Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

evo jedna inovativna...

6fbca115739492392232dbd755a1d26a.jpg



dosta tih bahatih zaboravi da skine..ili ih jednostavno zabole...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neki lik juče (nedelja) na Tviteru prijavi Beokomu nepropisno parkiranje na trotoaru. Ja mu napišem kako Beokom nedeljom ne radi i dam mu broj Komunalne milicije.

On napiše kako ni Komunalna ne radi nedeljom i dobije 10-ak lajkova.

Ja napišem da je to nemoguće,a on mi kaže da zovem pa da napišem šta sam čuo.

Lik je odslušao samo prvi deo glasovne poruke gde se kaže da Beokom ne radi, a nije odslušao do kraja i ja mu to napišem i naravno ne dobijem nijedan lajk.

Naravno da oni ne bi izašli dovoljno brzo da napišu kaznu, ali ne volim pljuvanje ako je lažno.
 
Ширењем станица Комуналне милиције поштоваће се комунални ред на целој територији града

Заменик градоначелника Горан Весић обишао је у Младеновцу нову испоставу Комуналне милиције и разговарао са милиционарима који раде на територији ове градске општине. Обиласку су присуствовали председник ГО Младеновац Владан Глишић, руководилац унутрашње контроле Секретаријата за послове комуналне милиције Ранко Шекуларац, в. д. подсекретара Ђорђе Вукајловић, директор ЈКП „Паркинг сервис” Андрија Чупковић, начелник Полицијске станице Младеновац Ђорђе Бурдељ и шеф Одсека Младеновац за комуналну милицију Бојан Ракановић.

Весић је истакао да се отварањем нове станице Комуналне милиције остварује стратегија да сваки део Београда буде покривен како би свуда владао комунални ред.

– Пре неколико година у Београду је било тек нешто више од 200 комуналних милиционара, данас их има 390 и први пут смо у прилици да отворимо станице ван центра града. До сада смо их отворили у Младеновцу, Обреновцу а биће отворена и у Барајеву. Ускоро ће бити отворен конкурс за нових сто комуналних милиционарки и милиционара, тако да ћемо имати скоро 500 комуналних милиционера, што ће омогућити да се станице отворе и у преосталим приградским општинама – казао је Весић.

Он је нагласио да је присутност комуналне милиције важна јер она решава многе комуналне проблеме.

– То су бука, бацање смећа, паркирање и много других проблема на које се суграђани жале а које сама полиција због природе свог посла не може да решава. Ова станица је за почетак довољна, али ћемо у Младеновцу направити потпуно нову зграду где ће, поред Комуналне милиције бити и инспекција и на тај начин ћемо показати да ће овде бити и више од 20 комуналних милиционара. Стално улажемо у ову службу, они имају нове аутомобиле, а очекујемо ускоро да сви добију нове и квалитетне униформе јер желимо да улажемо у људе који штите ред у граду и који су у служби грађана – истакао је Горан Весић.

Председник ГО Младеновац Владан Глишић је захвалио градској власти и заменику градоначелника на подршци у испуњавању обећања о отварању испоставе Комуналне милиције у Младеновцу.

– Грађани општине ће отварањем ове испоставе добити квалитетнију и бољу комуналну услугу, сигурност и безбедност, како лица тако и имовине. Заједно са полицијском станицом и испоставом комуналне милиције трудићемо се да са свим општинским службама направимо добар план сарадње и радимо у интересу грађана Младеновца – истакао је Глишић.

Руководилац унутрашње контроле Секретаријата за послове комуналне милиције Ранко Шекуларац је подсетио да ће отварањем испоставе комунална милиција бити присутнија на територији ове општине.

– Грађани приградских општина такође имају право на поштовање комуналног реда баш као и они који су у центру града. Надам се да ћемо са грађанима, инспекцијама и полицајцима ПС Младеновац имати добру сарадњу и заједнички радити у интересу грађана – казао је Шекуларац.

izvor: beograd.rs
 
Ali pazite ovo

– То су бука, бацање смећа, паркирање и много других проблема на које се суграђани жале а које сама полиција због природе свог посла не може да решава.

Koja je to priroda posla policije? Da ne stižu da rade svoj posao? Ovoznači dakle da se i policiji možem obratiti za nevedene proboleme?

