Šta je novo?

Kosovski autoputevi

shumar":fn1nurlf je napisao(la):
Wile E. Coyote":fn1nurlf je napisao(la):
shumar":fn1nurlf je napisao(la):
Siguran sam, srpski autoputevi pre svega pripadaju državi Srbiji. ;)

Inače pravopis se zadnjih godina dosta menja, ovogodišnje izmene nisam ni ja pročitao.
Ово није ништа ново. Кркан ти је објаснио лепше.

Prisvojni genitiv i prisvojni pridev jesu sinonimi, npr. školsko dvorište ili dvorište škole. Je li dovoljno lepo. :)
Друго су заједничке, а друго властите именице. ;) Мислим да ипак "српски" и "Србије" има различито значење, али добро. Могуће и да сам погрешио.
 
A, da mi politicko - gramaticke postove preselimo u neku drugu temu i da se vratiimo na sustinu? Sto se mene tice tema moze da se zove i Autoputevi na Kosovu. Kad se prebaci tema negde ja bih pitao sta mislite da li bismo mi izgradili auto put da je nasa izvrsna vlast ostala na Kosovu?
 
Лепо назив теме да буде Аутопутеви на Косову и Метохији (може и без скраћенице аутономне покрајине), а вук сит и овце на броју. Кад се већ сви фрљамо аполитичношћу и владавином права, дај да све буде како треба да буде, обзиром на правне ставке, које још увек важе у републици Србији. Ово је озбиљан форум, који је своје педигре изградио годинама и овакве наизглед ситнице увек могу да унесу мало полемике у негативној конотацији, а ово, сложићемо се, није овде никоме у интересу када сви хоћемо цивилизовану дискусију на нивоу :)
 
Wile E. Coyote":29lzlh2f je napisao(la):
shumar":29lzlh2f je napisao(la):
Wile E. Coyote":29lzlh2f je napisao(la):
Ово није ништа ново. Кркан ти је објаснио лепше.

Prisvojni genitiv i prisvojni pridev jesu sinonimi, npr. školsko dvorište ili dvorište škole. Je li dovoljno lepo. :)
Друго су заједничке, а друго властите именице. ;) Мислим да ипак "српски" и "Србије" има различито значење, али добро. Могуће и да сам погрешио.

Npr. bivši nemački reprezentativac Marko Pešić ili reprezentativac Nemačke Marko Pešić.
Ispravne su obe varijante. ;)
Vili, u pravu su ljudi da preterasmo sa gramatikom. :)
 
Smoriste ga za dijamantsku medalju! Da sam ja moderator promenio bih naziv teme u "Autoput Vrbnica-Merdare" i pobrisao 98% ostatka teme (uključujući i ovaj moj post). Nije ni čudo što gomila panetnih ljudi sve više izbegava ovaj forum jer ne žele da čitaju gomilu smeća da bi iskopali koju korisnu informaciju koja ima veze sa temom kojom se forum prvenstveno bavi!
 
Jutros je bilo nešto o tome i na Jutarnjem, a i @praguc nas izvještava, da je dobar dio autoputa već napravljen, pogotovo u Albaniji.
Meni je, doduše, nevjerovatan podatak da se između Prištine i Tirane (što je nekih oko 300km) sada putuje za dva i po sata, pa da je i kompletnom trasom autoput u pitanju.
@praguc, da li je to jedini veliki tunel na trasi? Po Guglovim mapama i datoj trasi njime se spajaju doline rijeka Drim i neke od pritoka rijeke Mat - i na jednu i na drugu stranu čini se da nema većih prepreka (pitanje je i koliko je klisura Drima kroz prokletije široka).
 
Ovo je bilo proslog leta juzno od Pristine. Prosao sam tuda par puta i nisam ukapirao kako je organizovan saobracaj. Gde su trake i koja traka je za koji smer...? Vozio sam kako i drugi voze...


DSCF9719_resize.jpg


DSCF9710_resize.jpg


DSCF9707_resize.jpg


DSCF9704_resize.jpg


DSCF9689_resize.jpg


DSCF8233_resize.jpg


DSCF8222_resize.jpg
 
ranko999":zauwzq1l je napisao(la):
Ovo je bilo proslog leta juzno od Pristine. Prosao sam tuda par puta i nisam ukapirao kako je organizovan saobracaj. Gde su trake i koja traka je za koji smer...? Vozio sam kako i drugi voze...
Katastrofa, još smo onda mi i zlatni :D
 
ranko, što se mene tiče, šišarke su pobedile :lol:
 
GOJE":3b0hcd04 je napisao(la):
ranko, što se mene tiče, šišarke su pobedile :lol:
Hahaha, sta ces, kad ides sa devojkom svakakve gluposti mozes da nadjes u autu :laugh:
 
Hvala @ranko99 za reportažu. Promenite ime teme u "Autoput Vrbnica-Merdare" i gotovo. Još kad bi se postovi premestili negde drugde bilo bi još bolje.
 
Vrh