Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

Znači nove oznake, legitimacije, natpisi na vozilima, nove uniforme...

Samo, zar Komunalna milicija nije regulisana republičkim zakonom...?
 
Је ли некоме пошло за руком да му комунална реагује на пријаву унесену преко нове веб апликације? Проблем је што не постоји никакав траг да је пријава поднесена
 
Gde se može videti izgled svih službenih legitimacija policije i ostalih bezbednosnih službi a posebno znački. Susreo sam se danas navodno od strane "policajke u civilu" sa potpuno belom značkom sa valjda grbom policije i nekakvim papirčetom koji nisam najbolje ni video pošto sam imao pametnija posla.
 
@Igor Ovde imaš opis i crno-bele fotografije policijskih znački i legitimacija:
 
Značka je bila potpuno bela glatka bez gravura sa grbom koliko se sećam bez jasne oznake da je u pitanju policija.
 
Mozda si joj se na oko svideo pa je samo htela da ti "proveri" adresu stanovanja.
Mozda??
 
Šta će sada 1000 ovih "belih" da se šetka po gradu i da konstatuju probleme?

„Beli beogradski lični, možda savetnik, asistent, nadzornik, ili prijatelj“.

„To će biti osoba koja će biti stalno na ulici, kojoj će moći ljudi da se obrate. Osoba će znati kada se pokvari semafor ili kada nije ispražnjen kontejner. Moja ideja je da sledeće godine imamo 1.000 ljudi na terenu da možemo sve Beograđane da obezbedimo. Grad će biti sigurniji“

Valjda će Beograd preživeti i Šapića, ako je već preživeo 1941. i 1999.
 
Poslednja izmena:
Ma da u imenu je bio problem.

Zar nisu pre par meseci nabavljali nove uniforme? Keruša svojevremeno promovisala?
Део чланка из Новости:

"Прошле године, милиционари су добили нове летње и зимске униформе, за шта је Град платио око 1,6 милиона евра. Мада ће име променити у "бели", одела ће им остати иста, само ће бити промењена налепница са старим називом "комунална милиција". То је недавно потврдио и први човек престонице Александар Шапић.

Неће се набављати нове униформе, већ ће се искључиво налепница променити. Будући да је нова униформа заиста квалитетна, гледаћемо само да налепимо другачију ознаку. Милицајци постају "бели", имаће нова задужења, те ће радити као продужена рука Града, да прати све што се дешава у његовом рејону, у зони коју дужи, да се шета око школа, вртића, да буде једна врста сигурности и безбедности за грађане, те да нам укаже на проблеме који се налазе на улици. У Београду их је сада око 400, а планирамо да их за годину дана буде између 1.000 и 1.500 - истакао је Шапић."
https://www.novosti.rs/c/beograd/ve...iju-osnivanja-komunalna-milicija-vise-postoji
 
Да ли је промена имена у складу са законом?
 
Da li postoji način da ti oko sokolovo utvrdi identitet auta kad pokrijes delove tablice. Znači u svakoj ulici nekoprekrio tablice... Mislim šta svi ostali su veverice? Pošto to svi rade već godinama kapiram da funkcioniše.
 
Kako da utvrdi identitet, ako je prekrivena tablica? Možeš li ti da pročitaš tablicu, ako je prekrivena?
 
Da li postoji način da ti oko sokolovo utvrdi identitet auta kad pokrijes delove tablice. Znači u svakoj ulici nekoprekrio tablice... Mislim šta svi ostali su veverice? Pošto to svi rade već godinama kapiram da funkcioniše.
A mene neki forumaši ubeđuju kako nema više toga...
 
Ekstra da znam, onda ću i ja da prekrijem tablicu. BTW, komunalna milicija radi po principu ako si ti u kolima i nepropisno stojiš, onda je to ok, jerbo oni ne izlaze iz oka sokolovog, a kad stiže kazna osnov po kom ti pišu kaznu je da "je ustanovljeno da nisi tu " pa ti se onda izriče kazna. Znači ja nisam tu, oni izađu (iako nikad u životu nisu izašli) i šta mi mogu? da mi napišu kaznu za prljave tablice? Koja je kazna za nevidljivost tablice i ko je za to nadležan? Valjda saobraćajna?

Video sam dosta inventivnih rešenja, jedno je da je lik odradio 3D nekim trakama tako da sa razdaljine veće od metar brojevi ti se magle pred očima ali kad priđeš baš blizu može da se vidi. Ja sam više za ovo sezonsko rešenje - Stavim po jedan opali jesenji list sa prednje i zadnje strane i kao eto šta- opalo lišće ne mogu mu ništa - aj palite.
 
Da li postoji način da ti oko sokolovo utvrdi identitet auta kad pokrijes delove tablice. Znači u svakoj ulici nekoprekrio tablice... Mislim šta svi ostali su veverice? Pošto to svi rade već godinama kapiram da funkcioniše.

Ima... da milicajac izađe iz vozila i da otkrije tablice... usput i da napiše prijavu za pokrivanje tablica.
 
Da li postoji način da ti oko sokolovo utvrdi identitet auta kad pokrijes delove tablice. Znači u svakoj ulici nekoprekrio tablice... Mislim šta svi ostali su veverice? Pošto to svi rade već godinama kapiram da funkcioniše.
Постоји:
-кад није баш велика гужва у саобраћају, изађу из возила "око Соколово", комуналац скине оно са чиме је прекривена таблица, оставе "камуфлажу" на хаубу, сликају и шаље се честитка,
-одмах се обавештава саобраћајна полиција и најближа патрола долази и слика и шаље честитку.
 
Vrh