Mogao je da kaže i da su problem grafiti na fasadama ili je za rešavanje tog problema potrebno napraviti neku treću službu jer policija i komunalna milicija" zbog prirode svog posla ne može da rešava" taj problem.
 
Prijatelju obili lokal u centru Beograda. Sitna krađa doduše. U policiji je dobio slično objašnjenje: Zbog prirode našeg posla - ne očekuj da ga uhvatimo. Tako da ih priroda njihovog posla ne ograničava samo da se bave bukom, parkiranjem, već i krađama.

Doduše u celoj priči ovom prijatelju je najveći problem bio što je morao da izdangubi tamo da to prijavljuje, jer je znao da zbog prirode posla ovi neće ni da traže počinioca.

Mnogo je zeznuta priroda njihovog posla, zbog nje skoro ništa ne stižu da urade.
 
Ove vesti ne kačim zato što očekujem bog zna kakvo poboljšanje ili trud Komunalaca (jet to je nemoguće), nego da bismo mogli da ispratimo njihov rad i učinak sad kad su dobili pojačanje.

Београд добија још 100 комуналних милиционера​


У Београду је 2018. године било 270 комуналних милиционера, а сада их има 392, изјавио је данас начелник Комуналне милиције Београда Иван Дивац најављујући да ће у наредних шест месеци бити примљено више од 100 комуналних милиционера.

Станица комуналне милиције и у Младеновцу​

Престоничка Комунална милиција шири мрежу својих испостава у градским општинама. После станице отворене у Обреновцу почела је да ради и испостава ове службе у Младеновцу, а ускоро би требало да Комунална милиција добије свој простор и у Барајеву.
 
Шта они уопште раде по цео дан и целу ноћ, њихов посао је да јуре оне који цртају графите, бацају ђубре где не сме, оне који шетају опасне расе паса без повоца и корпе, бахато паркирање, ломљење градског мобилијара и сва ку другу врсту бахатости, ја их никада нисам видео да раде тако нешто.
 
To se pitaju svi redom. :D Ne tako davno, zvao sam ih jednom da prijavim automobil koji je bio izuzetno bezobrazno parkiran posred prilaza pešačkom i pešačkim tokovima na trotoaru. Reko bolje da ga prijavim nego da ga... odjavim... Lokacija je u centru, čak blizu njih. Nikad nisu ni došli na prijavljeno mesto.

S druge strane, prethodnih godina, prilikom intervencija na drugoj lokaciji, više puta sam ih gledao kako primaju... kako primaju, mislim da znamo svi o čemu govorim.

O Oku ćoravom da ne govorim. Otkako je sve prebačeno na njega, trotoari još više kao parkinzi, a ulice pune bildea koji voze sa skinutim ili prekrivenim tablicama.
Saobraćajni bumbari samo iskoristiše da još više izbegavaju svoj posao i samo recituju ''zovite komunalce i Oko sokolovo''.

Jedina konkretna akcija u kojoj sam ih nedavno video - doduše bez epiloga - bilo je kad sam jedne nedelje uveče stajao prekoputa Lidla u Višnjičkoj i video jednu Škodu kako prolazi, pa zatim i drugu odmah iza. Pomislim ''otkud dve njihove patrole i to baš ovde?'' Onda vidim napred jedan beli Fiat 500L, pa te 2 Škode, pa još jednu Škodu iza. I idu onako svi istom brzinom, vidi se da je konvoj. Beli neoznačeni Fiat 500L + 3 Škode. Svi s ugašenim rotaicjama i voze onako polako. Verovatno su išli namenski u neku planiranu akciju. Nemam pojma gde, možda do nekog romovskog naselja ili industrijskih objekata. Idu da razbucaju nekog Special Forces style yeeeah. :cool:

Koliko sam primetio, uglavnom sve ''uspešne'' akcije koje oni sprovode, uglavnom su neke planske odnosno često ''naručen'' i politički uperene. Inače, van toga, nećeš ih nikad videti da se nešto mnogo cimaju oko svog posla. Uglavnom su vrlo letargični, na pozive često ne izlaze, a kao što rekoh, više puta sam gledao i kako im upadaju papirići u automobile i uniforme. Imam čak i par video uspomena. 😊 Ali ih ne objavljujem, bar ne za sad. Jer znam da se ništa ne bi promenilo a samo bih sebi izazvao probleme. Ali tu su, stoje.
 
