Šta je novo?

Koridor 10

To je to svetlo na kraju tunela, gde stoje one dve telece glave. Mislim da taj ispucali asfalt najbolje oslikava Srbiju. Puno ima simbolike i u tome svetlo na kraju tunela, a onda ispucali asfalt. Kako ne pukne u Hrvatskoj ili Sloveniji?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čist bezobrazluk, uzeli svi lepe para, mi (kao celokupno radno društvo) otplaćujemo kredite i još da nam naplaćuju putarinu. Duplo nas globe.

Drugo habajući sloj ne puca ako je dobra i kvalitetna podloga.
 
Ako nisu pukla 2 debela sloja asfalta sa mrežom zajedno sa završnim slojem onda podloga nije problem.
 
Ne znate vi.
Evo komentar jednog strucnjaka Vojka iz plejade domacih botova da objasni:

"Previše kritikujete. Svaki novi građevinski objekat treba neko vreme da “sedne”, da se pokažu neke promene i te se reše naknadno. Nije isti teren svuda i rezultat ne može da bude isti jer zavisi od terena.
 
Da ovaj komenar o "sedanju" je ono prava botovska debilana. Ali ono sto me obradovalo, izgleda da su se botovi "izduvali" vest je na b92 ceo dan i broj Like/Dislike-ova na komentarima evidentno (bar zasad) naginje zdravom razumu. Nisu ovakvi komentari otisli u + u nebo, a normalni u - nenormalno. Ili su botovi na odmoru, ili su počeli i oni da posustaju.
 
miki_ns":3dq2k4dg je napisao(la):
Da ovaj komenar o "sedanju" je ono prava botovska debilana. Ali ono sto me obradovalo, izgleda da su se botovi "izduvali" vest je na b92 ceo dan i broj Like/Dislike-ova na komentarima evidentno (bar zasad) naginje zdravom razumu. Nisu ovakvi komentari otisli u + u nebo, a normalni u - nenormalno. Ili su botovi na odmoru, ili su počeli i oni da posustaju.
Ali realno, šta da napišu? Da je normalno da se ovo desi na novom putu? Pa to ni baba iz Donjih Čangrčića ne bi progutala.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641778#p641778:1vj4hjff je napisao(la):
Perkan » Uto Jul 23, 2019 7:27 pm[/url]":1vj4hjff]A cemu.sluzi garantni rok i zasto se on uopste ugovara?

Da bi se ovakve brljotine bolje zamaskirale dok ne istekne garantni rok.
 
.... ili mozda ipak da izvodjac otkloni uocene nedostatke o svom trosku....
 
astrodule":30reo2mm je napisao(la):
miki_ns":30reo2mm je napisao(la):
Da ovaj komenar o "sedanju" je ono prava botovska debilana. Ali ono sto me obradovalo, izgleda da su se botovi "izduvali" vest je na b92 ceo dan i broj Like/Dislike-ova na komentarima evidentno (bar zasad) naginje zdravom razumu. Nisu ovakvi komentari otisli u + u nebo, a normalni u - nenormalno. Ili su botovi na odmoru, ili su počeli i oni da posustaju.
Ali realno, šta da napišu? Da je normalno da se ovo desi na novom putu? Pa to ni baba iz Donjih Čangrčića ne bi progutala.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
Ja samo ne razumem sto uopste pisu te komentare, kad svi znajubda namirisu bota, to se vidi iz aviona da su pacovi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641810#p641810:uciwztdf je napisao(la):
louderick » 23 Jul 2019 08:49 pm[/url]":uciwztdf]troskovi popravke oko 400 000 din. bice gotova popravka sutra popodne.

A popravka će biti zalivanje bitumenom i onda će ostati para za jagnjetinu tu u blizini.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641891#p641891:20csa1f5 je napisao(la):
Kartograf » Sre Jul 24, 2019 8:47 am[/url]":20csa1f5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641810#p641810:20csa1f5 je napisao(la):
louderick » 23 Jul 2019 08:49 pm[/url]":20csa1f5]troskovi popravke oko 400 000 din. bice gotova popravka sutra popodne.

A popravka će biti zalivanje bitumenom i onda će ostati para za jagnjetinu tu u blizini.

I to ladno kazes uprkos fotografijama grebanja nekoliko desetina metara asfalta na prethodnoj strani????
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641801#p641801:2ttaqbuk je napisao(la):
Perkan » Uto Jul 23, 2019 8:17 pm[/url]":2ttaqbuk].... ili mozda ipak da izvodjac otkloni uocene nedostatke o svom trosku....

Upravo to, jer se izvođač zaigrao u fušeraju pa sad samo krpačina.
 
Objasnjenje zvuci logicno ali mi smo uvek kriticni prema svemu. Pouceni, naravno, dugogodisnjim iskustvom.
 
