Šta je novo?

Kružni tokovi

101 udes za godinu!?
Pa da je policija iznajmila stan u soliteru i tu smestila jednog uviđajca uštedela bi onoliko para samo na gorivu.
 
Bukurešt. Podsetilo me na kružni tok kod Opštine.

118574708_10159807599172439_4774326172816374768_n.jpg
 
AUTOMOBIL ZAVRŠIO NA KROVU Drama na kružnom toku kod opštine Novi Beograd, zbog udesa nastao KOLAPS

Malo posle pola četiri sata na kružnom toku na Novom Beogradu desila se saobraćajna nezgoda.

U udesu je učestvovao automobil marke ''tojota'' koji je, kako govore očevici, izgubio kontrolu nad vozilom i izazvao udes prilikom koga se automobil okrenuo na krov.

Prema nezvaničnim informacijama, povređenih nema, a vozilo ''JKP Grad Beograd'' ukloniće automobil koji blokira saobraćaj u pravcu ka Zemunu, prenosi "Pink".

Uviđaj je u toku.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/autom ... sa/hwc028f
 
Kruzni tokovi su najfunkcionalniji sa podzemnim pesackim prelazima. Ovo se odnosi na urbane gradske sredine.
 
ima li ovde zainteresovanih za gradjansku pobunu: da se blokira ovaj KT i traži od vlasti preprojektovanje?

Ovako je lutrija , samo čekate kad će vaš broj biti izvučen...
 
Ima daleko važnijih razloga za građansku pobunu od postojećeg KT, ali ne vredi - mirno more... :kafa:
 
Najava kružnog toka na frekventnom mestu.

REKONSTRUKCIJOM ulica Save Maškovića i Crnotravske, na uglu Bulevara oslobođenja biće urađen veliki kružni tok koji će obezbediti mnogo bolji protok saobraćaja.

https://www.novosti.rs/beograd/vesti/96 ... ene-linija

Deluje korisno, naravno uz verovatno trenutno najkorisniju rekonstrukciju, tj. širenje Save Maškovića.

Ima li neko plan tog kružnog toka?

novi-kt-save-maskovica-bing.jpg
novi-kt-save-maskovica-google.jpg
 
Zna li neko sta je sa onom pricom kruzni tok kod cvetkove pijace
 
astrodule":zxo1o1u5 je napisao(la):
Najava kružnog toka na frekventnom mestu.

REKONSTRUKCIJOM ulica Save Maškovića i Crnotravske, na uglu Bulevara oslobođenja biće urađen veliki kružni tok koji će obezbediti mnogo bolji protok saobraćaja.

https://www.novosti.rs/beograd/vesti/96 ... ene-linija

Deluje korisno, naravno uz verovatno trenutno najkorisniju rekonstrukciju, tj. širenje Save Maškovića.

Ima li neko plan tog kružnog toka?

Pogledajte prilog 1
file.php

file.php
Evo kako bi to otprilike trebalo da izgleda. Pročešljam temu o SMP - u do nekih desetak stranica unazad, tu bi trebalo da se nalaze planovi koji prikazuju sve do petlje sa Kosmajem.

borska-crnotravska-savemaskovicamaptm.jpg
 
Rušiće se nešto, samo ne znam koliko. U temi o SMP - u imaš detaljnije o tome.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820553#p820553:qcbt71r9 je napisao(la):
sasa901 » 05 Feb 2021 11:08 am[/url]":qcbt71r9]Zna li neko sta je sa onom pricom kruzni tok kod cvetkove pijace
Biće jednog kada kada bude proširenje Bulevara od Cvetka do Ustaničke. Planirano je da tramvaj prolazi kroz sredinu kružnog toka bez kruženja pa ga sigurno neće biti ranije. A možda sačeka i proširenje Gospodara Vučića koje nije ni najavljeno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820567#p820567:1dncbwxv je napisao(la):
astrodule » 05 Feb 2021 12:00[/url]":1dncbwxv]Ali zar oni već sada ne rekonstruišu Save Maškovića?
Ja lično mislim da to neće skoro da se uradi :(
Radi se, i to strana gde ne mora da se ruši.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821295#p821295:rc7il95g je napisao(la):
Niko Kažanegra » Today, 10:40[/url]":rc7il95g]

Када смо већ код тога ,требало би доле код Аде ( код пумпе) обавезно ставити кружни ток ,семафори праве невероватне гужве...
Baš sam u subotu u povratku sa Ade razmatrao tu raskrsnicu i da, mislim da bi tu kružni tok bio rešenje.

Saobraćajci su sjajno regulisali sledeći semafor, ali sledeći semafor kod Ada mola ostaje kao problem.

Takođe tada sam razmatrao i raskrsnicu kod Železnika i mislim da bi i tu kružni tok lepo "legao".
 
Мој предлог за кружни ток у Брестовику где се секу Смедеревски пут, пут за Умчаре, улица ка центру Брестовика и улица ка викенд насељу и то по јако незгодним угловима.

how to download hi res instagram photos
 
Ново пејзажно решење кружног тока „Нови Београд“

У оквиру радова на одржавању јавних зелених површина, у оквиру саобраћајница ЈКП „Зеленило-Београд“ је започело радове на додатном уређењу и оплемењивању кружног тока код општине у Новом Београду.

Сквер који је био са травњаком и цветњаком, новопројектованим решењем добиће потпуно нов и другачији изглед. Комбинацијом беле, светло сиве и тамне ризле, са травњаком и биљним материјалом, добиће се потпуно унапређење визуелног квалитета површине.


На његовом централном делу који се издиже за 44 цм, биће изведен круг од беле ризле, који се наставља у зраке од тамно сиве ризле, па затим полукружним тракама светло сиве ризле до ивице зелене површине. Поставка се састоји од пет тракастих зрака од ризле на радијалним правцима, који се смењују са засадом лаванди и украсних трава и површином под травним бусеном.

У централном делу сквера, биће позиционирано 13 комада камених масива који подижу естетску вредност кружног тока. Масиви ће бити од седиментних, кречњак или пешчар стена у белој и сивој боји.

Украсне траве Pennisetum alopecuroides окруживаће зимзелена лаванда, а формирање травњака предвиђено је постављањем травног бусена, на површини од 426m².

Цео сквер биће под аутоматским заливним системом, а укупна површина у оквиру границе интервенције на којој се изводе радови је 1091m².

Новим пејзажним уређењем кружног тока у урбаној средини постигнуто је подизање амбијенталне вредности са намером да се не наруши путна сигнализација и укупна прегледност саобраћајнице.

kruzni_tok_nbg_02.jpg


kruzni_tok_nbg_07.jpg


kruzni_tok_nbg_06.jpg


kruzni_tok_nbg_11.jpg


kruzni_tok_nbg_12.jpg


izvor: zelenilo Beograd
 
Video gradjevinsku tablu pre neki dan i žena krenula da paranoiše “neće valjda kinesku šljašteću fontanu tu da nam stave”. Da bih je umirio pretrčim ulicu i vidim da piše ovo gore.

Ovako iz vazduha baš lepo izgleda. Sa zemlje ćemo videti.

Ipak, mišljenja sam da bi prvo morali da srede trotoare oko ovog kružnog toka, pa tek onda da ga šminkamo. Svestan sam da je ovo jeftinije i lepo za slikanje, ali trotoari okolo su u katastrofalnom stanju.
 
Vrh