, осим фрустрације. Са друге стране кује имају ризик од гнојног запаљења материце.
 
То је јако ружна пракса у нашем народу. Лепо је Јесењин опевао само за кучиће. Такав слободан живот мачака је био ок до пре 15 година. Сада са вирусима као што су мачија сида, мачија леукемија, мачија куга нажалост 1 од 5 мачака које живе напољу има неку од ових неизлечивих болести и умире у мукама.

За мужијаке паса није проблем ако нису кастрирани, осим фрустрације. Са друге стране кује имају ризик од гнојног запаљења материце.
nisam znao za te bolesti.
zasto ih pre nije bilo?
zar ne mogu macke da se vakcinisu?
 
За те болести нажалост нема вакцине. Предпоставка је да су дошле глобализацијом и транспортом из других крајева.
 
Nasao sam kera kog cu duzmem, koliko su najjaci

Cardigan_Welsh_Corgi_1000.jpg


12390ecc9dd193e12159df13b4a1dcf3.jpg
To je razmaženo kučište, neku seljačku džukelu da uzmeš, avlijanera, da vidiš šta je ker..
 
Азили су пуни несрених паса, а има пуно штенаца и по улицама. Мој савет свима је да пре помогну тим животињама него да пуне џепове одгајивачима.
 
Ko kaze da izbor pada samo na jednog psa? Sta je Kruna?
 
Nisam gledao. Sta, oni imaju korgija? E, to me bas zabole :ROFLMAO:
 
E, bre, al si neinformisan.. pa baba držala te kerove 80 godina, svima se na glavu popela s njima, pun dvor dlaka, pa tegli cele čopore u avione, brodove, gde je sve išla.. mani to..
преузимање.jpeg
6c31cc2d-d333-4baf-8dad-05475762abfb_217fc376.jpg
07_gettyimages-158066356.jpg
 
Hahaahhahahaa najjaci su.

Jadni sa babom 😭
 
Хепи раном зором за лакши одлазак у тоалет 🤣
 
Азили су пуни несрених паса, а има пуно штенаца и по улицама. Мој савет свима је да пре помогну тим животињама него да пуне џепове одгајивачима.
Slazem se donekle. Meni je bilo vazno da je zdrav. Ne mislim na bolesti nego na fizicke predispozicije.
Rasu koju sam izabrao je ista vec nekih 150 godina. A odgajivaci nisu svi isti, pa da samo gledaju u novac. Recimo u Njemackoj to i nije toliko unosan posao, ako radis kako treba.
Vazno mi je u tom trenutku bilo da ga mogu drzati u stanu i posto sam do skora stanovao u velikom gradu - da ne zahtijeva previse animacije i skolovanja, plaseci se da bi mogao neki iz azila mogao biti zahtjevan.
Sad ipak mislim sledeci bi mogao iz azila. Upoznao sam mnogo ljudi koji imaju iskljucivo pozitivna iskustva sa njima.

A Beki, nemoj se toliko fokusirati na izgled. Veoma brzo ces primijetiti da to uopste nije vazno. Ljubav je to.
No ako mora bas Korgi, kupi jos jednog da uzivaju:
 
Mislim da je drzanje pasa po stanovima mucenje zivotinja, pogotovo ako je vlasnik samac. On ili ona odu na posao i psi samo zavijaju. To znamo mi, koji radimo od kuce i sve to cujemo. Psi su socijalne zivitinje.

Manje se muce manje zivotinje papagaji tigrice, kornjace, hrckovi, puzevi, gmizavci i pauci. Papagaje i hrckoce treba drzati u paru ili vise njih jer i oni pate zbog samoce. Samo ljudi ne pate od samoce, jer imaju nadu da ce se zdruziti s nekim ili smuvati, a zivotinje zive 100% u sadasnjosti.
 
Poslednja izmena:
Nisam samac pa i ne znam. Ali da, mislim da je bolje da pas ima barem dvije osobe oko sebe. Mucenje je svakako ako ostaju 4 ili vise sati sami.
Stan ne mora biti faktor. Zavisi kako i koliko vremena prvodis s njim napolju. I naravno koliko rasa zahtijeva.
 
Slazem se donekle. Meni je bilo vazno da je zdrav. Ne mislim na bolesti nego na fizicke predispozicije.
Rasu koju sam izabrao je ista vec nekih 150 godina. A odgajivaci nisu svi isti, pa da samo gledaju u novac. Recimo u Njemackoj to i nije toliko unosan posao, ako radis kako treba.
Vazno mi je u tom trenutku bilo da ga mogu drzati u stanu i posto sam do skora stanovao u velikom gradu - da ne zahtijeva previse animacije i skolovanja, plaseci se da bi mogao neki iz azila mogao biti zahtjevan.
Sad ipak mislim sledeci bi mogao iz azila. Upoznao sam mnogo ljudi koji imaju iskljucivo pozitivna iskustva sa njima.

A Beki, nemoj se toliko fokusirati na izgled. Veoma brzo ces primijetiti da to uopste nije vazno. Ljubav je to.
No ako mora bas Korgi, kupi jos jednog da uzivaju:
Naravno da je izgled nebitan, moja macka je sa ulice, ok, ispala je igrom slucaja najlepsa i najsladja, ali to nisam mogao znati, pokupio sam je kao bebu od klinaca sa ulice, a sve bebe su slatke. Mogla je ispasti i neka ofucana, to ne bi nista promenilo u nasem odnosu 😁

A u rase pasa se i ne razumem i ovaj korgi me odusevio, nisam ga ni video pre. Valjda.

Drugarica citala nesto u Gardijanu pa naisla na fotografiju i poslala mi i rekla da je isti ja 😂

Sto i jeste po ovom trouglastom obliku glave, ali vise po energiji i ovoj faci koja govori, sta ste stali, ajde da se igramo jos, niste se valjda umorili 🤣

1000003201.jpg




I onda sam izguglao slike i video koliko su najjaci i serovao ovde rekavsi da moram da ga nabavim jer je car 😁

Naravno, u realnosti bih uvek prvo uzeo nekog sa ulice, iz azila... Mada, idealno jednog da udomim, a jednog korgija da kupim 😁
 
Kako si vas slatko uporedio, ne zna čovek da li bi pre usvojio psa ili tebe...

Ima malo blentavu facu... 😛 i nekako je zdepast kao skroz odrastao... ili ih je kraljica preko mere nahranila... :hm ?
 
Evo, Beki, tvoja omiljena voditeljka će sve da ti objasni oko ovih kerića:
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Jel to Nedeljno popodne sa Leom Kis?
 
Da li postoje osim odgajivaca pasa i odgajivaci macaka kod nas?
 
Vrh