Poslednja izmena:
Ма то је изнишљотина која служи само за страначко запошљавање, почео Ђилас ови наставили,

неће чланови партије да раде у Зеленилу, Чистоћи, ГСП-у...него лепо у комуналну милицију, добију службени ауто, милицију, овлашћење да приводе и малтретирају људе, прошетају се градом попију кафу, нађу неку комбинацију са уличнимпродавцима и угоститељима и лагано само
 
Uh, ko god dođe na vlast da uradi sistematizaciju u tim navedenim preduzećima i svom višku ponuditi da (za istu platu) rade van kancelarije i bez službenog automobila.
 
Aha... i na oslobodjena mesta ubaciti svoje....
Preko glave kao i svi predjoše do sada sistematizacije i sistematizacije i sve vazda isto
To u narodu se zove sjaši Kurta da uzjaši Murta.
Srecom dok obićan čovek izgubi nadu za takve sistematizacije.... ono vec vreme za penziju.... te ga više i zabole uvce šta rade

Ne zaboravimo da jeste osnivanje Komunalne bilo proizvod pod pritiskom EU
Tadašnjom sistematizacijom izvršeno umanjenje broja sa idejom da se po glavi stanovnika moze imati neki fiksni broj regularnih policajaca. A kada se odmah odrezali osetio se nedostatak
naročito u oblasti ,,sitnih,, prekršaja, te napravljena je ova lelemudna aždaja koja samo raste baš kao i svi paraziti koj crpe snagu i pare od domacina tj gradjana.
I šta sad zvati viteza Koju da utepa aždaju. ?
Jbg vitez Koja živi u crtanom filmu a ne u Bgdu.
Nove sistematizacija ?
Fala meni NE treba ništa više , jahace nas il Kurta il Murta. sve jedno... Samar je isti. Ko misli drugačije volja mu je al bez mene.
 
Нове униформе комуналне милиције. Извор фб Горана Весића.
 

Prilozi

  • FB_IMG_1648060458420.jpg
    FB_IMG_1648060458420.jpg
    131,1 KB · Pregleda: 200
  • FB_IMG_1648060463668.jpg
    FB_IMG_1648060463668.jpg
    66,1 KB · Pregleda: 214
  • FB_IMG_1648060470236.jpg
    FB_IMG_1648060470236.jpg
    63,2 KB · Pregleda: 198
  • FB_IMG_1648060473902.jpg
    FB_IMG_1648060473902.jpg
    52,5 KB · Pregleda: 191
  • FB_IMG_1648060478757.jpg
    FB_IMG_1648060478757.jpg
    70,2 KB · Pregleda: 192
SNS je uspeo da spoji dve zvezde, koje su u najvećoj svađi na srpskoj estradi, u jednu stranku. Iskreno svaka čast.

A što se tiče uniforme, bljuc.
 
Na zadnjoj slici čak je i ovaj lik u rebusu gledajući koliko Vesić blene u Karleušu :p

Slika sa ženama pripadnicama Milicije i Karelušom u sredini je pomalo i ponižavajuća.
 
Mene na slici brine najviše to da je kriterijum za sve bezbednosne i komunalne službe (uključujući i našu vojsku) opao samo na jedan uslov, a to je da mogu da stoje pravo za slikanje ne duže od 30 sekundi. Fizička sprema ili da mogu da istrče barem 100 metara ili ne daj bože Kupera ...neće više biti nikad minimum da te barem uzmu u razmatranje.
 
Do Bloka 4 dopire nesnosna muzika, neki Tehno trenutno (mada nekad i arlaucu tetovirane pevaljke), u 4 ujutru, pola zgrade ne spava.
Draga komunalna policijo, koja je tvoja svrha postojanja?!
Da li iko sa Tosinog bunara zna koji MONSTRUM ima klub koji pusta preiritirajucu nesnosnu muziku koja zapljuskuje zgrade oko Studenjaka?!?!?!?!?!?!

Gde je Titovo vreme, i lomljava kicme za uznemiravanje gradjanstva.
 
Šapić upravo na konferenciji najavljuje da će menjati ime Komunalne milicije u Beli... Skraćenica od Beogradski lični (asistent, redar, pozornik...).

Takođe objedinjuje sekretarijate za inspekcijske poslove, Komunalnu miliciju i informisanje u jedan veliki sekretarijat.
 
Vrh