Ne znam za tu pukotinu,prosao sam nocu oba puta.
Ali stvarno milina ,nisam stao ni jednom od granicnog prelaza Presevo do granicnog prelaza Raca.
Cak i u Kuzminu bilo zeleno na semaforu,a TAG se polako isplacuje.500km put je dobar .
Vrsi se rekonstrukcija na nekoliko mjesta,sto je pohvalno jer ce i ti djelovi sada biti odlicni.
Valjda sam ja nenormalan pa mi je sada milina proci toliki put a ne naci zamjerke.
P.S.
M.
Makedoniju prodjes za sat i po vozeci po ogranicenjima
Srbiju za 5 sati
Granicni prelazi Grcka 45 min,Mak oba 5 min,Srb ulaz 30 min izlaz 5min
GP Presevo jos uvijek neorganizovno totalno.ne znam cemu im sluze oni portali.
Policije nisam nigdje vidjeo,a prosao sam dvije hiljade kilometara.
 
Radi se deonica oko Paracina koja je bila raspad, vec sam pisao da se duz citavog koridora 10 odvijaju razni radovi sto je pohvalno. Mi ovde mesecima pricamo o grdelici a 400km autoputa nam je u poluraspadu, mora se i to polako presvlaciti. Radi se deo oko granice sa Hr, deo oko Smedereva, deo oko Paracina...na svim tackama se radi od 10 do 20km. Pre mesec dana je pustena deonica od Batajnice do naplatne rampe.
 
Rupe na "graditeljskom čudu" kod Grdelice, "safari" otkrio nedostatke na putu

Stanje kolovoza na tek otvorenoj novoj deonici autoputa kroz Grdeličku klisuru gore je nego što su to saopštili Koridori Srbije. Osim na mestu gde se i zvanično krpio put, na još najmanje dva mesta ekipa N1 uočila je naprsline i ulegnuća, ali to u Koridorima Srbije nisu želeli da komentarišu.

Nekoliko meseci od pompeznog puštanja u rad "graditeljskog čuda" kroz Grdeličku klisuru, gde je još u izgradnji bilo dosta problema, klizišta i ponavljanja posla, autoput Niš - Preševo je, u ovom delu, na nekoliko mesta propao.

Iz Koridora prvo - umirujuće saopštenje da su površinske pukotine, na samo jednoj lokaciji u pravcu ka jugu, na liniji takozvanog "tehnološkog prekida asfaltiranja" sanirane, demantuje slika sa lica mesta.

"Ovo nisu mesta tehnološkog prekidanja asfaltiranja, to se jasno može videti. Drugo, način sanacije ne odgovara takvim pukotinama", kaže građevinski inženjer Danijel Dašić, član Nacionalne koalicije za decentralizaciju (NKD).

One ovde nisu bile ni blizu tih spojeva, te Dašić sumnja da je novi autoput počeo da sleže i puca, što se već dešavalo na istočnom kraku prema Bugarskoj.

"Mesta gde se vrši prekidanje asfaltiranja u toku jednog dana, pa se posle nastavlja, su mesta gde se vidi jasna linija. Evo, ja mogu da predvidim da će za dva do tri meseca, jer nemaju dovoljnu količinu bitumena. Ja da sam nadzor, ovo nikad ne bih primio, ovakve radove", rekao je Dašić.

Pošto te linije pored naprslina nema, pitanje je zašto su Koridori saopštili suprotno, predstavljajući pucanje tek izgrađenog kolovoza kao izolovanu situaciju. Na to pitanje odgovor je izostao, ali utisak da materijal koji je postavljen ne liči na završni sloj asfalta - nije.

Bez obzira što uveliko automobili ovde već prolaze, asfalt se može izvući iz tek postavljenih slojeva.

Na samo nekoliko kilometara dalje, kod lokacije Momin Kamen - takođe krpe rupe. Ulegnuća asfalta vidljiva su golim okom, a mašine skidaju više desetina kvadrata novoizgrađenog asfalta. U suprotnoj traci, prema Nišu, u nivou sela Garinje, isti problem.

"Ili se radi o loše urađenom nosećem sloju, koji ne može da izdrži ovoliku frekvenciju saobraćaja, ili se radi o nekim planiranim uštedama, ako tako mogu da kažem", ocenio je Dašić.

O ovim lokacijama, nadležni se danas nisu izjasnili, napominju samo - da "pomno prate pojavu nedostataka".

"Sve novonastale naprsline, izvođač će sanirati u narednom periodu o svom trošku, jer je autoput u garantnom roku", navode u odgovoru iz preduzeća Koridori Srbije.

"Ovaj 'safari' očigledno daje rezultate, jer otkrivamo stvari, odnosno rupe, za koje ministarstvo očito još uvek ne zna", navodi Dašić.

Ali je resorna ministarka više puta obećala da će sve ispitati.

http://rs.n1info.com/Biznis/a502334/Rup ... -putu.html
 
Ljudi jel ste videli kvalitet tog asfalta? To je uzas zivi!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
SRAMOTA, gde je nas dragi predsednik da komentarise ovu „pistu“ kao u Svajcarskoj.
Ped..cina
 
Zvati vucica pederom je uvreda za pedere. On je ljiga jedna i svi ti id*** sto pisu komentare i njemu hvalospeve, ovaj asfalt se vec raspada, nece izdrzati ni do decembra. Vazno da su putarine digli, kako ih samo nije sramota


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh