Šta je novo?

Koridor 10

Demir Kapija-Smokvica možda mart 2018.

Автопатот конкретно за целата делница е речиси готова , има некој ситни делови кој што треба да се дотераат за комплетно да биде готов, и никој не оспорува дека автопатот не е готов и дека не е спремен за возење , туку деловите кој што се придружни за овој автопат не се готови , а тоа се далноводот кој што треба да се премести , сега има струја но таа струја е од агрегат и може да имаат само тунелите струја а останиот дел од трасата нема струја , бидејќи тој агрегат е само за тунелите , а и целата делница нема и неможе да има струја додека не се среди далноводот ,и втората работа е контролниот центар што треба се изгради во Неготино , а без овие две работи автопатот едноставно неможе да функционира , тоа верувам дека на повеќето ви е јасно. А типот кој што снима или пробува да праве бу**** од нас или самиот е бу**** , ги вози едни исти 4-5 километри и ги врти во целото видео , и незнам што ова видео докажува дека е готово и завршено.Тоа беше и очекувано дека уште еднаш ќе се пролонгира за да се средат тие две работи ... По ова а и по сите останати проблеми со автошатиштата се докажа дека ние како држава сеуште не сме зрели , способни и искусни во вакви работи , ни фали многу учење од овие грешки и многу по сериозно да се почне и да се тера некоа работа и да се заврши на крај како што треба ,ова не е смешно ни трагично туку жално , за 28 километри пат да се прави повеќе од 5 години и за некои банални работи некој на време да не ги среде е сосема жалосно и неоправдано ,после сето ова искрено не верувам дека на некој ќе му биде толку мил овој автопат а можевме да се гордееме со него како држава ама се тоа пропадна во вода.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7XRvszBU2AQ[/youtube]
 
Ja sam u svoju procenu uključio i kompletiranje obilaznice oko Bg u punom profilu. Južni krak će biti kompletiran 2020.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489492#p489492:16p9wan2 je napisao(la):
tragac » Sat Nov 04, 2017 9:33 pm[/url]":16p9wan2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489415#p489415:16p9wan2 je napisao(la):
direktor » 04 Nov 2017 02:25 pm[/url]":16p9wan2]Mene samo zanima dan kada ce koridor X biti u fulu gotov i kad ce prestati da mlate o njemu
2022.

Glavni pravac:
Karawankentunnel 2. cev po planu 2023.
Na austrijskom A10 kod rodnog grada Hermana Majera ima nekoliko deonica u izgradnji, koje nisu u punom profilu, uključujući i tunele.
Po Srbiji i Makedoniji se gradi, biće valjda 2018.
Evzoni-Solun to Grci iz inata neće da rade, ostaće poluprofil ko zna do kada.
Krak A:
Od Ptuja do granice sa Hrvatskom 2018.
Krak B (Budimpešta - Beograd) je završen 100%.
Krak C:
Osim našeg istočnog kraka (2018/19) ostalo od granice SR/BG do Sofije, pitanje da li će sve 3 deonice biti autoput u narednih 5-6 godina.
Krak D:
Veles - Prilep - Bitolj - Florina - ovo ni 2032. neće biti autoput.
 
Bugari valjda već uveliko grade Sofija-Kalotina. Petlja na izlazu iz Sofije je letos završena.
 
Bugari jos ni dokumemtaciju za taj deo nisu uradili. Nema nista od autoputa do Sofije jos bar 4-5 god.
 
ako je tako onda su šampioni neefikasnosti. Oni su EU, WTO, NATO itd, sve ono što mi nismo a olakšavapristup sredstvima za gradnju, a gori su od nas. I ono što grade u unutrašnjosti zemlje grade na kašičicu, otprilike kao mi.
 
Odakle dolaze ove ocene da grade na kašičicu?

