Šta je novo?

Koridor 10

Jer moze neko da mi objasni zasto Integral nista ne radi na rekonstrukciji puta od Sremske Mitrovice-Batrovci??Rok je maj!Koliko sam video samo imaju stanicu kod Shella i tamo im stoji 30 masina.
 
Cesto vozim autoputevima i vrlo cesto srecem automobile pod pratnjom, zato mi je iz predhodnih iskustava bilo neshvatljivo kako je ovo moglo da se desi. Uostalom, ja ne pamtim da je vozilo pod pratnjom napravilo karambol na naplatnoj rampi, a dnevno ih desetine prodje kroz rampe bar na relaciji NS-BG.

Koristim ENP i ne moze se proci velikom brzinom jer ne stigne rampa da se digne. Nisu sve rampe iste, ali najbrze sto moze da se prodje, pod uslovom da nema nikoga je 60, ogranicenje je 40. Zato i pri prolasku vozila pod pratnjom, policija unapred podigne rampe i rascisti traku.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599300#p599300:37c1o1xa je napisao(la):
laki72 » Pet Feb 01, 2019 12:28 pm[/url]":37c1o1xa]Još nešto.
Prema nekim informacijama d kojih sam došao, Babić nije bio u vozilu koridora, niti ministarstva, niti...

Po mom izvoru, vozilo je vlasništvo jedne građevinske kompanije, angažovane na K10 !

Sad je sve jasno. Vozilo nije bilo sa svetlosnom signalizacijom, nije bilo u pratnji policije, bila je voznja u privatnoj reziji, znaci policija nije bila u obavezi da regulise saobracaj na naplatnoj rampi. Verovatno je u pitanju, nemar, bahatost, velika brzina i losi uslovi (magla). Kao da vozac nije video rampu. Nasilnicka voznja sa smrtnim ishodom.
 
A Babić će reći "rekao sam vozaču da uspori, ali me nije slušao".

Odsustvo izjava iz Koridora i Trejsa je klasičan primer da nemaju usklađenu priču i da još ne znaju kako sa najmanje štete da izađu iz ovoga.
 
Možda to ima veze sa onom zabranom kupovine službenih automobila u javnim preduzećima koja valjda još važi pa se na taj način posredno obezbedjuju vozila za poslovanje. To je bar javna tajna mada je sada operativni lizing bolja varijanta jer se vozilo vodi na lizing kuće...Predlog za zakonodavstvo je da prati potrosnju goriva a ne broj vozila u nekom preduzeću.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599353#p599353:3jn5z4hm je napisao(la):
Gazi Bengazi » 01 Feb 2019 02:52 pm[/url]":3jn5z4hm]...Verovatno je u pitanju, nemar, bahatost, velika brzina i losi uslovi (magla). Kao da vozac nije video rampu. Nasilnicka voznja sa smrtnim ishodom.


To "nije video rampu" ne može da im bude izgovor.
Postavljeni su znaci na prilazu rampama.
Ako se znaci ne vide znači da je vidljivost jako loša i tada se vozi polako i oprezno.

Svaki vozač koji je vozio više od dva puta nekom deonicom zna gde se nalaze rampe.
Profesionali vozači vrlo dobro znaju gde su naplatne rampe.

Osim ako kočnice nisu otkazale, ovde se radi o divljanju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599361#p599361:3ce2j1xh je napisao(la):
relja » Pet Feb 01, 2019 4:35 pm[/url]":3ce2j1xh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599353#p599353:3ce2j1xh je napisao(la):
Gazi Bengazi » 01 Feb 2019 02:52 pm[/url]":3ce2j1xh]...Verovatno je u pitanju, nemar, bahatost, velika brzina i losi uslovi (magla). Kao da vozac nije video rampu. Nasilnicka voznja sa smrtnim ishodom.
To "nije video rampu" ne može da im bude izgovor.

Nisam ni mislio da moze da bude izgovor. Naprotiv, otezavajuca okolnost. Znaci da je vozio toliko bahato, neprilagodjeno uslovima za voznju i ne vodeci racuna o ostalim ucesnicima u saobracaju. Kao sto rekoh. Nasilinicka voznja. Citiram:

„Nasilnička vožnja je postupanje vozača koje je u gruboj suprotnosti sa pravilima saobraćaja, odnosno, prilikom koje vozač ne pokazuje obzir prema bezbednosti ostalih učesnika u saobraćaju“.
 
Ma samo komentarišem...

Objavljeno, Babić podnosi ostavku, auto nije imao blinkere i rotaciju, sve je "uobičajeno"...

Objavili su i ime nesrećne žene: Stanika Gligorijević (52).

Mnogo mučno.
 
O tome kakvi smo vozaci i kakvi su nam putevi mozda najbolje dokazuje i ovaj slucaj Babic. Direktor za puteve koji se skrsio na istom, ironija neko bi rekao. Dosla mu je ava ona bahatost na naplatu, na zalost to njegovo bahacenje platila je neduzna zena. I kad vidite kakve se stvari desavaju onda je jasno zasro nam toliko puno ljudi gine na cestama


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^

Koridori Srbije saopštili su, povodom navoda da je automobil, u kojem se u trenutku nezgode nalazio direktor Koridora, u vlasništvu bugarske firme "Trejs", koja je inače jedan od izvođača radova na Кoridoru 10, "da je reč o uobičajenoj praksi u međunarodnim ugovorima u celoj Evropi i svetu".

"Prema toj ugovornoj obavezi izvođači radova su dužni da obezbede opremu i vozila za potrebe investitora i inženjera (nadzornog organa), a u cilju realizacije projekta. Predstavnici investitora i inženjera ovu opremu i vozila koriste tokom cele realizacije projekta, a oni potom postaju vlasništvo investitora tek po završetku svih radova i okončanju ugovora", navodi se u saopštenju.

Koridori Srbije još su negirali da je automobil koji je učestvovao u saobraćajnoj nezgodi imao rotaciona svetla i blinkere, navodeći da nijedan automobil koji je na raspolaganju "Koridorima Srbije" i koje ta kompanija koristi ne poseduje rotaciona svetla i blinkere.


http://rs.n1info.com/Vesti/a456933/Stefanovic-Zoran-Babic-podnosi-ostavku.html
 
relja":21unmfnp je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599300#p599300 je napisao(la):
laki72 » 01 Feb 2019 11:28 am[/url]":21unmfnp]Još nešto.
Prema nekim informacijama d kojih sam došao, Babić nije bio u vozilu koridora, niti ministarstva, niti...

Po mom izvoru, vozilo je vlasništvo jedne građevinske kompanije, angažovane na K10 !

Ovu informaciju svakako uzeti sa rezervom, ali u slučaju da je tačna, nameće se pitanje šta direktor državne firme radi u vozilu vlasništvu izvodjača radova.

Tuilaštvo je to i potvrdilo.
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1500688
Kako prenosi Insajder, portparol Osnovnog javnog tužilaštva u Nišu rekao je da je vozilo "škoda superb" u vlasništvu kompanije Trejs koja inače radi na Koridoru 10.

Kako je potvrđeno TV Prvoj, policija je uhapsila D.S (35) iz Rakovice, koji je vozio automobil "škoda superb" i koji je, ako se sumnja, izazvao težak udes na naplatnoj rampi u Doljevcu u kojem je jedna osoba poginula, a pet je povređeno.

Mogu oni da izdaju kakva hoće saopštenja, pa i kao u prethodnom postu što tvrde kako je to "uobičajeno", al da ovo bi u pravno uređenoj zemlji bio signal za istragu o mitu i korupciji.


astrodule":21unmfnp je napisao(la):
A Babić će reći "rekao sam vozaču da uspori, ali me nije slušao".

Odsustvo izjava iz Koridora i Trejsa je klasičan primer da nemaju usklađenu priču i da još ne znaju kako sa najmanje štete da izađu iz ovoga.

@astrodule
Moze Babić da Prica šta god hoće, pravno on ne snosi nikakvu odgovornost za ovaj udes sa smrtnim ishodom.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Pa ima ljudi koji ne vide nikakav problem u tome što se Babić vozio u Trejsovom vozilu koja će posle radova ostati Koridorima.

Što se tiče ostavke, realno to je jedino što je mogao da uradi, mada je njegova izjava vrlo jadna jer pominje vođu i stranku, a manje spominje žrtvu.
 
za udes je kriv onaj ko je vozio
a ako ima nesto drugo npr mito i korupcija onda vlast
a babic je kriv sto koridor nije zavrsen i rampa nije skinuta
 
Evo i njegove izjave

Bршилац дужности директора Коридора Србије Зоран Бабић потврдио је у изјави Танјугу да подноси неопозиву оставку на ту функцију после саобраћајне несреће у којој је, како подсећа, једна особа изгубила живот.

„Изгубљен је један људски живот. За мене као човека сасвим довољно да више не обављам функцију на којој сам затечен у моменту тешке несреће. Иако сам био само сапутник, за мене као човека, то је довољан разлог да више не обављам функцију вршиоца дужности директора Коридора Србије. Безбедност, сигурност, то је оно што су били моји циљеви и то је потпуно јасан мотив да поднесем неопозиву оставку”, изјавио је Бабић за Танјуг.

Tu je trebalo da stane, jer je nastavak uvlakački, na nivou pismenog zadatka "Zašto volim druga Tita i Partiju"

Он је истакао и да за њега као члана и као функционера Српске напредне странке чији је председник Александар Вучић, није потребан никав позив, ни наредба.

„Знање, али и морал, одговорност и пре свега људскост и честитост, особине су које у сваком од нас тражи наш председник. И не треба да ми каже било шта. Ако ме је предложио на функцију, онда знам шта ми је чинити”, рекао је Бабић.

Он је напоменуо да је то разлика коју Српска напредна странка, вођена Александром Вучићем, прави у нашем друштву и нашој држави.

„Нама се не наређује, ми знамо шта треба да чинимо”, истиче Бабић.

Будућем директору Коридора Србије жели, како је навео, успех у раду и што мање тешких момената, а председнику, странци и Србији „стоји на располагању”, навео је Бабић, преноси Танјуг.
 
Mora da su tu velike muljaze cim je on podneo ostavku. Ne bi ga vucic sigurno tako lako pustio niz vodu, taj babic je toliki mufljuz da on nema nikakav moral, a o savesti da ni ne pricam. Kad bi novinari to sve ispitali pitaj boga sta bi sve otkrili. Tu poziciju je trebao da dobije Velimir Ilic koji se pokacio sa Vucicem pa ju je na kraju dobio vazuplohovac. Zena poginula, a on spominje vucica i tu manipulise. Zivot stvarno nije fer. Zasto je ta zena morala da pogine a to govedo da zivi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni on baš ne izgleda kao mufljuz nego kao neko detence, malo priglupo, ali poslušno.

Ko je i šta je bio pre SNS-a, nemam pojma, ali iskreno me zanima.
 
astrodule":29htj1ly je napisao(la):
Pa ima ljudi koji ne vide nikakav problem u tome što se Babić vozio u Trejsovom vozilu koja će posle radova ostati Koridorima.

Što se tiče ostavke, realno to je jedino što je mogao da uradi, mada je njegova izjava vrlo jadna jer pominje vođu i stranku, a manje spominje žrtvu.
Vrlo zanimljivo saznanje,a mi se svi ovde na forumu pitamo zašto je cena kilometra autoputa(kredita,kamata itd) sve veća i veća...

E sad pošto se jedna deonica deli na lotove a svaki lot ima svog izvođača da li se onda bar približno zna broj luksuznih automobila po kilometru..
 
astrodule":11unb9fa je napisao(la):
Evo i njegove izjave

Bршилац дужности директора Коридора Србије Зоран Бабић потврдио је у изјави Танјугу да подноси неопозиву оставку на ту функцију после саобраћајне несреће у којој је, како подсећа, једна особа изгубила живот.

„Изгубљен је један људски живот. За мене као човека сасвим довољно да више не обављам функцију на којој сам затечен у моменту тешке несреће. Иако сам био само сапутник, за мене као човека, то је довољан разлог да више не обављам функцију вршиоца дужности директора Коридора Србије. Безбедност, сигурност, то је оно што су били моји циљеви и то је потпуно јасан мотив да поднесем неопозиву оставку”, изјавио је Бабић за Танјуг.

Tu je trebalo da stane, jer je nastavak uvlakački, na nivou pismenog zadatka "Zašto volim druga Tita i Partiju"

Он је истакао и да за њега као члана и као функционера Српске напредне странке чији је председник Александар Вучић, није потребан никав позив, ни наредба.

„Знање, али и морал, одговорност и пре свега људскост и честитост, особине су које у сваком од нас тражи наш председник. И не треба да ми каже било шта. Ако ме је предложио на функцију, онда знам шта ми је чинити”, рекао је Бабић.

Он је напоменуо да је то разлика коју Српска напредна странка, вођена Александром Вучићем, прави у нашем друштву и нашој држави.

„Нама се не наређује, ми знамо шта треба да чинимо”, истиче Бабић.

Будућем директору Коридора Србије жели, како је навео, успех у раду и што мање тешких момената, а председнику, странци и Србији „стоји на располагању”, навео је Бабић, преноси Танјуг.
Mislim da je to u nastavku rekao zbog slučaja "Veselinov" koji je dugo odolevao i tek pod pritiskom javnosti podneo ostavku.
"Eto mi smo etički i moralne gromade u odnosu na sve pre nas" - je poruka.


