Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

Vala tek mup neće izaci, bar ovi sa Nbg opštine, ili ne stižu. Zvao sam dosta puta zbog buke iz parka od mladih noćnih alkoholičara, što je narušavanje javnog reda, što u potpunosti spada pod njihovu nadležnost, a ne komunalne, jer nije u pitanju objekat. Apsolutno nikada se nisu pojavili, flase samo zveckaju po parku do duboko u noć:)
Stoga ne verujem da će prihvatiti prijavu koja tek nije za njih.
 
KOMUNALNI KVIZ Zbog čega su komunalni policajci došli na Slaviju?

Poznati građanski aktivista Filip Vukša fotografisao je vozilo Komunalne policije koje se parkiralo na Trgu Slavija, a odmah zatim i napravio svojevrstan "komunalni kviz" u kojem treba odgovoriti "zašto je došla Komunalna policija".



https://www.blic.rs/vesti/beograd/komun ... ju/yej9emd

:mrgreen: :mrgreen:
 
A blic bi mogo da vidi daxnije slavija vec glavna z stanica ali nemjenja mnogo
 
Pratimo pratimo i na twiteru našeg F. Vukšu :D
ne predaje se i ne popušta :kk:


Komunalna policija upravo: Mi ne možemo da kažnjavamo policiju. -
Onda kaznite Poštu i Telekom -
A neee, to bi onda bila selektivna primena zakona - &#&$&$@$&$& - Dobro kaznicemo ih...

:lool: :lol: :lool:
 
Svojevremeno sam i ja postavio trik-pitanja čuvenom Filipu Vukši, i onda od njega dobio (doduše indirektnu) povratnu informaciju da je mladi gospodin simpatizer jedne od političkih opcija.

Dakle, pametnom (i više nego) dovoljno...
 
Kad vladivoje ne bi svugdje sovuj politicku konstataciju kvazi tutno onako usput eh...
 
Direktore, pravo zboriš. :grand:

Sve je ovde kvazi, šatro, nazovi, navodno - da ne nabrajam dalje...

A u stvari, jedino što je u svemu tome istinsko i istinito je zadovoljenje ličnih interesa, i ništa drugo...
 
Ma mi slijepi kod ociju sta bi mi bez tebe ne bi progledali stvarno mislim taj FV oce da zivi u uredjenom gradu nece da moze
 
Svako ko je normalan i pristojan hoće i želi da živi u uređenom gradu.

Po stoti put kažem, SVAKO OD NAS treba da radi nešto KONKRETNO, a ne da stalno palamudi po forumima kako treba ovo ili ono... :roll:

Zaista, mnogi sa ovog foruma i treba da se ugledaju na pomenutog FV, jer je taj momak do sada već dosta toga KONKRETNOG i KORISNOG odradio za ovaj grad i ovu državu, za razliku od mnogih sa ovog i sličnih foruma... :oops:
 
Filip Vuksa je clan ovog foruma i mnoge diskusije i ideje su potekle sa ovog mesta.
 
Posebno se ističe ovaj Srbljanin koji navodi o 'ne pismenosti' drugih :)
 
Ovde ću da okačim samo deo vesti koji se tiče (ne)rada Komunalne policije

Divlji prevoznici "otimaju" putnike

DIVLjI taksisti, uprkos rigoroznim kontrolama, sve više uzurpiraju taksi stajališta u Uzun Mirkovoj, na Trgu Republike, kod Kalemegdana i Beton hale. Uzaludni su i pokušaji registrovanih vozača da ih uz pomoć Komunalne policije rasteraju.

- Sve je više "divljaka" na ulicama i čini se da niko ne može da ih rastera - priča jedan taksi vozač. - A na moje pozive i prijave, Komunalna policija često i ne reaguje. Na taksi stajališta ne možemo ni da stanemo od kolega koji nemaju dozvole za taksiranje prestonicom, a kada pokušamo da se za svoje mesto izborimo, oni krenu da nas fizički napadaju. Zato se stalno povlačimo, tražimo mušterije na drugim mestima.

Iz Sekretarijata za poslove komunalne policije kažu da po svim prijavama postupaju u najkraćem mogućem roku, i da potrebe građana uzimaju u obzir uvek kada je to moguće.

- U toku maja i juna, u vezi sa nelegalnim taksistima na Trgu republike, Uzun Mirkovoj i kod Kalemegdana, postupano je 12 puta. Šest puta su ekipe izlazile na teren po prijavama i šest puta samostalno, a tom prilikom izdato je šest prekršajnih naloga.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... ju-putnike

Čak 12 intervencija za dva meseca! :shock:

Inače svakog dana im bleje vozila na Studentskom trgu. Tokom dana sede u Square Nine a noću kuliraju ispred ulaza u Studentski park. Toliko o tome da ne stižu da izvrše kontrole ili da ih nema u tom delu grada.
 
Svima je jasno da komunalna policija ne radi skoro ništa iz svoje nadležnosti.