Bugari prilično brzo rade infrastrukturu, od obilaznice oko Sofije, metroa (!!!), AP do Burgasa, turske granice, ka Grčkoj napreduju vidljivo... most Vidin-Kalafat...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490469#p490469:1uaw9v3p je napisao(la):
tragac » Wed Nov 08, 2017 4:32 pm[/url]":1uaw9v3p]Bugari valjda već uveliko grade Sofija-Kalotina. Petlja na izlazu iz Sofije je letos završena.

I to je otprilike sve...
To završava na nekih 800m od petlje raskrsnicom u nivou sa seoskim putem za selo Mramor.
Odatle, tj. od severne brze tangente do granice (Kalotina/Gradina) ima oko 48km i podeljeno je na 3 gotovo podjednake deonice (~16km).
Gledano sa te strane iz pravca Sofije (mada stacionaža raste od granice), prva je SOP (Sofijski obilazni put) - petlja Hrabarsko.
Za tu deonicu je prošle godine odrađen izvođački projekat i smatralo se da će nju prvo raditi, uz neko sufinansiranje iz fondova EU.
Iako je mnogi smatraju najmanje bitnom ne bih se baš složio. Ona treba da zameni 2+2 od raskrsnice na 3 nivoa na ulazu u Sofiju skoro do Slivnice.
Taj 2+2 bez ograde između je postao preopterećen, sa semaforom kod metroa, ograničenjima 50 na svaka 2-3km, novoizgrađenim objektima pored.
U međuvremenu su raspisali tender za ostale 2 deonice i to tako što će od postojećeg 1+1 puta praviti 2+1/2+1 autoput!
Srednja deonica Hrabarsko-Dragoman je meni u magli iako se 05.12. otvaraju ponude, jer uopšte nemaju rešeno finansiranje, trebalo bi iz budžeta.
Ne bi im bilo prvi put da u poslednjem trenutku obustave tender ili da izaberu izvođača, a onda razvlače sa početkom radova dok ne reše finansije.
Deonica najbliža Srbiji Dragoman-Kalotina je takođe u tenderu, otvaranje ponuda je 1.12. i verujem da sledeće godine počinju radovi, rok 2 godine.
Za ovu deonicu im je odobreno 20 milki evrova iz CEF (Connecting Europe Facility) i neće ih ispustiti, iako je ukupna procenjena vrednost 70mln evra.
Rok za ovu deonicu koja ide kroz klisuru i najviše se gine je oko 2,5 godine od potpisivanja , dakle krajem 2020. je neki realan rok za završetak.

@biciklista
Bugari jos ni dokumemtaciju za taj deo nisu uradili. Nema nista od autoputa do Sofije jos bar 4-5 god.

Ovo baš i nije tačno...
Kao što sam napisao za deonicu najbližu Sofiji je odrađen tehnički projekat po kome će se izvoditi radovi i čeka se finansiranje, tender i radovi.
Btw. ova deonica je lagana, skroz u ravnici (Sofijsko polje) i jedina zahtevna zahebancija su denivelisana ukrštanja sa brojnim putevima i prugom.
Što se tiče ove 2 deonice koje su u tenderu, one se rade po žutoj knjizi FIDIC-a, što znači da se radi projektovanje pa na osnovu njega radovi.
Drugim rečima, po tenderu se prvo radi projekat (rok 6 meseci), koji odobrava investitor i onda po njemu kreću radovi sa rokom od 2 godine.

P.S.
Mogu da vam pustim linkove sa tenderima, ali je sve na bugarskom. Idejni projekat postoji, najjači je vijadukt preko pruge od 800m odmah posle granice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490469#p490469:30u1tmv1 je napisao(la):
tragac » Wed Nov 08, 2017 4:32 pm[/url]":30u1tmv1]Bugari valjda već uveliko grade Sofija-Kalotina. Petlja na izlazu iz Sofije je letos završena.