Zgužvana Astra u kojoj je poginula žena.
754b420c42cc09eb3fa252ffa318706a.jpg


PASAT, savijen kao kifla
3a2800933480079a28f69af038b257da.jpg



Takodje, PASAT na poziciji dokle je odleteo nakon udesa i gustina magle
2f910cc369849986410a0a41f76330f3.jpg


Inače pojavio se i snimak ove strašne nesreće

https://youtu.be/TcNcJytP0B4

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599532#p599532:3c96ah5p je napisao(la):
laki72 » 02 Feb 2019 12:40 am[/url]":3c96ah5p]
astrodule":3c96ah5p je napisao(la):
....
Будућем директору Коридора Србије жели, како је навео, успех у раду и што мање тешких момената, а председнику, странци и Србији „стоји на располагању”, навео је Бабић, преноси Танјуг.
Mislim da je to u nastavku rekao zbog slučaja "Veselinov" koji je dugo odolevao i tek pod pritiskom javnosti podneo ostavku.
"Eto mi smo etički i moralne gromade u odnosu na sve pre nas" - je poruka.
[/quote]


Da....
Veselinov se tada povukao iz politike i uopšte iz javnog života.
Babić se "stavio na raspolaganje".
 
Ја лично имам две ћеркице од две и пет година. Седе позади у седиштима и жена у средини. Станеш да платиш држави путарину и њен високи чиновник те закуца од позади и побије ти цео живот. Ваљда када судије суде треба такве ствари да имају у виду. Возача без мозга ће да пусте низ воду и осуде га да покажу "снагу државе", а овог муфлона ће да помере на мање видљиву функцију и временом ће га вратити (ако до тог времена цела та камарила не заврши у сигурним кућама у Пожаревцу и Митровици).
 
Meni i dalje nije jasno kako i zasto vozač nije usporio i stao na rampu nekako?

Vozio brzo, a bila magla, pa nije video rampu? Nije bila tolika magla da nije mogao da vidi rampu. Kazu da je vozio 170 km/h. Drugo zna se da je tu rampa, ima nekoliko obaveštenja da nailazi na rampu....Jel zaspao, bio pijan, drogiran, namerno hteo da ubije sebe i one ispred??? Šta???

Stvarno ne volim nikome da sudim, ja sam čovek, a nisam Bog. Čak šta više,uvek pokušavam da nađem realno objašnjenje za nečiji postupak, ali sada ne vidim.
 
Класична диверзија, разрачунавање стоке између себе.. скоро је био тај исти случај са оним потпредседником Двери онај плави са брадом отказале му кочнице и закуцо се у центру негде срећом само је руку сломио ваљда..има на YT.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599507#p599507:1t2otm0o je napisao(la):
astrodule » Pet Feb 01, 2019 10:59 pm[/url]":1t2otm0o]Evo i njegove izjave

Bршилац дужности директора Коридора Србије Зоран Бабић потврдио је у изјави Танјугу да подноси неопозиву оставку на ту функцију после саобраћајне несреће у којој је, како подсећа, једна особа изгубила живот.

„Изгубљен је један људски живот. За мене као човека сасвим довољно да више не обављам функцију на којој сам затечен у моменту тешке несреће. Иако сам био само сапутник, за мене као човека, то је довољан разлог да више не обављам функцију вршиоца дужности директора Коридора Србије. Безбедност, сигурност, то је оно што су били моји циљеви и то је потпуно јасан мотив да поднесем неопозиву оставку”, изјавио је Бабић за Танјуг.

Tu je trebalo da stane, jer je nastavak uvlakački, na nivou pismenog zadatka "Zašto volim druga Tita i Partiju"

Он је истакао и да за њега као члана и као функционера Српске напредне странке чији је председник Александар Вучић, није потребан никав позив, ни наредба.

„Знање, али и морал, одговорност и пре свега људскост и честитост, особине су које у сваком од нас тражи наш председник. И не треба да ми каже било шта. Ако ме је предложио на функцију, онда знам шта ми је чинити”, рекао је Бабић.

Он је напоменуо да је то разлика коју Српска напредна странка, вођена Александром Вучићем, прави у нашем друштву и нашој држави.

„Нама се не наређује, ми знамо шта треба да чинимо”, истиче Бабић.

Будућем директору Коридора Србије жели, како је навео, успех у раду и што мање тешких момената, а председнику, странци и Србији „стоји на располагању”, навео је Бабић, преноси Танјуг.


Što napisa neko u komentarima

Pa što nije podneo ostavku i onaj kad se srušio helikopter , kad ste puni morala.
 
Vrh