S obzirom na podatak da komunalna policija u većini gradova postoji od 2010. ili 2011. godine i da su efekti njenog postojanja ravni nuli, to je jasan i konkretan povod za njeno ukidanje.

Ali, oni koji su je osnovali znali su zašto je osnivaju i za šta im treba.
 
Svako jutro prolazim pored Cvetkove pijace i mogu vam reci da je ono i dalje mali Banglades, gomila Roma i cini mi se da ih je svakom danom sve vise i vise .
Da li iko zna kako resiti ovakvo stanje, jer nered i smece koji oni ostavljaju za sobom je uzasan.

Par puta sam video da ih ujutru komunalci teraju, ali oni se posle par minuta opet vrate i sve po starom.

Najgore sto sam primetio da se oni u popodnevnim satima opijaju i urinariaju na sred parka tako da se zene i deca ne usudjuju tuda da prolaze vec idu zaobilaznim putem.

Moze li im se stati na put i vratiti se park i prilazi stanici gradjanima !!!?
 
Prijavljuj redovno Beokomu, pa da vidimo. A možeš i direktno Komunalnoj (malo drami i reci da napadaju ljude...)

Телефон за пријаве (00-24): 0800-110-011; 011 309-00- 07
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552962#p552962:bq5qd5b8 je napisao(la):
astrodule » Pet Jul 20, 2018 9:37 am[/url]":bq5qd5b8]Prijavljuj redovno Beokomu, pa da vidimo. A možeš i direktno Komunalnoj (malo drami i reci da napadaju ljude...)

Телефон за пријаве (00-24): 0800-110-011; 011 309-00- 07

Hvala Vam, mi smo te mere vec preduzimali, ocigledno im se moze, jer ja ne znam sta bi drugo rekao!
 
SMENA U KOMUNALNOJ POLICIJI
Nikola Ristić nije više načelnik, evo ko je NOVI ŠEF komunalaca

...Ivan Divac će biti peti načelnik Komunalne policija
od kada je uvedena ova služba, koja je prošle godine prerasla u gradski sekretarijat.Pre njega tu funkciju su obavljali
Gorjana Obrenović (2010-2012),
Nikola Tomić (2012-2014),
Slobodan Šolević (2014) i već pomenuti
Nikola Ristić (2014-2018).
Izvor https://www.blic.rs/vesti/beograd/smena ... ef/c7m1zkr
 
+ Boco

Nego, jel se zna nešto o tom Ivanu Divcu ili je, po novoj naprednjačkoj kulturi, nepristojno pitati gradske čelnike i funkcionere za biografije, kvalifikacije i slike?
 
Ma da i on nije neki doktore ko gradonačelnik ? :roll:

ako jeste... :roll:
ima šanse da krenu i na svoj posao
umesto davljenja lubeničara - da predju na ganjanje divljih deponija i ostale štroke po Bgdu
 
gde ce ristica? mozda ga onaj postavi za ministra policije ili bar pomocnika.?
svojim visegodisnjim pregornim radom iskorenio crno trziste lubenica... :laugh:
 
Ja danas ostavio komentar na FB-stranici Sindikata srpske komunalne policije (objava od 25.01.2015):

:arrow: https://www.facebook.com/Sindikat-Srpsk ... 591356382/

Večeras videh da su me blokirali, šmrc, šmrc...

Moj komentar se odnosio na ovaj poznati događaj iz januara 2015. godine, kada su iz tog sindikata komunalaca pucali praznom puškom ka osobi koja je snimila taj incident, iz zgrade preko puta, zapretivši joj krivičnom prijavom.

:arrow: https://www.blic.rs/vesti/beograd/krivi ... te/bs02nv6


Naravno, moj komentar je glasio da bi osoba koja je tada privedena, kao i osoba koja je sve to snimila - trebalo da podnesu krivičnu prijavu protiv tog sindikata, s obzirom na njihove lažne optužbe, iznošenje dezinformacija, kao i zastrašivanje osobe koja je snimila incident.
Dakle, radi se o obmanjivanju i zastrašivanju javnosti, i sve to nakon zloupotrebe ovlašćenja od strane komunalne policije.

Šta reći, nadam se da su obe ove osobe zaista podnele krivičnu prijavu protiv tog sindikata komunalaca.
 
Danas kada sam prosao pored Cvetkove pijace na mestu gde su se okupljali Romi koji su prodavali polovnu robu, video sam da je postavljena zastitna ograda visine skoro dva metra.
Sav prostor koji je pripadao parku je ogradjen i nemoguce je vise od starne istih da postavljaju dzakove sa svojom robom.
Zalosno je sto ovo izgleda bio jedini nacin da se spreci njihovo nelagalno divljanje, ali opet i ovo je za pohvalu.

Komunalana policija je bila tamo, jer je nekolicina njih cekala da iskoristi i onaj mali prostor da prostre svoju robu na pod.
 
Vrh