I to je otprilike sve...
To završava na nekih 800m od petlje raskrsnicom u nivou sa seoskim putem za selo Mramor.
Odatle, tj. od severne brze tangente do granice (Kalotina/Gradina) ima oko 48km i podeljeno je na 3 gotovo podjednake deonice (~16km).
Gledano sa te strane iz pravca Sofije (mada stacionaža raste od granice), prva je SOP (Sofijski obilazni put) - petlja Hrabarsko.
Za tu deonicu je prošle godine odrađen izvođački projekat i smatralo se da će nju prvo raditi, uz neko sufinansiranje iz fondova EU.
Iako je mnogi smatraju najmanje bitnom ne bih se baš složio. Ona treba da zameni 2+2 od raskrsnice na 3 nivoa na ulazu u Sofiju skoro do Slivnice.
Taj 2+2 bez ograde između je postao preopterećen, sa semaforom kod metroa, ograničenjima 50 na svaka 2-3km, novoizgrađenim objektima pored.
U međuvremenu su raspisali tender za ostale 2 deonice i to tako što će od postojećeg 1+1 puta praviti 2+1/2+1 autoput!
Srednja deonica Hrabarsko-Dragoman je meni u magli iako se 05.12. otvaraju ponude, jer uopšte nemaju rešeno finansiranje, trebalo bi iz budžeta.
Ne bi im bilo prvi put da u poslednjem trenutku obustave tender ili da izaberu izvođača, a onda razvlače sa početkom radova dok ne reše finansije.
Deonica najbliža Srbiji Dragoman-Kalotina je takođe u tenderu, otvaranje ponuda je 1.12. i verujem da sledeće godine počinju radovi, rok 2 godine.
Za ovu deonicu im je odobreno 20 milki evrova iz CEF (Connecting Europe Facility) i neće ih ispustiti, iako je ukupna procenjena vrednost 70mln evra.
Rok za ovu deonicu koja ide kroz klisuru i najviše se gine je oko 2,5 godine od potpisivanja , dakle krajem 2020. je neki realan rok za završetak.

@biciklista
Bugari jos ni dokumemtaciju za taj deo nisu uradili. Nema nista od autoputa do Sofije jos bar 4-5 god.

Ovo baš i nije tačno...
Kao što sam napisao za deonicu najbližu Sofiji je odrađen tehnički projekat po kome će se izvoditi radovi i čeka se finansiranje, tender i radovi.
Btw. ova deonica je lagana, skroz u ravnici (Sofijsko polje) i jedina zahtevna zahebancija su denivelisana ukrštanja sa brojnim putevima i prugom.
Što se tiče ove 2 deonice koje su u tenderu, one se rade po žutoj knjizi FIDIC-a, što znači da se radi projektovanje pa na osnovu njega radovi.
Drugim rečima, po tenderu se prvo radi projekat (rok 6 meseci), koji odobrava investitor i onda po njemu kreću radovi sa rokom od 2 godine.

P.S.
Mogu da vam pustim linkove sa tenderima, ali je sve na bugarskom. Idejni projekat postoji, najjači je vijadukt preko pruge od 800m odmah posle granice.
 
Caribrode,

Molim te za objasnjenje.Ne poznajem taj teren kod vas pa me sve buni. Citam ovaj tekst gore o obilaznici oko Dimitrovgrada i roku do leta sledece godine pa mi nije jasno.. Mislio sam da je na toj trasi,osim nezavrsenih tunela i deonice Bancarevo-Crvena reka ostao samo usek Gradinje (za koji skoro rekose da ce biti gotovo do 15 og decembra). Otkud sada ova petlja . Ima li jos nesto sto nije uradjeno na istocnom kraku osim ovog sto sam nabrojao? I reci mi,da li je po tebi realno da taj usek Gradinje zavrse do 15 -og decembra kao sto to rece VD vazduplohov pre neki dan?
 
Nije rečeno za obilaznicu oko Dimitrovgrada da je rok sledeća godina. Na obilaznici treba Gradinje da se završi i to će biti gotovo do Nove godine možda i do 15.decembra. Petlja Dimitrovgrad Zapad je naknadno isprojektovana na zahtev stanovnika i ona tek treba da se izgradi. Za nju je rok 6 meseci zbog mosta. Na istočnom kraku najviše posla ima na deonici Bancarevo-Crvena reka i to će potrajati. Ima još nešto od Staničenja do Pirota. Tu je problem opremanje tunela, ne znam da li je počelo? I problem je izmeštanje dela deponije i reke kod petlje Pirot Zapad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490663#p490663:5pfzb0f3 je napisao(la):
Niko Kažanegra » Čet Nov 09, 2017 9:50 am[/url]":5pfzb0f3]Geovuk,

Hvala...

I drugi put...
Istočni krak je najbolje pokriven snimcima i slikama zato je lakši za praćenje. Najveća zahvalnost ide naravno Caribrodu. Ovde se bolje snalazim za razliku od k11.
Caribrode kako idu radovi od Staničenja ka Pirotu, ima li vidljivih pomaka?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490650#p490650:14tor2qo je napisao(la):
Niko Kažanegra » Thu Nov 09, 2017 7:16 am[/url]":14tor2qo]Caribrode,

Molim te za objasnjenje.Ne poznajem taj teren kod vas pa me sve buni. Citam ovaj tekst gore o obilaznici oko Dimitrovgrada i roku do leta sledece godine pa mi nije jasno.. Mislio sam da je na toj trasi,osim nezavrsenih tunela i deonice Bancarevo-Crvena reka ostao samo usek Gradinje (za koji skoro rekose da ce biti gotovo do 15 og decembra). Otkud sada ova petlja . Ima li jos nesto sto nije uradjeno na istocnom kraku osim ovog sto sam nabrojao? I reci mi,da li je po tebi realno da taj usek Gradinje zavrse do 15 -og decembra kao sto to rece VD vazduplohov pre neki dan?

Nije realno 15.12. posebno što idu kišni, a možda i snežni dani. Tačnije, usek ko usek manje-više, ali trasu ispod njega do SMA baš teško...
Pre 5 dana je stanje bilo dobro, ali daleko od kraja, nisu još pušteni svi krakovi petlje Gradina, čeka se vertikalna signalizacija.
Takođe, desni most B6, od 354,16m treba da se prvo sanira, pa ishobluje, pa sledi izolacija, pa asfaltni slojevi. Teško do kraja godine.
A radovi na njemu mogu da počnu tek kada završe usek i kada prestanu da njime prolaze pretovareni Svolosovi damperi.
Da ne dužim, imam neke fotke od nedelje pa ću ih kasnije okačiti i tu objasniti ono što je ostalo.
 
Demir Kapija-Smokvica

6Wouagp.jpg


8ulN8ZF.jpg


3hHweq0.jpg


AfTdysF.jpg


DlEDrk1.jpg


gQ1n48a.jpg


rMgubZp.jpg



9DjnmLg.jpg


9eBdUil.png


3hJxz3R.jpg


AxQ3jOT.jpg



w2rAqUh.jpg
 
I ovo deluje kao najteza deonica u Evropi ;) Velika konkurencija najtezih deonica. Salim se, ali zaista ozbiljni useci, kosine, etaze, mostovi, tuneli...
 
Da li se zna tacno koliko je trebalo meseci Makedoncima za ovu deonicu ? Kada je pocela izgradnja ?
 
Počela je u septembru 2012. Dužina je 28 km a cena 267 miliona evra(ugovorena).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490927#p490927:233n0j0k je napisao(la):
geovuk » Čet Nov 09, 2017 11:53 pm[/url]":233n0j0k]Počela je u septembru 2012. Dužina je 28 km a cena 267 miliona evra(ugovorena).

Našao sam još dve cene, jednu manju i jednu višu ali ne prelazi 300 miliona. Jedino ako je Aktor preko raznih aneksa izvukao još para jer kasne kao kod nas.
 
Vrh